Як психотерапія може допомогти вам з депресією?

Незалежно від того, чи знадобиться для вашої депресії лише часткова зміна способу життя, переоцінка усталеного способу мислення чи подорож до глибин вашої особистості, важливо зазначити, що це одне з тих психічних захворювань, що найкраще піддаються терапії.

Які симптоми депресії?

Депресія – це захворювання, яке належить до групи, яка називається розладами настрою. Найпоширенішими проявами є погіршення настрою, втома та втрата інтересу до речей, які ми раніше насолоджувалися, що триває від 2 тижнів і більше. Депресія часто супроводжується розладами сну, зміною ваги і апетитом, а також з’являються думки про самозвинувачення або відчай.

 

Яка різниця між депресією та настроєм?

Поганий настрій є природною складовою психіки здорової людини. Але якщо ви відчуваєте, що це займає незвично багато часу і осідає у вашому житті за рахунок своєї якості, то це можуть бути перші ознаки депресії. На цьому етапі розмова з терапевтом може надати бажане полегшення і допомогти вам легше знайти шлях у складній ситуації.

Як дізнатися, що я страждаю від депресії?

Надійну діагностику завжди проводить фахівець, найчастіше клінічний психолог, психіатр, а також лікар загальної практики. На основі психологічних тестів та бесіди він потім визначає діагноз і обговорює з пацієнтом відповідне лікування. Особливо це стосується більш важких форм депресії. У разі легких труднощів терапевт також може допомогти в консультаційній бесіді.

Jaké jsou příznaky deprese

Як лікувати депресію? Чи можу я допомогти собі?

Депресію найчастіше лікують за допомогою ліків (зазвичай антидепресантів), психотерапії або комбінації того і іншого. Якщо ви відчуваєте перші ознаки депресії і шукаєте способи розслабитися, принаймні, поки у вас не буде можливості відвідати фахівця, рекомендуємо спробувати…

 

1. Налаштувати режим дня і режим сну

Встановіть регулярний режим, до якого ви, можливо, звикнете на деякий час, але який в кінцевому підсумку позитивно впливає на гормональний рівень, що є спільним фактором для депресивних станів.

 

2. Довіритися коханій людині.

Інтимна розмова може позбавити вас від гнітючого відчуття самотності, співрозмовник неодмінно дасть вам, окрім підтримки, ще й простір для врегулювання думок, які здаються нестерпними в тиші вашого розуму. Подібну послугу надасть онлайн-терапевт, який може бути доступний вам за дуже короткий час, крім того, ви зв’яжетеся з експертом, який безпосередньо спеціалізується на цих конкретних психічних проблемах.

 

3. Спробувати приємні рухи, розслаблення або масаж

Як розум впливає на тіло, так і тіло впливає на розум. Приємно стимулюючи свої почуття, ви також знімете психічне напруження, яке супроводжує депресію. В Інтернеті ви знайдете ряд керованих релаксацій або тренувань, побалуєте себе ароматерапією або невибагливою фізичною активністю.

 

Що таке післяпологова депресія?

Депресію можуть відчувати і жінки після пологів, навіть ті, хто до цього часу відчував душевну рівновагу і не страждав від значних перепадів настрою. Однією з можливих причин виявляється змінений рівень статевих гормонів, у даному випадку групи естрогенів. Естроген різко падає після пологів, а в наступний період грудного вигодовування його рівень продовжує коливатися. Таким чином, взаємодія підвищує ризик виникнення депресивних станів на рівні біохімічних процесів.

Інші тригери включають порушення циркадного ритму та сну в цілому. У цей період жінки з дня на день втрачають звичайний сон і змінюється весь розпорядок дня, що залежить від потреб дитини. Також соціальна ізоляція може бути стресом для багатьох жінок. На психологічному рівні депресія часто підтримує засвоєні способи мислення, так звані когнітивні моделі, одним з яких може бути, наприклад, переконання: «Прохання про допомогу є ознакою слабкості». Непомітне підсвідоме речення може поставити жінку на межу психічного і фізичного виснаження.

Справжня історія клієнта з депресією і як психотерапія допомогла в цьому

“Кожної весни я відчуваю себе однаково – виснаженим і неживим. Зазвичай мені допомагає багато спати, спокій і усамітнення. Але цього року чомусь цього не вистачило. Минали тижні, і я відчував себе гірше і гірше. Поступово я почав змушувати себе виходити з квартири чи працювати, я ходив по магазинах лише тоді, коли мені це було потрібно, але найстрашніше було робити вигляд перед рідними, що все добре. Одного разу мені спало на думку, що я не можу продовжувати так працювати. Дякую за можливість онлайн-психотерапії, тому що подолати та вийти на вулицю мені було б набагато важче. У терапії я зумів виявити одну важливу річ – те, що я жив з великою кількістю обов’язків, які, однак, більше не приносять мені радості та сенсу. За цей час я переглянув багато речей, і, незважаючи на те, що попереду ще є робота, я нарешті відчув енергію та життєлюбство після тривалого часу.”

bánat

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.