Магія впевненості в собі полягає в тому, що вона не дозволяє нам бути жертвами свого життя, але змушує жити його свідомо, з любов’ю до інших і до себе.

«Але перш ніж діагностувати депресію чи низьку самооцінку, переконайтеся, що вас не оточують ідіоти» (автор невідомий)

sebevědomí

Що таке впевненість у собі?

Впевненість у собі означає самоусвідомлення. Не тільки тим, що я живу (дихаю, ходжу, працюю), а й тим, ким я є (які мої хобі, що може зіпсувати мені настрій, в чому мій талант). Усі ці знання, які ми накопичуємо про себе протягом життя, потім допомагають нам легше в ньому орієнтуватися, будувати гармонійні стосунки та істотно сприяють якості нашого життя.

Звідки береться впевненість у собі?

Впевненість у собі формується все життя, вона має свою динаміку. Її наріжні камені закладаються в ранньому дитинстві, перші прояви его часто пов’язані з непокорою у вигляді енергійного “Ні!”. Сім’я та найближче оточення – запорука розвитку здорової та впевненої в собі людини. З них також випливає, як людина справляється з тим, що зустрічає на своєму шляху в житті. Але не всім пощастило вирости в гармонійному оточенні. Тож як допомогти собі отримати здорову впевненість у собі.

Як набути впевненості?

Відсутність впевненості зараз не означає, що ви не можете мати достатньо її в осяжному майбутньому, і це не означає, що ви не можете почати працювати над цим прямо зараз. Ви можете часто думати про інших, ви можете намагатися пристосуватися до них, ви можете бути поступливим, ви можете наполегливо працювати, або ви можете намагатися завершити свою освіту. Але все одно щось не працює. Ви відчуваєте себе експлуатованим у стосунках, робота – це приємно, але окрім грошей вона приносить вам і самотність, і виснаження, та й навчання, ніби це взагалі не для вас. А може й ні. Перший крок до набуття впевненості – це налагодити стосунки з собою. Як з коханою людиною, яку ви любите, яку ви любите вислухати, порадити щось, підтримати і допомогти, коли це потрібно.

Як розпочати зміни та підвищити впевненість у собі?

Ви можете почати з того, що виділите годину на день тільки для себе. Станьте вашим пріоритетом і невідкладним обов’язком. Ви можете робити все, але нічого робити не потрібно. Озвучте усі питання, які спадають на думку. Відповіді можуть прийти відразу, а може знадобитися час. Але в обох випадках все правильнл. Головне, що ви щойно розпочали внутрішній діалог. Ідеальним партнером у цьому процесі є психотерапевт. Це допоможе вам зосередитися на тому, що має робити ваша самооцінка, а також стане добрим посібником для вашої самооцінки.

Як низька самооцінка впливає на стосунки?

Низька самооцінка часто пов’язана з порушенням здатності сприймати свої кордони. В результаті ви дозволяєте іншим перетинати їх. Причиною також можуть бути підсвідомі страхи, які несуть в собі страх відмови, якщо ми обмежуємо себе тим, чого хоче оточення. І тут психотерапія – бажана допомога. Терапевт буде тим, хто налаштує для вас “дзеркало”, щоб ви могли зазирнути за завісу і зрозуміти, як насправді працюють ваші стосунки.

Як психотерапія може допомогти мені отримати здорову впевненість у собі?

Просто домовитися про зустріч і приділити час собі – це перший крок до впевненості в собі. Цим ви показуєте, що ви не осторонь і що ви важливі для себе. Онлайн-психотерапія може бути хорошим вибором для тих, хто бореться з сором’язливістю або не впевнений, чи підходить терапія. Зв’язок з фахівцем онлайн швидкий і не вимагає подорожей. Психотерапія допоможе зрозуміти зв’язок між тим, що вас турбує в житті, і вашою самооцінкою. У той же час це дає змогу наблизитися до себе, позбутися очікувань, які оточення чи ви самі маєте від вас. Це розкриє ваш потенціал.

Пройти тест на самооцінку

Тест на самооцінку Розенберга використовує шкалу з десяти пунктів.
Межа між здоровою і нездоровою самооцінкою досить вузька. Дізнайтеся, на чому стоїть ваша самооцінка.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Я прийшов в терапію, щоб впоратися з кризою партнерства. Я багато вклав у наші стосунки, я навіть відчув, що більше не можу вкладатися. Лише після терапії я зрозумів, що в процесі повністю втратив себе. Я відчував, що для того, щоб хтось любив мене, я повинен бути ідеальним для нього. Для мене це означало 100% підлаштування під когось. Психотерапія показала мені, що мені не потрібно вибирати між собою і партнером. Дізнатися це було величезним полегшенням. І бажаю такого всім від щирого серця!”

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna