Що про вас кажуть ваші тривоги і коли ви почнете звертати на них увагу?

Занепокоєння емоційно не приємне для людини – кому сподобається відчувати страх і хвилюватися за майбутнє? Якщо тривога служить нам і тримає нас напоготові, немає потреби від неї позбавлятися і боятися. Але якщо вона повільно захоплює ваше життя, не залишайтеся на самоті і просіть про допомогу. Хороша новина полягає в тому, що терапія може дуже швидко полегшити тривожні розлади.

Що ж таке тривога?

Тривога є частиною основного “спорядження” кожної людини, оскільки вона допомагає нам впоратися з небезпечними ситуаціями. Вона загострює наші почуття і активізує достатньо енергії в тілі, щоб втекти в разі небезпеки або боротися з достатньою енергією (звідси реакція боротьби або втечі). Емоційно ми знаємо це як страх. Сучасний світ часто вже не вимагає прямого протистояння, тому тривоги пов’язані насамперед із усвідомленими (очікуваними) загрозами, які в повсякденному житті проявляються, наприклад, як занепокоєння про наше здоров’я чи здоровʼя наших близьких чи страх втратити роботу.

hedepy-jana-2-w

Коли тривога переходить у розлад?

Якщо тривога триває занадто довго, якщо вона занадто інтенсивна або є неадекватною реакцією на ситуацію, яка зазвичай не викликає стрес у людини, ми говоримо про тривожний розлад.

 

Які типи тривожних розладів є найпоширенішими?

Генералізований тривожний розлад (ГТР) – його тригером можуть бути, серед іншого, тривалий стрес або важкі життєві події (втрата роботи, розрив стосунків, травма та пов’язані з цим обмеження). Цей розлад складний тому, що приходить моторошно і поступово обертає замкнене коло страху і тривоги, якому згодом піддається критичний розум.

Тривожно-депресивний розлад – у той час як у ГТР домінуючим настроєм є “я боюся, тому що це точно закінчиться погано”, тривожно-депресивний розлад – це щось на зразок “це не має сенсу, я все одно не можу цього зробити”. Ви добре розумієте, що страхи повільно переходять на рівень сумного настрою, який веде до загального занепаду.

 

Що допомагає від тривоги?

Техніки, орієнтовані на тіло, можуть допомогти з легким занепокоєнням. Ідеально підійдуть контрольовані розслаблення, які повернуть збуджений організм у стан спокою, а отже розрядять навіть напружений розум та емоції. Ви можете ще більше посилити ефект, задіявши свою уяву – запропонуйте своєму розуму образи, в яких ви відсилаєте свої турботи, як човен на річці. Тривога — це прихований страх, і часто це страх втратити контроль. Таким чином ви можете легко практикувати це мистецтво передавати свої турботи.

Наступний рівень — поділитися своїми проблемами з іншою людиною. Ідеально підійде експерт-психотерапевт, який, крім підтримки, допоможе вам зрозуміти динаміку тривожності. Нікуди не виходячи, ви можете зв’язатися онлайн з експертом, який спеціалізується на ваших проблемах.

 

Як лікується тривожний розлад?

Тривожні розлади найчастіше лікуються за допомогою психотерапії, яка може супроводжуватися або не супроводжуватися ліками (зазвичай антидепресантами) залежно від тяжкості захворювання. Якщо ви відчуваєте симптоми, зверніться до лікаря або зверніться до психолога чи психотерапевта. Рекомендується в першу чергу виключити соматичні захворювання, які можуть мати схожі прояви з тривожними розладами.

 

Як психотерапія допомагає мені, якщо я страждаю від тривоги?

Психотерапія є ефективним засобом у лікуванні тривожності, незалежно від того, чи страждаєте ви від легких симптомів, чи тривога є стійкою і триває довше. Його процес може нагадувати детективну роботу, яка поступово розкриває індивідуальні контексти, які пізніше розкривають, що стоїть за нашими спалахами в нашому житті. Але іноді достатньо лише часткових змін (встановлення пріоритетів, планування часу або ретельне дослідження катастрофічних ідей). Можуть використовуватися форми індивідуальної, групової та онлайн-психотерапії.

Справжня історія клієнта, який страждає від тривоги, і як психотерапія допомогла в цьому

Вивчення медицини було моєю мрією. Коли через кілька років я нарешті пройшов перше незалежне обстеження пацієнта, я нервував і зробив абсолютно банальну помилку. Звісно, ​​почув коментар головного лікаря і ще один коментар від колеги. Звичайно, я міг це подолати і вчитися на своїх помилках, я нікому не зашкодив, і я тоді ще вчився, але я не міг. У мене виникло відчуття, що такі помилки неодмінно повторяться, і врешті-решт я поставлю під загрозу чиєсь життя. Мої побоювання посилювалися в грудях, і я поступово не міг пройти обов’язкове стажування. Саме це привело мене до психотерапії. Тепер я знаю, що нескінченно карати себе за помилки, які людина робить, це те, що я не хочу продовжувати робити. Я вчуся бути добрим до себе. І іноді ти просто смієшся з усього цього.

uday-mittal-bwKtz4YVtmA-unsplash

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.