Як психотерапія може допомогти з горем?

Ми реагуємо скорботою на втрату і смерть близької людини, яка, безсумнівно, є найболючішою втратою. Наші предки були мудрими, бо не витіснили смерть за стіни лікарні, а її прийняття було частиною повсякденного життя. У той же час вони жили разом, оточені ширшою родиною чи громадою, і давали своїм ритуалам надійну основу для розставання. Але ми також можемо втратити свій дім, улюблену тварину, здоров’я чи соціальний статус. Це все кризи, але також природна частина життя. Якщо ми навчимося прощатися, то зможемо прийняти і насолоджуватися всім, що згодом приходить у наше життя.

Що таке горе?

Горе – це реакція людини на втрату. Ми переживаємо це емоційно як смуток, який проявляється на різних рівнях, від смутку до горя чи відчаю. У свою чергу, наш розум перебуває в хаосі та плутанині. Спогади про втрачений предмет інтенсивно спливають. Деякі виливають свою втрату плачем, інші відходять в ізоляцію, за винятком випадків, коли вони агресивні. Горе може супроводжуватися порушенням сну, зміною апетиту, тимчасовою втечею, наприклад, в алкоголь або духовність (у пошуках пояснення). Кожен переживає горе дуже індивідуально, нас об’єднує те, що він на деякий час паралізує наше життя і впливає на нього у сфері переживань, поведінки та мислення.

 

Які етапи горя?

Часто потерпілим допомагає розуміння того, що горе «має свої закони». Воно проходить поетапно, має початок і кінець. Тож це дає надію, що якщо ми пройдемо через кризу, не заперечуючи її, то колись вона закінчиться, і ми зможемо вийти на новий етап життя як більш зрілі й усвідомлені особистості. Оплакування найчастіше описують у послідовності наступних фаз: заперечення (Це не може бути правдою.), Злість (Як це могло статися? Хто винен?), Торг (можливо, вони помилялися, немає потреби далі досліджувати .), депресія (ніщо більше не має цінності), примирення (я приймаю те, що приходить.).

Як пережити смерть близької людини?

Найзначніша втрата в нашому житті – це смерть близької людини. Це безповоротна втрата. Впоратися з цим не означає забути, а дозволити собі мати щасливе майбутнє. Якщо це принаймні можливо, заручіться підтримкою родини, родичів та друзів. Існує також психотерапія або кризове втручання, щоб допомогти вам пережити потужний емоційний тиск. Сьогодні також можуть допомогти ритуали, якими часто нехтують. Прощання з коханою людиною, з усім необхідним позитивно допомагає примиренню.

hedepy-petr-3-w

Як я можу допомогти іншим пережити смерть близької людини?

Смерть — це важка тема з багатьох причин, і якщо ми хочемо говорити про неї, особливо з тим, хто отримав такий удар життя, нас може паралізувати. Ми шукаємо потрібних слів, намагаємося заспокоїтися, іноді будь-якою ціною. Але втішні поради з добрих намірів часто мало допомагають. Виявляється, що набагато більша підтримка для людини, яка потерпіла від горя, — це просто близькість або бажання вислухати.
Але не тільки це – занадто сильно пригнічувати свої емоції важко саме по собі. Більше того, тема смерті може відкрити наші власні страхи та травми. Часто навіть родичі скорботних шукають собі місця. Психотерапія пропонує такий простір і дає змогу зіткнутися з власними питаннями в безпечному оточенні та отримати необхідну підтримку для себе.

 

 

Скільки триває жалоба? Як довго нормально переживати горе після втрати близької людини?

Горе передбачає втрату близької людини. Спочатку може здатися, що це буде тривати вічно і ніколи не закінчиться. Пізніше його інтенсивність стабілізується і збільшується, наприклад, під час свят, ювілею чи дня народження померлого. Горе може тривати рік або навіть чотири. Кажуть, що час жалоби залежить від інтенсивності стосунків, які ми мали з покійним. Якщо ви відчуваєте, що через тривалий час все ще не можете повернутися до життя, буде гарною ідеєю поговорити з фахівцем, який не тільки вислухає вас, але й допоможе «присвятити себе» тому, що ви, можливо, відштовхували, боячись болю….

 

Як психотерапія може допомогти мені в горі?

Психотерапія – це простір, де ви можете відкласти всі свої емоції, які ви не мали б шансу залишити в повсякденному житті. Сильна туга за мертвими, гнів на весь світ або жалість до себе. Ви не будете в цьому самотні. Також прийнято згадувати кохану людину, це повертає її до нас. Це також може бути полегшенням, якщо ми дізнаємося, як ми спілкуємося з друзями чи колегами про нашу втрату, коли вона станеться. Це також може бути джерелом стресу для потерпілої людини. Метою має бути прийняти те, що сталося, і повернутися до щасливого життя.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Я почала ходити на терапію після смерті дочки. Це було нестерпно. Я хотіла покінчити з життям і піти за нею. Єдина причина, чому я вижила, — це антидепресанти, які покривали паралізуючий біль і порожнечу. Я змогла розповісти терапевту про все, не боячись потурбувати її. Незважаючи на те, що це зайняло багато часу, це допомогло мені впоратися з усім, зняти провину та надати життю новий сенс.”

truchlení

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.