Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.

Що таке психотерапія?

Психотерапія – це лікування психологічними засобами, метою якого є полегшення або усунення проблем клієнта. В результаті зазвичай відбувається підвищення рівня самопізнання, самоприйняття, самореалізації та самооцінки. Психотерапія може допомогти нам отримати ширший погляд на себе, усвідомити усталені моделі мислення та поведінки, розкрити свій сенс і загалом досягти вищої якості життя та реалізації нашого потенціалу.

Коли варто розглянути питання психотерапіі?

Деякі люди звертаються до психотерапіі через те, що вони тривалий час відчувають депресію, тривогу або злість. Інші можуть потребувати допомоги через хронічну хворобу, яка порушує їхнє емоційне чи фізичне благополуччя. Інші можуть мати короткострокові проблеми, з якими їм потрібна допомога. Вони можуть переживати розлучення, відчувати себе приголомшеними новою роботою або сумувати через смерть члена сім’ї.

Можливі знаки, що терапія може бути корисною для вас:

  • Ви відчуваєте тривале почуття безпорадності та смутку
  • Ваші проблеми не зникають, незважаючи на ваші зусилля та допомогу родини та друзів
  • Вам важко зосередитися на роботі або виконувати інші щоденні дії
  • Ви напрочуд багато хвилюєтеся, очікуєте гіршого або постійно напружені
  • Ваша поведінка, наприклад надмірне вживання алкоголю/наркотиків або агресія, шкодить вам або іншим
  • Ви хочете краще зрозуміти себе, зрозуміти свої стосунки та розвинути свій потенціал, щоб ваше життя було спрямоване на більше задоволення, відчуття наповненості та здоров’я

Полегшення може настати вже після першого сеансу

Ми всі різні, тому, можливо, комусь потрібно більше часу. Проте, інколи вже після першого сеансу клієнт відчуває полегшення. Ви самі вирішуєте наскільки багато розповідати терапевту, адже головне – це відчуття комфорту. Оскільки терапія — це «про людей», дуже важливо, щоб і клієнт, і терапевт були впевнені, що вони можуть і хочуть працювати разом, перш ніж розпочати терапію. Перший сеанс зазвичай включає домовленість про те, над чим ви будете працювати, як часто ви будете над цим працювати і, можливо, як довго ви будете над цим працювати. І якщо ви не впевнені, що терапевт підходить саме вам, не поспішайте і не змушуйте себе продовжувати цю співпрацю. До того ж, ви завжди можете спробувати когось іншого.

Завдяки регулярним сеансам ви відчуєте справжню силу терапії

З досвіду тисяч із вас ми знаємо, що справжню силу ви почнете відчувати приблизно після п’ятого сеансу. Ми методично відстежуємо вплив терапії за 8 параметрами (стрес, тривога, депресія, самопочуття, кількість ліків, стійкість, сон і концентрація). З цих параметрів ми розраховуємо так звану оцінку благополуччя.
Чим вища оцінка, тим позитивніший вплив терапії на життя.

UA_graph.png

Як отримати максимум від психотерапії?

  • Будьте чесними зі своїм терапевтом. Ви повинні чесно ділитися своїми думками, почуттями та переживаннями.
  • Будьте активним учасником терапії. Терапія найкраще працює як партнерство: вам також потрібно працювати над собою.
  • Присвятіть цьому час. Те, що ви вкладете в цей процес, повернеться до вас. Не дозволяйте результатам терапії вислизнути з ваших пальців. Спочатку це може бути важко, але зверніть увагу на те, чи справді ви зосереджуєтеся на речах, які для вас важливі.
  • Якщо щось не працює, подумайте про інший підхід або іншого терапевта. Поговоріть зі своїм терапевтом про те, чи інший психотерапевтичний підхід може бути більш корисним для вас. Крім того, дуже важлива хороша «хімія» з терапевтом, тому шукайте людину, з якою вам буде комфортно і яка викличе у вас довіру.

Чи підходить мій запит для терапії?

Ви можете прийти на терапію з широким спектром запитів - від поточного незадоволення через проблеми у стосунках, депресію чи тривогу до глибокої травми. Психотерапія може допомогти вам у всьому, що впливає на ваш психічний стан. На початку ви ставите цілі разом із психотерапевтом і рухатиметеся до них протягом усієї терапії.

Подивіться на найпопулярніші запити, з якими люди звертаються до психотерапевтів.

У мене немає серйозних проблем, чи має для мене сенс взагалі терапія?

Психотерапія призначена не тільки для лікування серйозних психічних розладів. Ви можете навіть не мати сформованого запиту. Це можливість краще пізнати себе, зрозуміти динаміку своїх стосунків і розвинути свій потенціал, щоб наше життя призвело до наповнення та здоров’я.

Психотерапія – чудовий засіб превентивної турботи про себе, а не лише вирішення кризових ситуацій.

Мені дуже погано, мені потрібна допомога, чи підходить мені Hedepy?

Якщо ви погано почуваєтеся, варто діяти. Поговоріть зі своїм психотерапевтом якомога швидше. Завдяки онлайн-середовищу у вас є доступ до психотерапевтів з усієї України, і ви можете дуже швидко записатися на сесію.
Якщо ви відчуваєте, що потребуєте негайної допомоги, перебуваєте в стані, коли вам може загрожувати небезпека, краще нічого не чекати, а негайно звернутися на кризову лінію за номером 7333.

Як обрати правильного терапевта?

З правильним терапевтом ви повинні відчувати себе розслабленими і впевненими. Лише тоді ви зможете бути чесними та відкритими в терапії, а це є базою для її результативності.

Тому зазвичай кількох терапевтів просто «пробують» на початку терапії. Щоб допомогти вам з вибором, ми зняли короткі відео з терапевтами, які допоможуть вам пізнати їх особистості хоча б трохи перед самим сеансом. Також варто прочитати відгуки інших користувачів. Проте не хвилюйтеся, вам не потрібно переглядати всі 50+ профілів терапевтів. На основі швидкого тесту, ми підберемо трьох спеціалістів саме під ваш запит.

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna