Терапевтичні теми

Статті на теми, які часто обговорюються в терапії
Травма

Травма

Психологічна травма, яка порушує нашу особисту цілісність і суттєво впливає на те, як ми переживаємо все нове. Кажуть, що кожен з нас травмований. Це дуже ймовірний ризик у повсякденному житті. Наша людська реакція на це також дуже природна. Однак часто його кульмінацією стає заморожування. Чомусь ми не відчуваємо вродженої інстинктивної реакції, яка підказує нам бігти або битися. Це також важлива інформація, яка допомагає травмованій людині змиритися з розгубленістю, в якій вона перебуває за одну ніч. Психотерапія може піти ще далі. ЇЇ сила полягає в тому, щоб вивести людину з уз минулого досвіду і віддатися радості сьогодення.
Показати повністю
СДУГ

СДУГ

Чи відчуваєте ви, що робите так багато справ одночасно, що не можете нічого закінчити? Ви забуваєте про зустрічі, і часто виявляється, що замість того, щоб слухати свого друга, ви слухаєте фонову музику, яка миттєво переносить вас у відпустку? Це не обов’язково означає, що у вас СДУГ. Однак, якщо вищезгадані ситуації є небажаною частиною вашого повсякденного життя, знайте, що існує багато способів взяти під контроль неспокійний розум. Однією з найефективніших є психотерапія.
Показати повністю
Розлади харчової поведінки

Розлади харчової поведінки

Ви думаєте про їжу занадто часто? Ви відчуваєте душевний голод? Чи відчуваєте ви провину за їжу або турбуєтесь про збільшення ваги? Їжа контролює вас більше, ніж ви контролюєте їжу? Ви просто вдаєте, що їсте перед іншими, чи уникаєте їсти з іншими? Якщо вищезгадані ситуації є небажаною частиною вашого повсякденного життя, ви повинні знати, що є багато способів взяти під контроль свій розум і бути більш вільним із собою. Одним з найефективніших рішень є психотерапія.
Показати повністю
Розлади особистості

Розлади особистості

Нарцис, істерик або надмірно чутливий. Звучить знайомо? Барвисті вирази, які стали звичними в нашому словнику, якщо ми хочемо звинуватити когось у тому, як він поводиться. Насправді їх походження набагато більш фундаментальне. Розлади особистості істотно впливають на життя людини, від них страждає близько 10% оточуючих нас людей. На інших впливає проживання з ними, народження дітей з інвалідністю або робота з такою людиною. Незалежно від того, до якої групи ви належите, вам не потрібно залишатися наодинці зі своїми труднощами. Психотерапія – це можливість навчитися керувати своїми емоціями та зцілити міжособистісні стосунки.
Показати повністю
Жорстокість, абʼюз і домашнє насильство

Жорстокість, абʼюз і домашнє насильство

Що спільного між жорстокістю, домашнім насильством та знущаннями? Усі перераховані вище поняття є злочинами. Вони виникають у стосунках, які природно порушені і зазвичай не є поодинокими актами, а, навпаки, роками переслідування. Оскільки подібне насильство в переважній більшості випадків відбувається за закритими дверима, немає свідків, а часто навіть неспростовних доказів. Тож як вийти з цього порочного кола страху та болю?
Показати повністю
Я не можу сказати, що мене турбує

Я не можу сказати, що мене турбує

Ви можете відчувати, що у вашому житті чогось не вистачає. Можливо, одні й ті ж речі відбуваються з вами знову і знову, і ви дивуєтеся, чому. Можливо, у вас виникають запитання, на які ви не знаєте відповіді, навіть якщо ви їх шукаєте. З іншими «можливо» не обов’язково залишатися на самоті. Психотерапія тут для вас, незалежно від того, чи приходите ви з конкретною темою, чи з невиразними відчуттями.
Показати повністю
Прокрастинація

Прокрастинація

Ви зволікаєте з прийняттям рішення? Ви, мабуть, не самотні. Значна частина суспільства відкладає виконання своїх завдань на невизначений термін. Це невиконання завдання приносить негайне полегшення, але потім більш суворе покарання у вигляді стресу і навіть провини. Ми самі беремо участь у обох цих видах діяльності. Для нашої внутрішньої дитини і нашого внутрішнього батька. Тож як нам працювати з цими двома голосами в голові і правильно оцінювати свої можливості, якщо ми беремо на себе все більше і більше обов’язків?
Показати повністю
Горе

