Новий рік – це новий початок. Як підбити підсумки минулого року та сформувати новорічні обіцянки так, щоб цього разу ви їх дійсно виконали? Ми проведемо вас через огляд року та покажемо метод для встановлення досяжних новорічних обіцянок. Цього року ви дійсно їх виконаєте!

Не дозволяйте оточенню на вас тиснути

Звісно, сприймати наближення нового року як можливість підбиття підсумків та встановлення нових цілей є цілком природним. Але правда в тому, що це лише нова сторінка у календарі. Немає потреби піддаватися тиску оточення і змушувати себе будувати величезні плани та давати обіцянки. У кожного з нас є свій власний шлях і спосіб рухатися вперед.

Якщо тиск Нового Року викликає у вас стрес та тривогу, слухайте свої внутрішні почуття і не змушуйте себе робити щось. Ви можете працювати над своїм особистим розвитком у будь-який час року. Тоді, коли ви відчуваєте готовність і мотивацію змінюватися.

diary_of_emotions.jpg

Підбиття підсумків року крок за кроком

Той факт, що ви тут, свідчить про те, що ви готові підбити підсумки. Давайте це зробимо! Ми склали набір запитань, щоб провести вас через оцінку семи найбільш важливих аспектів вашого життя.

Зробіть собі смачний напій, візьміть щось для нотаток, і розпочнемо. Пам’ятайте, ви робите це для себе, тому не бійтеся бути чесними.

Питання для підбиття підсумків минулого року:

 1. 1. Стосунки та соціальне життя
  • Які стосунки мені дали найбільше минулого року і чому?
  • Які стосунки призвели до стресу чи негативних емоцій?
  • Чи провів я достатньо часу зі своїми близькими, як я б хотів?
 2. 2. Особистий розвиток та самовдосконалення
  • Які нові навички чи знання я здобув(ла)?
  • Які були мої найбільші особисті досягнення і чому?
  • Що я хотів(ла) покращити, але мені не вдалося це зробити?
 3. 3. Психічне здоров’я
  • Які моменти в минулому році найбільше мене порадували?
  • Які події чи ситуації викликали у мене стрес чи тривогу?
  • Як я впорався(лася) з стресовими ситуаціями чи викликами?
  • Були моменти, коли я відчував(ла) перевантаження чи вигорання? Що призвело до цього?
  • Що я б хотів(ла) змінити в своєму житті для кращого психічного здоров’я?
 4. 4. Фізичне здоров’я
  • Як я дбав(ла) про своє фізичне здоров’я? Що працювало добре, а що – ні?
  • Які звички чи дії погіршили мій стан здоров’я?
  • Які звички чи дії, навпаки, допомагали мені відчувати себе краще у фізичному та розумовому плані?
 5. 5. Час для себе
  • Які хобі чи заняття приносили мені радість?
  • З якими хобі чи заняттями я не знайшов(ла) часу, хоча хотів(ла) їх робити?
  • Чи постійно я виділяв(ла) достатньо часу для себе? Якщо ні, що мені заважало?
 6. 6. Кар’єра та робота
  • Які були мої основні професійні досягнення і що привело мене до них?
  • Що пішло не так, і чого я хочу уникнути наступного разу?
  • Чи задоволений я тим, як розвивається моя кар’єра? Якщо ні, що я б хотів(ла) зробити по-іншому?
  • Які робочі відносини були важливими для мене і чому?
 7. 7. Фінансова ситуація
  • Якою була моя фінансова ситуація? Вона покращилася чи погіршилася?
  • Чи досяг(ла) я своїх фінансових цілей (якщо вони були)?
  • Які фінансові рішення виявилися правильними, а які – ні?
  • Чи є щось, на що я витрачав(ла) занадто багато грошей і що я хочу змінити?

Наприкинці, ви можете оцінити кожну з цих областей, як ви це робили в школі – на основі того, як ви загалом впорались. Це служитиме компасом при встановленні ваших новорічних обіцянок.

Цілі на Новий рік, які ви реалізуєте цього разу

Як ми зазначили на початку, це абсолютно прийнятно не давати собі жодних обіцянок. Насправді, одна з основних причин, чому нам не вдається їх виконати, – це відсутність мотивації. Або часто занадто високі очікування, які нам навіть не співзвучні. Ми занурюємося в це головою, і невдовзі нам починає бракувати повітря. Вам знайома ця ситуація. Згідно з даними, майже третина українців (був досліджений IT сектор) ставлять перед собою новорічні цілі, але більше але майже 29 відсотків бояться планувати.

Формування новорічних обіцянок схоже на постановку цілей. Щоб їх досягти, ми повинні робити це правильно. Пробігти марафон, а не спринт. Для цього ми візьмемо вже перевірений метод SMART.

Обіцянки на Новий рік як SMART-цілі

Метод SMART стверджує, що для успішного досягнення мети вона повинна бути:

 • Specific – конкретна
 • Measurable – осяжна
 • Achievable – досяжна
 • Realistic – реалістична
 • Trackable – трекабельна

Що це означає на практиці? Давайте покажемо вам деякі приклади того, як перетворити типові новорічні обіцянки в SMART-цілі:

 • Працюватиму над своїм психічним благополуччям. → До кінця січня я запишусь на свою першу (психо)терапію і буду відвідувати її регулярно щонайменше раз на місяць.
 • Більше часу проводитиму з матір’ю. → Кожен місяць я запрошуватиму її на прогулянку, і ми проведемо весь день разом. Також буду регулярно їй телефонувати раз на тиждень.
 • Почну зберігати гроші на будинок. → До кінця місяця я відкрию рахунок для будівельного заощадження і буду відправляти на нього 10 000 грн щомісяця.
 • Буду хурчуватися краще. → Я буду готувати їжу для роботи або замовляти готові бокси, коли я зайнятий. Фаст-фуд дозволю собі лише раз на місяць.

Бачите різницю? З такими цілями ви знаєте, що ви маєте можливість виконати їх. Зрозуміло, що саме вам потрібно зробити, щоб досягти їх, і як часто чи до якого терміну.

new_Year-min.png

Тепер час для ваших власних новорічних обіцянок

Для цього давайте розглянемо підбиття підсумків року. Які категорії отримали вами найнижчі оцінки? Визначте їх і виділіть SMART-обіцянки для кожної. Тепер ви знаєте, як це робити.

Якщо вам важко сформулювати обіцянку, те що може допомогти – це зробити ціль питанням. Наприклад, змініть обіцянку “Цього року я буду дбати про своє психічне благополуччя” на питання “Як я буду дбати про своє психічне благополуччя цього року?” Ви відразу почнете отримувати відповіді, які конкретизують вашу обіцянку. Це невеличка, але ефективна зміна.

Крім того, Девід Спротт з Університету штату Вашингтон виявив, що запитання людини про те, як вона буде себе поводити у майбутньому, збільшує ймовірність, що вона це дійсно зробить.

Щоб дотримуватися своїх обіцянок, будьте ласкаві до себе і не починайте їх виконувати одразу всі. Спершу звикайте до перших кількох, а потім додавайте ще. Звісно, враховуйте, наскільки це важко. Пам’ятайте, ви біжите марафон, а не спринт.

Новий рік зі спокійним розумом

Чи зробили ви акцент на підвищенні свого психічного благополуччя? Чи мали наміри позбутися горя, вирішити болючі стосунки, працювати над любов’ю до себе або, можливо, наважитись на життєву зміну, якої ви зараз боїтеся?

Психотерапія – чудовий інструмент для досягнення таких цілей і забезпечення собі більше спокою. Або для того, щоб краще пізнати себе, якщо ви трошки загублені у напрямку свого життя.

На Hedepy ви можете вибрати з більше ніж 50 перевірених терапевтів та приєднатися до своєї сесії зручно онлайн. На основі 5-хвилинного тесту ми рекомендуємо трьох найбільш підходящих терапевтів саме для вас із персоналізованим підходом.

Не залишайтеся на самоті

Нарешті, ми хотіли б сказати вам останню і, мабуть, найважливішу річ. Цілком природно у складній ситуації пережити хвилю емоцій, яких ми раніше не відчували. Кожна криза, якою б вона не була, має початок, але вона також має кінець. І ваша теж. Тому, якщо ви навіть замислюєтесь про це, зверніться за допомогою до психолога, психіатра, психотерапевта або коуча. Не залишайтеся на самоті. Ви можете отримати допомогу від понад 50 терапевтів на нашому сайті, з яких ви можете вибрати того, хто відповідає вашим потребам, і домовитися про сеанс вже на наступний день. А потім ви зможете зв’язатися з терапевтом онлайн, не покидаючи комфорту вашого дому.

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna