Щоб відчувати радість, ми повинні пізнати і горе. Це принцип світу, в якому народилися наші тіла і який включає наші емоції та переживання. Якщо смуток врівноважується радістю, це збагачує наше психічне життя і приносить нам інформацію, без якої наша особистість та її розвиток інакше б застопорилися. Але як впоратися з сумом, який стає стражданням і, здається, не має ні початку, ні кінця?

Що таке смуток?

Смуток є частиною основного “обладнання” нашого емоційного життя. Іноді він може з’явитися без видимих ​​причин, іноді – це бурхлива реакція на конкретні ситуації. Він діє як на рівні тіла (стрес, що викликає смуток, зміни на рівні мозку), так і на рівні душі (печаль переживається як стан страждання).

Які ситуації найчастіше супроводжують горе?

Смуток – це наша реакція на втрату: втрата близької людини, розрив з партнером –  це все реальні втрати. На рівні нашого розуму, який має дар уяви, ми можемо сумувати навіть через уявні втрати – втрачені можливості, свободу, втрату безпеки (фінансової чи емоційної – наприклад, туга за батьками). Ці втрати тісно пов’язані з сьогоднішнім середовищем і становлять виклик для кожного з нас.

Що означає горе?

Смуток приходить у той момент, коли наш розум вирішує, що немає причин для боротьби, і ми не маємо можливості вплинути або змінити ситуацію, в якій ми перебуваємо. Мета смутку – сповільнити роботу організму після попереднього стресу. Це створює простір, в якому ми можемо обробити те, що сталося, і водночас залікувати свої рани і повільно повернути наше життя в нормальне русло.

smutek.webp

Як подолати смуток, якщо ми його вже переживаємо?

Горю потрібен свій час. Але сьогодні наш внутрішній голос часто спонукає нас якомога швидше позбутися будь-якого смутку чи іншої незручності. Перша рекомендація – запастися терпінням. Психотерапевтичний процес, однак, може допомогти вам зняти смуток, що в діалозі з фахівцем дозволить вам «пережити його на здоровий лад», а в майбутньому озброїти себе такими внутрішніми ресурсами, які допоможуть вам впоратися з подібними моментами легше.

Що робити, коли горе триває занадто довго?

Важливим аспектом горя є те, що через деякий час він зникає, він закінчується. Якщо ви несете у своє життя старі каяття або ваше внутрішнє горе не зникає, це, ймовірно, обходиться ціною якості вашого життя і навіть вашого здоров’я (тривалий смуток може посилити запалення у вашому організмі). Розмова з експертом, чи то через онлайн-терапію, чи особиста зустріч, може стати хорошим трампліном для роботи над темами, яких ваш розум може уникати, якщо вони занадто загрозливі для нього.

Як психотерапія може допомогти мені з горем і смутком?

Горе не потрібно лікувати, це не хвороба, а свідчення того, що все «на своїх місцях». Завдання, однак, полягає в тому, щоб навчитися працювати з ним – зрозуміти його, дати йому достатній простір у нашому житті і зробити його нашим партнером, а не ворогом. Онлайн-психотерапія проведе вас через цей процес. Замість страждань це допоможе вам внести розвиток у своє життя і дозволить вам свідомо переживати не тільки смуток, а й усі інші емоції.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Навесні і восени мені нічого не хочеться робити, я дратівлива і без сил. Чим більше я намагаюся це подолати, тим гірше мені стає. Я ніколи не зверталася до спеціаліста, тому що я не в депресії, я це знала. Але потім подруга сказала, що не треба залишатися наодинці зі своїм горем і порекомендувала свого психотерапевта. Відчуття, що хтось не применшує те, що ти переживаєш, і не намагається продати тобі свою пораду, було безцінним. В процесі терапії я виявила, що, як і природі, мені іноді потрібно сповільнитися, приділяти більше часу тому, що мені подобається, а головне — поговорити з близькими про свої потреби. Тепер я не боюся свого смутку, я взяла його в життя як свого внутрішнього порадника, який буде стукати мене по руці щоразу, коли я забуватиму про себе.”

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna