Як часто ходити на терапію? І скільки сеансів мені знадобиться?

Як часто ходити на терапію? І скільки сеансів мені знадобиться?


Поділитися статтею

Раз на тиждень чи, можливо, раз на місяць? Як часто ходити на терапію, щоб відчути зміни? І скільки часу знадобиться, щоб усе «вирішити»?

У цьому випадку ми не потішимо вас універсальною рекомендацією. Ми всі стикаємося з різними викликами і по-різному їх відчуваємо. Але ми допоможемо вам отримати більш чітке уявлення про те, як може виглядати уявний графік терапії, в залежності від того, як ви зараз почуваєтеся.

Чого ви можете досягти за один сеанс терапії

Якщо ви зустрічаєтеся з терапевтом вперше, йому буде цікаво, про що ви будете говорити – як ви себе почуваєте і що хочете вирішити. Це нормально, якщо ви не можете це чітко пояснити; вам допоможе терапевт. Хтось буде запитувати про ваше дитинство або стосунки з близькими. Це визначається їх терапевтичним методом.

Вже після першого сеансу можна відчути полегшення. Це може виражатись у свободі вільно і відкрито говорити про ваші труднощі з кимось за межами вашої соціальної бульбашки, хто не засуджує вас. Однак це не означає, що проблему вирішено. Один сеанс терапії може допомогти вам побачити поточну ситуацію в новому світлі, позбавити від неприємних емоцій або направити вас до наступного кроку. Але все залежить від ваших уявлень і почуттів.

sezení na online terapii

Як часто я маю ходити на терапію?

Ми всі різні за тим, наскільки ми чутливі до того, що відбувається навколо нас, і як ми сприймаємо речі під час терапії. Перерва між терапевтичними сесіями зазвичай становить 1-2 тижні. Це необхідно для того, щоб дати вам час спокійно обдумати те, що ви обговорювали з терапевтом. Це необхідно, тому що терапія продовжує «працювати» протягом кількох годин або навіть днів після її завершення. Ви робите нові відкриття і, можливо, все ще переосмислюєте певні речі або шукаєте відповіді на питання. Ви також можете застосувати на практиці те, що ви обговорили з терапевтом, або внести зміни, які ви вирішили зробити.

Однак, якщо ви прийшли на терапію у важкий період свого життя, коли ви перебуваєте під сильним стресом і відчуваєте речі надзвичайно глибоко, терапія може бути більш інтенсивною. Якщо вас переповнюють емоції, і ви не знаєте, куди звернутися, більш ретельне обговорення з терапевтом може допомогти вам зрозуміти це. Зустрічатися можна раз на тиждень або частіше.

Однак у профілактичній терапії одного сеансу на місяць може бути достатньо, щоб впорядкувати свої думки та “переварити” події кількох попередніх тижнів. Ви та ваш терапевт обговорите це під час першої сесії та виберете найкращий план дій.

Довгострокова терапія для тривалого психологічного благополуччя

Як було сказано раніше, полегшення після першого сеансу не означає, що проблему вирішено. Але ви на правильному шляху. Тривала терапія забезпечить найкорисніші та довгострокові переваги для вашого психологічного благополуччя. Для цього є чотири причини.

1. Для деяких страждань потрібен час

Дрібні проблеми можна вирішити за кілька сеансів, але для більш серйозних потрібен час. Тільки за допомогою тривалої терапії ви можете зануритися глибше та виявити корінь проблеми, про який ви, можливо, не підозрювали. Це стосується не лише травм і найжахливіших життєвих ситуацій, таких як втрата коханої людини чи депресія. Це може бути будь-що, що має значний негативний вплив на ваше життя. З кожною сесією ви досліджуватимете нові шари теми, налагоджуватимете зв’язки та працюватимете над справді довгостроковим рішенням.

trápení

2. Довірливі стосунки з терапевтом є ключовими

Згідно з дослідженнями, на наші стосунки з терапевтом припадає до 50% позитивного впливу терапії. Тому пошук психотерапевта, з яким ви можете по-справжньому поговорити, і регулярні зустрічі з ним є критично важливими для успішної подорожі до психологічного благополуччя. Ваша довіра зростатиме з кожним сеансом, і ви почуватиметеся спокійніше, безпечніше та комфортніше, довіряючи навіть свої найглибші почуття. Це саме те, що потрібно для успішної терапії.

У вас ще немає психотерапевта або ви вагаєтесь, чи він «самий той»? Тоді вам варто прочитати статтю Не недооцінюйте свої стосунки з психотерапевтом. Як дізнатися, чи все у вас добре, і як знайти потрібного фахівця?

3. Ви дізнаєтесь про методи подолання складних ситуацій

Розглянемо такий сценарій: у вас складні стосунки з членом сім’ї. Ви повинні встановити здорові межі, щоб погані події не виснажували вас психічно і щоб ви могли піти від них. З терапевтом ви вивчаєте всю проблему, опрацьовуєте її та дізнаєтеся, що конкретно ви можете зробити наступного разу, щоб уникнути подібної скрути в майбутньому.

Коли настане подібна ситуація, і ви спробуєте нову стратегію, ви можете поділитися, як усе пройшло на наступному занятті. Ви поступово навчитеся поводитися з цими подіями так, щоб вони мали на вас найменший вплив. Подібним чином, ви можете навчитися контролювати соціальну тривожність або страх перед виступом перед публічною промовою.

náročné problémy

4. Регулярна терапія працює як профілактика

Ви можете піти на терапію, навіть якщо у вас немає гострої проблеми або якщо ви її вже вирішили. Це може допомогти вам впорядкувати свої думки, зняти щоденну напругу або позбутись неприємних відчуттів. Тому що, якщо ми приховуємо свої почуття, бо «це незначна проблема», вони з часом накопичуються і наздоганяють нас.

Терапія забезпечить вам більше спокою, і навіть складніші перешкоди не стануть більшими проблемами.

Чи хотіли б ви спробувати онлайн-терапію? У Hedepy працює понад 50 професійних терапевтів. Ми запропонуємо трьох найбільш підходящих фахівців на основі тесту на сумісність, а ви вже оберете потрібного за повною інформацією в профілі. Якщо перший сеанс вас не влаштує, ми повернемо вам гроші.

Не залишайтеся на самоті

Нарешті, ми хотіли б сказати вам останню і, мабуть, найважливішу річ. Цілком природно у складній ситуації пережити хвилю емоцій, яких ми раніше не відчували. Кожна криза, якою б вона не була, має початок, але вона також має кінець. І ваша теж. Тому, якщо ви навіть задумуєтеся про це, зверніться за допомогою до психолога, психіатра, психотерапевта або коуча. Не залишайтеся на самоті. Ви можете отримати допомогу від понад 50 терапевтів на нашому сайті, з яких ви можете вибрати того, хто відповідає вашим потребам, і домовитися про сеанс вже на наступний день. А потім ви зможете зв’язатися з терапевтом онлайн, не покидаючи комфорту вашого дому.

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna