Іноді буває важко бути жінкою. Як це полегшити?

Іноді буває важко бути жінкою. Як це полегшити?


Поділитися статтею

Бути жінкою прекрасно. Але іноді це може бути важко. Є багато очікувань від оточення, а також небажаних життєвих порад і недоречних коментарів щодо нашої зовнішності. Це те, що ми всі знаємо.

Ця стаття для тих із вас, хто час від часу почувається втомленими. Що вони втрачають розум. Ми порадимо вам, як впоратися з вимогами інших і зробити жіноче життя більш радісним.

Партнерка, мама, дочка, колега, друг…

У кожного з нас є кілька ролей у житті, які пов’язані з великими очікуваннями. І ми, жінки, прагнемо їм повністю відповідати. Ми хочемо бути люблячими жінками, які створюють відчуття дому, матерями, які забезпечують своїм дітям найкраще, дочками, які не забувають своїх батьків, і колегами, які вирізняються успіхом… І список можна продовжувати нескінченно.

Крім того, ми прагнемо підтримувати свою форму, здоров’я та виглядати доглянуто. Наш зовнішній вигляд також дуже цінується. Жінка має бути красивою.

žena si píše deník

І все ж ми часто відчуваємо, що робимо «недостатньо». Що ми повинні старатися більше, що ми повинні досягти більшого… Звідки походить ця ідея? Чому ми часто будуємо свою самооцінку на тому, що (робимо) не робимо? Ви вже робите більш ніж достатньо, повірте.

Спробуйте зупинити себе наступного разу, коли почнете докоряти собі за те, що ви не зробили або не встигли зробити. Приділіть трохи часу собі, зробіть кілька глибоких вдихів і подумайте про все, що ви зробили останнім часом. Навіть найменші досягнення. Їх мало?

Ми часто покладаємо на себе найбільші очікування.

Так, наші ролі в житті передбачають очікування. Однак ми досить часто пред’являємо до себе більші вимоги, ніж до оточуючих. Навіть дослідження показують, що жінки перфекціоністки. І набагато більше, ніж чоловіки. Одним словом, ми суворіші до самих себе. Ми хочемо бути найкращими матерями, партнерками та подругами, якими тільки можемо бути, підтримувати чистоту в наших домівках, виглядати як з модного журналу та ще багато іншого.

Але, незважаючи на те, що може пропонувати реклама та соціальні мережі, цього просто неможливо досягти. Навіть жінки, якими ви захоплюєтеся в Інтернеті, не можуть зробити це самостійно. Вони можуть регулярно займатися спортом і готувати собі їжу, але у них немає дітей або бабусі, яка б доглядали за малими щодня. Або їм вдається розвинути власний бізнес і бути помітними в мережі, але особисте життя відійшло на другий план і вони більше не проводять час з близькими. Ви ніколи не отримаєте повної картини.

Як зробити своє жіноче життя приємнішим

Якщо ви впізнали себе в попередніх рядках, у нас є чотири пропозиції, щоб зробити ваше життя жінки приємнішим.

Будьте добрими до себе та змініть свій внутрішній діалог

Спробуйте час від часу записувати, що вам хочеться сказати собі. Що ви говорите собі? Ви думаєте: «_Я знову так виглядаю_» або «_мої зморшки_», коли дивитесь в дзеркало? Чи говорите ви собі: «_Я знову облажалася_», коли щось йде не так? Ви, ймовірно, не хотіли б спілкуватись зі своєю подругою, якби вона так з вами розмовляла. Але ви проводите так весь день із собою.

Отже, замість того, щоб засуджувати себе, будьте для себе найкращим другом і скажіть собі щось підбадьорююче. Це відмінний тренінг самооцінки. Спочатку це може бути важко, тож уявіть, що зараз вам скажуть ваш друг, сестра чи мати.

sebepéče

Працюйте над своєю впевненістю і не дозволяйте їй поцупити ваші мрії

IБути самокритичними закладено в нашій ДНК. Дослідження підтверджують це. Ми завжди сумніваємося в собі і докоряємо собі за кожну помилку. Насправді ми набагато могутніші та здібніші, ніж ми вважаємо.

Однак ця недооцінка часто заважає нам досягти наших цілей. Ми вважаємо, що не в змозі з ними впоратися. Що для нас це непосильне завдання. Або, можливо, ми не заслуговуємо цього. В результаті ми навіть не дозволяємо собі нормально мріяти або відкладаємо свої мрії. Коли я це розумію, коли у мене буде достатньо грошей, щоб купити відповідне обладнання, коли мої діти підростуть, коли… Не дозволяйте поганій самооцінці заважати вам досягати своїх цілей. Працюйте над цим і дайте собі дозвіл переслідувати власні бажання.

Жінки жінкам – тримаймося разом

Це не рідкість, коли оточуючі люди оцінюють вас як жінку. Раніше волосся було краще. Ти точно вагітна, про що свідчить твій випираючий живіт. Ви так виховуєте своїх дітей? Який сенс витрачати стільки грошей? Ми можемо багато зустрічати такого в соціальних мережах.

Але кожна із нас докладає максимум зусиль заради того, у що вірить. Давайте залишатися разом, а не засуджувати одна одну. Впевнені, що ви розумієте, як боляче може бути, коли нечутливе твердження зачіпає чутливу точку. Давайте захищати одна одну, а не дозволяти іншим критикувати нашу зовнішність чи спосіб життя. Ми всі унікальні і живемо по-своєму, і в цьому полягає краса.

ženy drží při sobě

Просіть про допомогу

Перфекціонізм часто асоціюється з вірою в те, що ми все можемо зробити самі. Ми не будемо турбувати нашого партнера чи нашу маму, яка живе на іншому кінці міста. Ми можемо працювати, доглядати за дітьми, прибирати, готувати, робити покупки… Але тоді страждаємо лише від свого супергероїзму. Це неприйнятно.

Бути напруженою, перевтомленою і постійно в русі – це не чеснота. Вам не потрібно брати всю відповідальність на себе. Якщо ваш партнер або сім’я не можуть вам допомогти, найміть когось для прибирання або няні, поки ви йдете їсти. Це абсолютно прийнятно. Ви та ваше благополуччя має бути на першому місці; інакше ви не зможете бути поруч з іншими.

Це справді занадто багато для вас, і ви застрягли? Тоді онлайн-терапія може бути вам корисною. За допомогою терапевта ви шукатимете джерело проблеми, яке може полягати в низькій самооцінці або старих звичаях. Ви знайдете спосіб прожити життя без непотрібної напруги та поспіху. Хоча зараз це здається недосяжним. Ви це заслужили!

Якщо у вас є проблеми у стосунках із партнером, який робить усе за вас, ви можете розглянути терапію для пар. Терапія доступна онлайн, і ваш перший сеанс може розпочатися вже завтра. Ми повернемо вам гроші, якщо терапія вам не підійде.

Не залишайтеся на самоті

Нарешті, ми хотіли б сказати вам останню і, мабуть, найважливішу річ. Цілком природно у складній ситуації пережити хвилю емоцій, яких ми раніше не відчували. Кожна криза, якою б вона не була, має початок, але вона також має кінець. І ваша теж. Тому, якщо ви навіть задумуєтеся про це, зверніться за допомогою до психолога, психіатра, психотерапевта або коуча. Не залишайтеся на самоті. Ви можете отримати допомогу від понад 50 терапевтів на нашому сайті, з яких ви можете вибрати того, хто відповідає вашим потребам, і домовитися про сеанс вже на наступний день. А потім ви зможете зв’язатися з терапевтом онлайн, не покидаючи комфорту вашого дому.

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna