Сон є основною потребою людини. Не випадково його відсутність стає такою актуальною темою сучасного суспільства. В ім’я продуктивності ми зраджуємо свій природний біоритм і піддаємо себе постійному стресу. В результаті ми страждаємо від розладів сну, особливо безсоння, особливо в пізньому віці. Що робити, якщо тривалий час у вас проблеми зі сном, і ви не можете заснути до самого ранку?

Так що ж таке безсоння?

Безсоння – це розлад сну, який характеризується ускладненим засинанням вночі, прокиданням рано вранці без можливості знову заснути, частим прокиданням протягом ночі, а також зміною дня і ночі, так зване нічне пробудження.

Які причини безсоння?

Форма сну кілька разів різко змінювалася в історії. Безперервний сон у закритій кімнаті, на який у нас ліміт у 8 годин, є відносно сучасною справою, і ми зобов’язані цим промисловій революції. На той час, до того ж, робота була ще фізично важка. Сьогодні більшість людей займається розумовою працею. Коли ми лягаємо спати вночі, заснути допомагає наше виснажене тіло, а наш розум не дає заснути. Похилий вік, біль або психічні чи неврологічні захворювання, зміна часового поясу, а також невідповідне середовище для сну також сприяють безсонню.

Як лікується хронічне безсоння?

Безсоння не обов’язково пов’язане з неспокійним розумом. Це може бути побічним ефектом інших захворювань. Якщо безсоння турбує вас тривалий час, то бажано довіритися лікарю загальної практики, який потім направить вас в лабораторію сну, де потрібно буде пройти комплексне обстеження.

Медикаментозне лікування є останнім заходом для хронічного безсоння і служить лише для відновлення природного ритму сну.

insomnia1.webp

Як я можу допомогти собі, якщо я страждаю від безсоння?

Ідеально, якщо ви знаєте його причини. Для кожного вони різні. На тлі може бути поточний стрес (часткове або гостре безсоння), або це результат тривалого і виснажливого способу життя (хронічне безсоння). Перша допомога — дотримання правил так званої гігієни сну (свіже повітря в кімнаті, відсутність кофеїну та алкоголю, спокійна активність перед сном тощо). Якщо ви вже пробували ці спроби і досі не виспалися, психотерапія може бути ідеальним вибором.

Як лікувати безсоння за допомогою психотерапії?

Перша послуга, яку надасть вам психотерапія, — зменшення стресу, який відчувають багато «несплячих» перед тим, як заснути. Вони хвилюються, “чи засну я знову, коли прокинуся вночі”, “як впораюся зранку і протягом всього дня”. Це допоможе вам уважніше розглянути моделі вашого сну та знайти зв’язки між очевидними деталями, які часто впливають на сон.

Психотерапія також пропонує техніки, які ви можете спробувати перед сном. Але що найцінніше в психотерапії? Це вчить нас підходити до себе як до індивідів, унікальних особистостей. Іноді виявляється, що достатньо виконати свої потреби – ввести пообідню сієсту в життя, замість довгого пробудження вранці, щоб мати достатньо енергії зранку потренуватися або відразу піти на роботу.

Як онлайн-психотерапія може допомогти мені, якщо я впораюся з безсонням?

Онлайн-психотерапевт надасть вам усі послуги, які ви отримали б під час стандартної особистої сесії. Перевага полягає в тому, що ви безпосередньо спілкуєтеся з терапевтом, який є експертом у вашій темі. Точне націлення на проблему може пришвидшити пошук балансу у вашому житті. Крім того, ви можете провести сеанс безпосередньо, не виходячи з дому.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Мене вже давно мучить безсоння, з віком все більше. Я не п’ю таблеток, тож допомагаю собі заснути під телевізор. Але якось посеред ночі, близько третьої ранку, я прокинувся з відчуттям, що не можу дихати. Наступну годину я намагався заснути, а вранці мене просто загіпнотизував будильник. Про гігієну сну я дізнався від свого психотерапевта. Поступово мені вдалося покращити свій сон, змінивши деякі свої звички. Завдяки керованим релаксаціям я навчився засинати навіть після нічного пробудження. Зараз у мене обстеження в лабораторії сну, на кону діагностика сну. До цього часу я все ще зосереджуюся на управлінні стресом на роботі. Виявилося, що навіть мої робочі обов’язки не дозволяли мені нормально спати.”

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna