Ми всі бажаємо щасливих та веселих свят, але для багатьох з нас вони можуть стати стресовими і тривожними. На нас чекає безліч різдвяних вечірок, часто нам доводиться стикатися з неадекватними питаннями від родичів і пояснювати вже сотий раз, що ми не будемо пити ще один гарячий напій чи їсти солодощі.

Як впоратися з усім цим різдвяним тиском і ввічливо відмовитись від пропозицій, які вас не цікавлять? Ми порадимо вам, як встановити особисті кордони і провести Різдво в спокої та тиші.

Що для вас є важливим під час Різдва?

Існує так багато традицій, правил і очікувань, пов’язаних з Різдвом, що легко забути, як саме ми хочемо його пережити. Ми працюємо на автопілоті відповідно до того сталих звичаїв – це ж традиції, в кінці кінців.

Тим не менш це не має бути так. Спробуйте записати, що для вас насправді важливо на Різдво. Запишіть в одному стовпчику те, що робить вас щасливими, а в іншому – те, що викликає у вас стрес. Це допоможе вам уточнити свої пріоритети та зменшити те, що не приносить вам задоволення.

Якщо зараз нічого конкретного вам не спало на думку, спробуйте вести щоденник своїх емоцій. Коли думки про все, пов’язане з Різдвом, з’являються у вашій голові, відслідковуйте и записуйте своє ставлення до цього. Ви можете поставити по окремим пунктам оцінку, як у школі. Таким чином ви швидко отримаєте уявлення про те, що робить вас щасливими, і від чого ви маєте відмовитися.

diary_of_emotions.jpg

Насправді все не повинно бути ідеальним

Іноді ми самі трошки руйнуємо свій різдвяний досвід. Ми намагаємося зробити все ідеально, поки не втратимо подих у полюванні за відмінністю, і вся різдвяна атмосфера зникає.

Отже, давайте цього року встановимо реалістичні цілі. Наприклад, ви можете скоротити кількість видів солодощів, купувати різдвяний хліб в пекарні, не переборщити з прибиранням і прикрасами, пропустити деякі вечірки. Прийміть той факт, що деякі речі можуть не йти за планом, і це нормально. Найважливіше – це ваша душевна гармонія і атмосфера релаксу. Навіть якщо хтось з ваших родичів дивиться на вас крізь пальці.

Як встановити особисті кордони і говорити НІ

Якщо ви вже знаєте, що викликає у вас стрес під час Різдва, вам потрібно встановити чіткі особисті кордони, щоб ви могли казати НІ, коли це потрібно. Чи опиратися неадекватним коментарям і не втягуватися в розмови, які вам неприємні.

Давайте розглянемо конкретні ситуації і як на них реагувати.

Як відмовитися  від запрошення на вечірку

Відмовлятися від запрошень може бути важко. Ми хвилюємося, що можемо пропустити щось важливе, образити когось своєю відмовою або не отримати запрошення наступного разу. Ви відчуваєте те ж саме? Тоді стаття “Від FOMO до JOMO: Як перестати турбуватися про те, що ви можете щось пропустити“, безумовно, допоможе вам.

Ось конкретні поради, як ви можете ввічливо відмовитись від запрошення:

  • “Щиро вдячний за запрошення, але боюсь, що я не зможу прийти. Я дійсно потребую сповільнити темп і відпочити цього року. Сподіваюся, у вас буде чудова вечірка, і вдячний за ваше розуміння.”
  • “Дуже вам вдячний за те, що ви згадали про мене. Я б із задоволенням прийшов, але у мене є інші зобов’язання, тому цього разу я не зможу. З нетерпінням чекатиму, коли знову побачимося.”

Як відмовитися від участі в родинному зібранні та піти раніше

Родинні події іноді необхідно відвідувати. Але якщо вони для вас стресові, думайте наперед, скільки часу ви проведете там. Щоб уникнути роздратувань, вибачтеся та підіть раніше.

sending_messages.jpg

Можна сказати щось на кшталт:

  • “Я дуже радий, що я міг бути з вами, але зараз мені потрібно йти. Дякую за чудово проведений час.”
  • “Я прекрасно провів час з вами, але завтра у мене є зобов’язання, тому, на жаль, мені доведеться піти.”

З родиною іноді може бути важко покинути заходи тихо, без конкретної причини. Тому можна посилатися на головний біль або необхідність дуже рано вставати наступного ранку.

Як відповісти на неадекватні коментарі щодо вашого життя

“Чому ти все ще один, чому ти ще не маєш дітей, коли ти знайдеш належну роботу…” Якщо вам неприємно з цього приводу, ви не маєте відповідати на такі питання і коментарі.

Спробуйте сказати, наприклад:

  • “Я розумію вашу турботу, але я залишу це при собі. Скажіть мені краще щось з приводу…?”
  • “Вибачте, але це для мене чутливе питання, і я б віддав перевагу тому щоб не обговорювати його зараз.”
  • “Дякую за турботу, але я знаю себе і що саме добре для мене, і цим задоволений.”

Як відмовитися від алкоголю

Те, що алкоголь асоціюється зі святкуванням, ще не означає, що вам дійсно його потрібно пити.

Як відмовитися від алкоголю:

  • “Дякую, але мені трошки треба відпочити від алкоголю.”
  • “Дякую, але я маю дуже рано вставати завтра, тому мені не варто перебирати з алкоголем. Чи є у вас безалкогольні напої?”
  • “Дякую, але алкоголь не приносить мені користі останнім часом, тому я перестав пити.”

Якщо господар зазвичай наполягає, ви можете приїхати на вечірку на автомобілі. У вас буде ідеальна причина, чому ви дійсно не можете випити жодної краплі алкоголю.

christmas_celebration.jpg

Встановлення особистих кордонів – це виклик

Говорити НІ може бути лячно на початку. Ми боїмося завдати болю, бути засудженими або видатися не ввічливими. Ми відчуваємо, що маємо задовольнити людей. Так що іноді ми не маємо уявлення, де насправді повинні бути наші особисті кордони, щоб не йти проти самих себе.

Чи відчуваєте ви те ж саме? Особисті кордони  – це чудова тема для психо терапії. Терапевт може допомогти вам розібратися зі своїми емоціями та виявити, які упередження заважають вам ставити себе на перше місце. Терапевт навчить вас працювати з ними так, щоб ви могли міцно триматися за своїх кордонів.

На Hedepy ви можете зв’язатися з більш ніж 50 психотерапевтами з усієї країни і записатися на сесію вже за кілька днів.

Пройдіть 5-хвилинний тест, і на основі результатів ми порекомендуємо вам трьох найбільш підходящих терапевтів.

Не залишайтеся на самоті

Нарешті, ми хотіли б сказати вам останню і, мабуть, найважливішу річ. Цілком природно у складній ситуації пережити хвилю емоцій, яких ми раніше не відчували. Кожна криза, якою б вона не була, має початок, але вона також має кінець. І ваша теж. Тому, якщо ви навіть замислюєтесь про це, зверніться за допомогою до психолога, психіатра, психотерапевта або коуча. Не залишайтеся на самоті. Ви можете отримати допомогу від понад 50 терапевтів на нашому сайті, з яких ви можете вибрати того, хто відповідає вашим потребам, і домовитися про сеанс вже на наступний день. А потім ви зможете зв’язатися з терапевтом онлайн, не покидаючи комфорту вашого дому.

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna