Як психотерапія може допомогти з мотивацією?

Психотерапія зазвичай вирішує серйозніші проблеми з мотивацією, вона корисна в ситуаціях, коли втрата мотивації істотно впливає на функціонування на роботі, вдома або в школі. Психотерапія допомагає виявити наші внутрішні потреби, зрозуміти, що насправді нас мотивує і чи актуально це. Ми з’ясуємо, чи є те, до чого ми втрачаємо мотивацію, тим, чого ми дійсно хочемо – чи ми робимо це через когось чи через щось, чи компенсуємо занижену самооцінку, чи намагаємося відплатити батькам. Психотерапія також допоможе відновити наші внутрішні ресурси у складних ситуаціях, щоб ми могли краще з ними впоратися.

Що таке мотивація?

Мотивація – це складний розумовий процес, який підтримує або послаблює наші дії щодо мети. Ми поділяємо мотивацію на внутрішню, що випливає з наших власних потреб (наприклад, розвиток, пізнання, самореалізація), і зовнішню, що виходить зсередини. Вона може бути позитивною (ми отримуємо винагороду) або негативною (ми уникаємо чогось негативного).

 

Як підсилити мотивацію до навчання?

Важливо усвідомити мету, запам’ятати, для чого ми вчимося. Ви можете уявити, як це буде, коли ви закінчите школу або коли засвоїте те, що вчитеся – це додасть вам енергії. Ви також повинні ставити часткові, досяжні цілі та планувати невелику винагороду (кава, прогулянка) після їх досягнення. Також буде корисно регулярно планувати шкільні години та записувати їх у свій календар.

 

Як отримати мотивацію до роботи?

Подумайте спочатку про свою роботу. Вона вам все ще подобається? Чи має це для вас сенс? Ви дізнаєтесь щось нове? Чи отримують ви за це розумну винагороду? Вам добре на роботі? Чи можете ви впоратися з завданнями за розумний проміжок часу? Вам достатньо відпочинку? Спробуйте змінити або доопрацювати те, що вам не підходить. Якщо це не спрацює, ймовірно, настав час змінити роботу. Бажано проконсультуватися у вашій ситуації з фахівцем.

Як підтримати мотивацію до роботи та навчання?

Коли ми втрачаємо мотивацію до роботи або навчання, ми відчуваємо небажання продовжувати, завдання здаються важкими, ми відчуваємо втому, не можемо уникнути зволікань. Тоді варто усвідомити, навіщо ми взагалі робимо дану річ, яка її мета чи сенс. Деякі роботи можуть бути нудними, але необхідні для завершення більшого проекту так само, як складний іспит необхідний для отримання диплому. Ви можете уявити, що ви будете відчувати, коли ви це зробите, коли дізнаєтесь щось більше, віддайте себе почуттям, які ви відчуєте, коли закінчите завдання. Також варто розділити роботу чи навчання на менші блоки, а після їх виконання винагородити себе, наприклад, десертом чи напоєм. Важливо планувати відпочинок і перерви. У разі довготривалих проблем з мотивацією до праці також варто розглядати роботу як таку. Вона приносить вам задоволення? Чи має це для вас сенс? Ви дізнаєтесь щось нове? Чи отримуєте ви за це розумну винагороду? Вам добре на роботі? Чи можете ви впоратися із завданнями у розумний час? Вам достатньо відпочинку? Спробуйте змінити те, що вам не підходить, наприклад, обговоріть можливість зміни обов’язків, роботи над більш складними завданнями або зміни робочого часу. Якщо це не вдається, подумайте про зміну роботи. Подібні питання можна задати і в коледжі. Багато людей починають вивчати спеціальність – зазвичай з ініціативи батьків – і поступово виявляється, що їм дуже не подобається вчитися або вони не схильні до цього. Варто заручитися допомогою експерта, який допоможе поставити правильні запитання.

hedepy-david-3-w

Як повернути мотивацію?

Особливо з довгостроковими проектами та завданнями ми часто втрачаємо мотивацію, тому що вкладаємо в них багато зусиль, а цілі все одно не видно. Розбийте свій проект, будь то робота, схуднення чи біг марафону, на менші, більш досяжні підрозділи та працюйте над ними регулярно. Нагадайте собі, чому ви це робите, яка ваша мета. Також запитайте, чому ця мета важлива для вас зараз і чи дійсно це ваша мета. Ви також можете мотивувати себе за допомогою психотерапії, яка допомагає виявити, що насправді мотивує нас.

 

Як боротися з втратою життєвої мотивації?

Втрата життєвої мотивації часто спричиняється іншою значною втратою у вашому житті, наприклад, втратою партнера, дитини, роботи чи здоров’я. Події, що змінюють наше повсякденне життя. Спочатку треба впоратися з цією втратою, тобто «пошкодувати». Тут дуже корисна психотерапія, оскільки вона може допомогти вам прийняти втрату. Це також може зцілити почуття провини, яке може виникнути в цих ситуаціях. Тоді варто шукати інші джерела мотивації та життєвої енергії, іноді новий сенс життя. У цьому випадку психотерапія має сенс, терапевт шукає можливості для подальших змін з клієнтом, підтримує його в їх поступовому впровадженні. Втрата життєвої мотивації також може бути пов’язана з депресією, у більш серйозних випадках корисно вживання антидепресантів.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Я шукала психолога, коли писала дисертацію. Мені довелося двічі переносити термін, тому що я не могла висловити свої потреби та проблеми. Існував реальний ризик, що я не зможу закінчити навчання. Я була в постійному стресі, що мене відрахують з університету, я не могла розслабитися, бо каялася, що не написала дисертацію. Під час терапії я виявила, що мені потрібно вивчити стратегії, які дозволять мені працювати в стані стресу. Я навчилася організовувати свій робочий час і не забувати про очищення голови за допомогою свого хобі.”

motiváció

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.