Як зрозуміти і позбутися стресу за допомогою психотерапії?

Стрес був і є частиною нашого життя. Його головне призначення благочестиве – захистити нас. Але що, якщо він стане повсюдним і шкодить нашому здоров’ю більше, ніж приносить користь? Ігнорувати його не варто, боротьба з ним приносить лише короткострокові вигоди, виявляється, розумно його слухати. Розуміння його причин допомагає нам не тільки пом’якшити його вплив на наше здоров’я, а й часто змінити наші відносини з самими собою.

Що таке стрес?

Стрес – це природна реакція людини в ситуації небезпеки. Це відбувається на психічному рівні (людина має відчуття збудження, що призводить до підвищення працездатності, пізніше може наступити виснаження до тривоги) і фізичному (завдяки гормонам збільшується частота дихання і пульсу, кров’яний тиск і м’язи припливають). Проблема в тому, що якщо стресова ситуація триває занадто довго, організм виснажується. У зв’язку з цим мова йде про тривалий або хронічний стрес.

 

Які наслідки для здоров’я від тривалого стресу?

Кожен відчуває стрес, але переживає його по-різному, а також по-різному реагує на нього. З цієї причини існують також окремі сліди, які він залишить на нашому здоров’ї, якщо його дія триватиме занадто довго або занадто інтенсивно.

Найпоширеніші ускладнення включають серцево-судинні проблеми та проблеми з травленням, які суб’єктивно може відчувати людина, наприклад, серцебиття, біль у грудях, біль у животі або діарея. Психосоматичні прояви стресу також поширені в різних формах, від шкірних висипань до сексуальних і репродуктивних проблем до безсоння або випадання волосся.

Як позбутися стресу? А як навчитися боротися зі стресовими ситуаціями?

Якщо ви вже страждаєте від стресу (стрес зі школи, на роботі) і шукаєте способи позбутися від нього, рекомендуємо задіяти як тіло, так і розум. Якщо ви хочете бути дійсно послідовними, то оптимальним рішенням буде звернення до експерта, психотерапевта чи коуча.

Техніки, орієнтовані на тіло, включають дихання – багато людей вважають, що дихають занадто поверхнево або не використовують всю грудну клітку та живіт. Ви можете спробувати розслабитися або зосередитися на русі. Робота з розумом часто є складною справою, але її можна почати, наприклад, з години на день, яку ви присвячуєте тільки собі.

hedepy-david-3-w

Який зв’язок між стресом і запаленням підшлункової залози?

Дослідження та клінічна практика підтверджують цей зв’язок. На відміну від короткочасного стресу, який захищає підшлункову залозу від запалення, довготривалий стрес є ризиком. Підшлункова залоза пронизана щільною мережею нервів, чутливих до гормонів, які організм виробляє в результаті стресу. Зрештою, підвищується ризик запалення.

 

Як психотерапія може допомогти мені зі стресом?

Психотерапія дозволяє уповільнити і зосередити увагу на справжніх причинах стресу, які часто приховані у вірі щоденних обов’язків. Він допоможе вам назвати їх і дасть вам навички, які стануть гарним помічником, коли вони вам знадобляться. Перевагою онлайн-терапії є її швидка доступність у складних ситуаціях, у яких терапевт може бути бажаним гідом.

 

Як запобігти стресу і які є варіанти профілактики?

У разі профілактики стресу застосовуються всі відомі кліше – достатнє фізичне навантаження, достатній сон і збалансоване харчування. Але якщо ви хочете зробити щось більше для себе, пригальмуйте, усвідомте все, що робите, що думаєте і що переживаєте. Стрес наздожене вас, коли ви будете занадто далеко.

Справжня історія клієнта зі стресом і як психотерапія допомогла з цим

“Я зробив все можливе і поставив до себе величезні вимоги. Це призвело до хаосу в моєму щоденному розкладі та великого стресу. У терапії ми працювали з тим, чому я маю таку потребу бути ефективним. І чому я не можу відпочити. Терапевт також допоміг мені встановити щоденний графік занять і знайти місце для відпочинку. Дивно, але зараз я ще більш продуктивний, ніж коли я був під тиском, і я маю більше часу на відпочинок”

desperate-5011953_1280

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.