Ви думаєте про їжу занадто часто? Ви відчуваєте душевний голод? Чи відчуваєте провину за те, що їсте або турбуєтесь про збільшення ваги? Їжа контролює вас більше, ніж ви контролюєте їжу? Ви просто вдаєте, що їсте перед іншими, чи уникаєте їсти з іншими? Якщо вищезгадані ситуації є небажаною частиною вашого повсякденного життя, ви повинні знати, що є багато способів взяти під контроль свій розум і бути більш вільними. Одним з найефективніших рішень є психотерапія.

Які існують види розладів харчової поведінки?

Розлади харчової поведінки (РХП) становлять відносно широкий діагностичний спектр. Вони характеризуються патологічною поведінкою, пов’язаною з прийомом їжі та зображенням тіла. До них відносяться анорексія (навмисна втрата ваги, яка може призвести до повної відмови від їжі), булімія (переїдання і подальша блювота) і переїдання, або нетипова психічна анорексія, нетипова психологічна булімія. Часто такі клієнти опиняються в порочному колі (переїдання, блювота, голодування, переїдання).

Що впливає на булімію, анорексію та голод?

Часто розлади харчової поведінки є не причиною, а лише наслідком іншого страху, тривоги чи невдоволення. Люди з РХП набагато більш схильні до депресії, тривожності, суїцидальної поведінки тощо. РХП можуть бути пов’язаними з психічними проблемами: депресія, втрата сенсу життя, докори сумління, дратівливість, відсутність концентрації, запаморочення, страх набрати вагу, самооцінка, втрата інтересу до оточення, втома тощо. РХП не тільки впливають на психіку, але, на жаль, часто пов’язані з фізичними проблемами: втрата менструації та подальші проблеми з фертильністю, легкі синці, низький кров’яний тиск, погіршення якості волосся тощо; соціальні проблеми: соціальна ізоляція – поступова втрата інтересу до наших захоплень, друзів або навпаки; нездатність побути на самоті.

měření obvodu v pase

Чи можна вилікуватися від харчових розладів (булімії, анорексії, тощо)?

Так! РХП зазвичай починаються досить невинно, у людини виробляються установки та думки, які вона вважала правильними, і поступово її підхід до їжі, який мав певним чином їй підходити, поступово змінювався. Однак позбутися РХП означає змінити усталені моделі поведінки та ставлення. Це потребує волі, терпіння і любові, і не в останню чергу, когось, хто допоможе нам у цьому.

Що мені робити, якщо я (або хтось із оточення) страждаю на анорексію чи булімію?

Важливо усвідомлювати, що розлади харчової поведінки є симптомом хворого розуму і наслідком внутрішньої муки, тривоги та глибших психологічних труднощів. Якщо ви страждаєте від будь-якої форми розладу харчової поведінки, ми рекомендуємо вам звернутися за професійною допомогою. У цій ситуації психотерапевт, який вислухає вас, супроводжуватиме і допоможе досягти більшого задоволення, може бути хорошим рішенням.

Якщо близька людина знаходиться в такому стані, ось кілька порад, як допомогти їй:

  • Бережіть людину, а не хворобу.
  • Не змушуйте її їсти, відволікайтеся від їжі під час їжі, запасіться терпінням.
  • Не давайте непроханих порад.
  • Уникайте всіх суджень характеру.
  • Шукайте не причину, а рішення.

Як психотерапія може допомогти лікувати розлади харчової поведінки?

Психотерапія вважається одним з найкращих методів лікування РХП. Це допомагає вам з’ясувати, чому у людини розвинулася хвороба, зрозуміти, що керує людиною, змінити її ставлення та знайти стратегію, яка приведе до більшого задоволення клієнтів. Люди з РХП часто соромляться свого стану, тому онлайн-психотерапія може бути корисною формою. Завдяки їй клієнти часто вирішують бути більш чесними. Крім того, ви можете знайти фахівця, який безпосередньо спеціалізується на вашому розладі харчової поведінки, і зв’язатися з ним, де б ви не були.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Найбільший парадокс полягає в тому, що я ніколи не була товстою, але я хотіла бути не просто стрункою, я хотіла бути ідеальною, а це означало максимум 42 кілограми в моєму світі. Під час лікування я познайомилася з багатьма лікарями і психологами, але тільки завдяки Тетяні я відчула, що можу почати подобатися собі, навіть якщо не пробіжу хоча б 25 кілометрів на день і зʼїм більше, ніж яблучний йогурт. Тетяна – психотерапевтка, що не змушує мене їсти і перша зацікавилася мною в цілому. Я хотіла би сказати всім, що вони заслуговують на свою Тетяну, і що їм варто піклуватись про себе.”

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna