Як психотерапія може допомогти при захворюваннях, спричинених психічними проблемами?

Може здатися дивним лікування високого кров’яного тиску або запалення сечовивідних шляхів за допомогою психотерапії. Але якщо ми подивимося на такі симптоми, як мова тіла, яка спілкується з нами, ми можемо почати запитувати, що насправді хоче нам сказати наше тіло. Психотерапія – це помічник, який дає нам сміливість слухати її.

Що таке психосоматика?

Психосоматика – це галузь, яка відкриває зв’язки між нашою психікою і тілом. У той же час ми можемо уявити собі психіку як величезний простір, що містить все, що ми думаємо або переживаємо, наші переживання. Все це в нас записано, навіть коли ми про це не думаємо і навіть не пам’ятаємо. Крім того, якщо такі переживання є загрозливими, тобто можуть викликати сильний стрес для нашого тіла, наше бажання зберегти гармонію може придушити ці переживання. Тут вступає в гру тіло, і воно реагує тим сильніше, чим більше ми опираємося природній реакції.

 

Які психосоматичні захворювання найчастіше зустрічаються?

Виникнення, розвиток і перебіг будь-якого захворювання завжди в тій чи іншій мірі пов’язані з нашою психікою. У той же час кожна хвороба заднім числом впливає на наше життя на всіх рівнях (фізичному, психічному, соціальному та духовному). Наприклад, ломота часто зустрічається в різних частинах тіла (мігрень, біль у кінцівках, суглобах, біль при русі, зубний біль тощо). До хронічних психосоматичних захворювань належать: астма, ревматоїдний артрит, атопічна екзема, алергія або, наприклад, хвороба Крона. Уражаються також окремі системи органів (захворювання серця, шлунково-кишкового тракту або психосоматичні сексуальні проблеми). Яка частина тіла демонструє симптом, може бути пов’язана з її функцією, а також із символічною схожістю, яка може бути пов’язана з певним спогадом або попереднім досвідом.

Що викликає психосоматичні захворювання?

Можливо, ви захворіли в самий невідповідний момент. Досить банального вірусу, який припиняє роботу на тиждень. Говорячи мовою психосоматики, ви втекли від нестерпного тиску, який ви чинили на себе або дозволяли йому впливати на вас. Як і інші органи та системи органів, імунітет працює під впливом наших емоцій. Стрес може бути відповідальним за його ослаблення. Причиною психосоматичних захворювань часто є внутрішній конфлікт. Це випливає з того, чого ми хочемо і очікуємо від себе (якими ми повинні бути). У цьому прикладі це може бути бажання знову бути дитиною і деякий час нічого не робити, що суперечить страху перед тим, що станеться, якщо я не зможу зробити все, що є на своїй тарілці. 

internetinė terapija

Як дізнатися, чи є моя хвороба психосоматичною?

Можливо, ви протягом багатьох років страждаєте від головного болю. Іноді симптоми посилюються, іноді вони ніби зникають. Протягом багатьох років ви пройшли через багато тестів, які завжди давали негативні результати. Можливо, ви навіть сумніваєтеся в собі. Ви повинні бути абсолютно здорові. Так звідки ж береться цей постійний біль? Характерною особливістю психосоматичного захворювання є те, що воно тривалий час (є хронічним), його симптоми іноді зникають, а потім посилюються, а професійні медичні огляди часто не дають позитивних результатів. Але щоб це було настільки однозначно, психосоматична хвороба може бути і зовсім навпаки. Перше, що з’являється, може бути симптомом, якого ми свідомо не відчуваємо. Прикладом може бути людина з раком або пара, яка бореться з безпліддям.

 

Як лікують психосоматичні захворювання?

Психосоматика – складна галузь. На спеціалізованих робочих місцях у розпорядженні пацієнта є бригада спеціалістів у складі лікаря, психолога та фізіотерапевта. Їхня мета — надати людині комплексну допомогу, яка дозволить їй зрозуміти хворобу в усьому її контексті та продовжити працювати з нею, щоб зрозуміти її походження та розвиток.

Це тривалий процес, важливою частиною якого є внесення у своє життя таких змін, які допоможуть людині жити свідомо, відповідно до власних потреб до одужання.

 

Як психотерапія може допомогти мені в лікуванні психосоматичних захворювань?

Психотерапія допомагає пов’язати історію клієнта з його фізичною сутністю. Якщо емоційна образа пронизує ваше життя, і ви відчуваєте, що вам потрібно бути постійно пильними у стосунках з іншими, тоді ваше тіло використає можливість накопичувати жир і створить захисну броню, яка створює безпечну відстань між вами та вашим оточенням. Знаходження зв’язків через історію життя відкриває правильні можливості для змін. У цьому випадку клієнт, швидше за все, матиме справу з формулами відносин і самооцінкою. Стосунки, в яких живе клієнт, також відображаються у взаєминах з терапевтом, і одне з його завдань — допомогти клієнту розглянути їх ближче. Інші інструменти психотерапії включають тілесно-орієнтовані техніки, такі як аутогенне тренування, терапія сприйняття тіла та концентрація уваги. Онлайн-психотерапія пропонує подібні можливості для роботи з психосоматичним захворюванням.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Почалося з моїх проблем зі спиною. Лікарі роками обходили мене, ніхто не міг знайти причину мого повторного болю. Лікар порекомендував мені звернутися за допомогою до психолога. Я захищався, бо я не божевільний, але у мене не було вибору. Під час терапії я зрозумів, що я багато ставлю на себе і моя спина мені це показала. Коли є біль, я вже знаю, що мені слід сповільнитися. Терапевт показав мені методи релаксації, які я можу використовувати, щоб зняти стрес і запобігти біль.”

Pszichológus választás

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.