Горе

Ми реагуємо скорботою на втрату і смерть близької людини, яка, безсумнівно, є найболючішою втратою. Наші предки були мудрими, бо не витіснили смерть за стіни лікарні, а її прийняття було частиною повсякденного життя. У той же час вони жили разом, оточені ширшою родиною чи громадою, і давали своїм ритуалам надійну основу для розставання. Але ми також можемо втратити свій дім, улюблену тварину, здоров’я чи соціальний статус. Це все кризи, але також природна частина життя. Якщо ми навчимося прощатися, то зможемо прийняти і насолоджуватися всім, що згодом приходить у наше життя.
Показати повністю
Гнів

Гнів

Гнів, злість або агресія. Ми всі їх знаємо. Не знати їх неможливо, адже вони є частиною нашої природи і нормального психічного розвитку. Ще більшим парадоксом є те, наскільки вони не прийняті сучасним суспільством. Страх перед осудом може змусити нас придушити його, що є лише кроком до хвороби чи спалаху люті. Але як контролювати свій гнів і правильно керувати ним?
Показати повністю
Мотивація

Мотивація

Psychoterapie obvykle řeší vážnější potíže s motivací, je užitečná v situacích, kdy ztráta motivace výrazně ovlivňuje fungování v práci, doma či při studiu. Terapie pomáhá rozkrýt naše vnitřní pohnutky, porozumět tomu, co nás skutečně motivuje, a zda je to ještě platné.
Показати повністю
Залежності

Залежності

Психотерапія є одним із найбільш важливих та ефективних інструментів, які можна використовувати для допомоги людям, залежним від речовин або залежним від процесів (азартні ігри, ставки). Ефективними є як психотерапія, спрямована на зміну особистості та стосунків, підтримку зростання та дозрівання особистості (психоаналіз, психодинамічна та міжособистісна психотерапія, екзистенційна та гуманістична психотерапія), так і психотерапія, орієнтована на (симптоматичну) зміну поведінки, – це включає поведінкову та когнітивну терапію, а також системні, структурні та комунікативні методи лікування, відомі в основному з роботи з сім’єю.
Показати повністю
Самооцінка

Самооцінка

Магія впевненості в собі полягає в тому, що вона не дозволяє нам бути жертвами свого життя, але змушує жити його свідомо, з любов’ю до інших і до себе. «Але перш ніж діагностувати депресію чи низьку самооцінку, переконайтеся, що вас не оточують ідіоти» (автор невідомий)
Показати повністю
Лідерство

Лідерство

Удосконалення лідерських навичок часто є сферою коучингу. Психотерапія може допомогти вам зрозуміти внутрішні конфлікти або страхи, які заважають вам бути кращим лідером. Крім того, зазвичай це призводить до поліпшення сприйняття власних почуттів і більшої достовірності. Це може допомогти покращити ваші навички слухання та співпереживання іншим. Все це необхідно для сучасного лідерства.
Показати повністю
Булінг

Булінг

Як душевні, так і фізичні страждання болять. Чи відчували ви в минулому, чи ви все ще відчуваєте насмішки чи шкоду в команді? Не знаходите підтримки чи боїтеся довірити свій досвід? Тому тут психотерапія. Щоб запропонувати вам безпечне місце, де ви зможете розповісти про свої страждання.
Показати повністю
Самотність

Самотність

Можна бути на самоті і не відчувати себе самотнім. Але й навпаки. Підтримувати зв’язок з коханими ніколи не було так просто, як сьогодні. Технологічний прогрес, доступність для подорожей та покращення умов життя підвищили нашу гнучкість та мобільність. І все ж люди як ніколи самотні, живуть на самоті або (хоча й оточені людьми) відчувають самотність. Виходом із цієї ситуації може стати психотерапія.
Показати повністю
Батьківство

Батьківство

Батьківство – одне з найгарніших, але водночас найскладніших завдань у житті. Шукаючи свій стиль виховання, ми часто виходимо з того, як було у нас вдома, коли ми були маленькими. У кращому випадку ми повторюємо те, що нам сподобалося, у гіршому знаємо, як не хочемо цього робити. Психотерапія може допомогти нам не тільки в пошуку оптимального стилю виховання.
Показати повністю
Смуток

Смуток

Щоб відчувати радість, ми повинні пізнати і горе. Це принцип світу, в якому народилися наші тіла і який включає наші емоції та переживання. Якщо смуток врівноважується радістю, це збагачує наше психічне життя і приносить нам інформацію, без якої наша особистість та її розвиток інакше б застопорилися. Але як впоратися з сумом, який стає стражданням і, здається, не має ні початку, ні кінця?
Показати повністю
Синдром вигорання

Синдром вигорання

Синдром вигорання, як і інші захворювання, не приходить без запрошення. Його приваблюють люди, які сповнені рішучості витратити всю свою енергію на благо інших, ідеалісти, які мають високі вимоги і однаково високі очікування. Навіть ті, хто просто хоче добре зробити роботу, але ще не навчився просити допомоги.
Показати повністю
Баланс роботи та життя

Баланс роботи та життя

Психотерапія може допомогти нам зрозуміти, що для нас дійсно важливо. Ми можемо відповідно коригувати наші професійні, особисті та сімейні обов’язки, щоб досягти прийнятного балансу.
Показати повністю
Тривога

Тривога

Ви коли-небудь відчували себе некомфортно на вечірці в оточенні людей? Вам було важко дихати і ви шукали причину піти звідти якнайшвидше? Чи доводилося вам виїжджати на зустріч на кілька годин раніше, бо ви хвилювалися, що в дорозі може щось статися і ви не встигнете вчасно? Чи бувало таке, що ви так сильно переймалися майбутнім, що зовсім забували жити сьогоденням?
Показати повністю
Психосоматика

Психосоматика

Лікування високого кров'яного тиску або запалення сечовивідних шляхів психотерапією може здаватися дивним. Однак, якщо ми подивимося на симптоми тіла як на мову, якою воно спілкується з нами, ми зможемо зрозуміти, що наше тіло насправді хоче нам сказати. Психотерапія - це інструмент, який дає нам сміливість прислухатися до свого тіла.
Показати повністю
Безсоння

Безсоння

Сон є основною потребою людини. Не випадково його відсутність стає темою сучасного суспільства. В ім’я продуктивності ми зраджуємо свій природний біоритм і піддаємо себе постійному стресу. В результаті ми страждаємо від розладів сну, особливо безсоння, особливо в пізньому віці. Що робити, тривалий час у вас проблеми зі сном, і ви не можете заснути до самого ранку?
Показати повністю
Депресія

Депресія

Ви коли-небудь відчували себе некомфортно на вечірці, в оточенні людей? Не хвилюйтеся. Незалежно від того, чи потрібна вам лише часткова зміна способу життя, переосмислення звичного способу мислення або подорож у глибини своєї душі для того, щоб вилікувати депресію, вона є одним з тих психічних захворювань, які найбільше піддаються лікуванню.
Показати повністю
Стосунки

Стосунки

Стосунки були, є і будуть важливою частиною нашого життя. Якісні стосунки благотворно впливають на наше здоров’я, зміцнюють імунітет, зменшують негативний вплив стресу. Простіше кажучи, вони мають левову частку нашого задоволення від життя. Ось чому важливо вміти піклуватися про свої стосунки і знати, коли нас вже недостатньо для проблем у них. Психотерапія, як індивідуальна, так і парна, може допомогти нам розвинути нашу здатність спілкуватися з іншими та зміцнити навички в партнерстві, сім’ї чи роботі.
Показати повністю
Емоції під час війни

Емоції під час війни

Слово «травма» має різне значення для кожного з нас, та подія чи події, які ми визначаємо як травматичні. Але в останні місяці це стало синонімом військової ситуації в Україні. Весь світ зупинився і сповільнився, коли звістка про війну облетіла земну кулю. Страх, хвилювання та питання на кшталт «Чи це початок Третьої світової війни?» промайнуло в голові кожного, звичайність і рутина минулого почали здаватися розкішшю, якої ми більше не маємо.
Показати повністю
Інтимність і сексуальність

Інтимність і сексуальність

Сексуальність біологічно закладена в нас. Існують наукові дослідження, які показують, що допологові немовлята (ще перебуваючи в тілі матері) посміхаються при фізичній стимуляції сексу. Те ж саме ми бачимо у маленьких дітей, які зазвичай торкаються своїх геніталій і відчувають хвилювання. Незважаючи на це, сексуальність доставляє нам багато неприємностей. Психотерапія – це один із способів задоволення в області інтимності та сексуальності.
Показати повністю
Стрес

Стрес

Стрес завжди був і буде частиною нашого життя. Хоча ми часто відчуваємо стрес у негативному ключі, його основна функція - це захист. Але що робити, якщо він поширюється і завдає більше шкоди, ніж користі нашому здоров'ю?
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna