Можна бути на самоті і не відчувати себе самотнім. Але може бути й навпаки. Підтримувати зв’язок з коханими ніколи не було так просто, як сьогодні: технологічний прогрес, доступність подорожей та покращення умов життя підвищили нашу гнучкість та мобільність. І все ж люди як ніколи самотні, живуть на самоті або (хоча й оточені людьми) відчувають самотність. Виходом із цієї ситуації може стати психотерапія.

Яка різниця між самотністю та усамітненням?

Хоча слова самотність і усамітнення схожі і походять від одного кореня, ми сприймаємо їх зовсім по-різному. Хоча усамітнення є добровільним станом, який часто може бути корисним і полегшуючим, самотність навпаки – може бути досить шкідливою і призвести до психічних і фізичних проблем у довгостроковій перспективі.

Як подолати самотність і усамітнення?

Якщо ви відчуваєте тривогу через самотність, корисно мати під рукою кілька порад, які допоможуть вам почуватися краще. Ви можете скласти список речей, контактів і видів діяльності, які приносять вам радість, і мати його при собі на випадок надзвичайної ситуації. Остерігайтеся соціальних мереж, які створюють враження, що ми не самотні, а насправді навпаки – погіршують наш загальний стан. На противагу, прогулянка на свіжому повітрі, розмова з другом або приємна музика може допомогти вам. Однак, якщо ви тривалий час відчуваєте себе самотніми, причина може бути більш глибокою, і тоді може бути корисно звернутися за професійною допомогою.

Самотність і депресія, як це вчасно діагностувати?

Бувають дні, коли ми не в настрої для зустрічей і нам потрібно просто побути на самоті. Але коли ви виявляєте, що не розмовляєте з іншими днями чи тижнями, у вас немає сил навіть підняти слухавку і зателефонувати комусь, настав час визнати, що з вами може бути щось не так. Онлайн-психотерапія може бути турботливим кроком до покращення вашого стану.

samota.webp

Як я можу впоратися із самотністю у стосунках?

На перший погляд може здатися, що все добре. Ви перебуваєте у стосунках, розумієте свого партнера. Проте іноді ми можемо опинитися в стані, коли, незважаючи на щасливе життя, ми відчуваємо сум і самотність. Ми ізолюємося від інших і замикаємося в собі. Якщо ми відчуваємо, що партнер нас не розуміє і не знає, що з нами відбувається, добре почати з ним про це говорити. Психотерапія може бути безпечним місцем для розмови з партнером, особливо коли попередні спроби закінчилися непотрібним конфліктом.

Самотність після розлучення – як її позбутися?

Розлучення – це дуже напружена життєва подія, яка несе з собою різні проблеми, в тому числі і відчуття самотності. Не дивно, оскільки ви прожили зі своїм партнером частину свого життя, ви багато чого робили разом. Після розлучення ви раптом відчуваєте, що залишилися з усім наодинці. Приємно знати, що це лише тимчасовий стан. Щоб звести до мінімуму можливий відчай, важливо планувати свій день, включити свої хобі та зустрічі з людьми. Це може допомогти вам пережити перші кілька тижнів і знову почати щасливе життя.

loneliness.jpg

Як психотерапія може допомогти мені боротися із самотністю?

Психотерапія створює безпечний простір, де ми можемо знайти розуміння та підтримку у боротьбі з ситуацією чи станом, у якому ми перебуваємо. Просте звернення до фахівця може принести негайне полегшення, але довготривала співпраця може допомогти людині виробити стратегії та звички, які можуть запобігти подібним ситуаціям у майбутньому.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Мені завжди подобалося бути серед інших. Ми з друзями регулярно ходили грати у волейбол, а з колегами ходили на п’ятничні концерти. Я любив свою маленьку квартиру, поки вона не стала моїм офісом і фактично моїм місцем для всього. Завдяки новому домашньому офісу та іншим домашнім справам, поза робочими годинами, я втратив всю соціальну рутину, до якої звик. Це був перший раз, коли я зрозумів, що я один. Інші ходили в гості до своїх сімей або народжували дітей, або принаймні ходили в кіно зі своєю половинкою. У мене навіть собаки не було. Від своєї першої онлайн-терапії я в основному очікував поради, як з усім цим впоратися. Згодом я зрозумів, що, хоча я живу сам, я ніколи не проводив час з собою. Все, що я робив до цього часу, робилося з кимось на вулиці. Найбільший парадокс полягає в тому, що втрата страху перед самотністю і навчання бути разом нарешті найбільше збагатили мої стосунки з тими, хто мене оточує.”

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna