Як позбутися від прокрастинації за допомогою психотерапії?

Ви зволікаєте з прийняттям рішення? Ви, мабуть, не самотні. Значна частина суспільства відкладає виконання своїх завдань на невизначений термін. Це невиконання завдання приносить негайне полегшення, але потім більш суворе покарання у вигляді стресу і навіть провини. Ми самі беремо участь у обох цих видах діяльності. Для нашої внутрішньої дитини і нашого внутрішнього батька. Тож як нам працювати з цими двома голосами в голові і правильно оцінювати свої можливості, якщо ми беремо на себе все більше і більше обов’язків?

Що таке прокрастинація?

Зволікати – означає відкладати виконання завдань і обов’язків. Можливо, ви також із нею знайомі, бо вона досить буденна. Виявляється, у своєму житті з нею зустрічалося до половини населення. І це не приємно. Затримка часто супроводжується почуттям провини, стресом і тривогою.

 

Яка різниця між лінню та прокрастинацією?

Лінь – це стан, при якому людині по суті добре. Немає бажання це змінити, тому це не супроводжується тривогою, що я роблю щось інше, ніж слід. З іншого боку, прокрастинація проявляється у людей, які зазвичай продуктивні, але часто також перевантажені низкою завдань. Таким чином, зволікання є неприємним станом.

 

Які причини прокрастинації?

Прокрастинація – це явище нашої епохи, у яку, з одного боку, виробляється величезна кількість інформації, а з іншого – висуваються величезні вимоги до діяльності людей. Це збільшує потребу в людській дисципліні та навичках, таких як визначення пріоритетів та планування часу. Саме відсутність цих навичок сприяє зволіканню. Коли мова йде про особистісні вимоги, ми можемо говорити, наприклад, про знижену здатність впоратися з критичним ступенем фрустрації. Така людина воліє уникати певних форм поведінки, якщо вони їх перевантажують.

Як боротися з прокрастинацією?

Перевірені способи боротьби з прокрастинацією – це зосередитися на плануванні часу та розстановленні правильних пріоритетів. Що мені потрібно зробити зараз, а що можна почекати до наступного тижня? Також непогано розбивати великі проекти на менші частини. Раптом ми подолаємо страх, що не знаємо, з чого почати. Також буде корисно призначити терміни для підцілей. Розклад, можливо, не суворий, але він буде рухати нас вперед.

Але ви не повинні залишатися на самоті в зволіканні. Ви можете об’єднати зусилля з персональним коучем або терапевтом, який вирішить вашу систему разом із вами онлайн.

internetinė terapija

Чи є прокрастинація хворобою?

Зволікання – це не хвороба. У м’якій формі, з трохи доброї волі, ви впораєтеся з цим самі. Однак, якщо це триває довго, збільшується і рівень стресу. В результаті може з’явитися тривога або інші соматичні скарги. При цьому ви можете зіткнутися з такими наслідками, як несвоєчасна сплата штрафів або інших санкцій.

Якщо порочне коло зволікань і страху перед наслідками вже розвивається у вашому житті, не стикайтеся з ним на самоті. Крім того, якщо ви боїтеся довіритися коханій людині, психотерапевт може стати для вас ідеальним партнером у такій ситуації. У цих випадках достатньо короткочасної терапії або одного сеансу, щоб допомогти вам у гострій фазі.

 

Як психотерапія допомагає мені з прокрастинацією?

Психотерапевт допоможе вам досягти вашої «внутрішньої дитини», яка любить уникати обов’язків. Завдяки психотерапії ви дізнаєтеся, що їй потрібно, щоб не тремтіло від завдань, а якщо вже так, то дізнаєтеся, які причини. Якщо ви віддаєте перевагу структурі, а не пошуку причин, психотерапія також пропонує інструменти для ефективного планування часу. Це також допоможе вам активізувати свої навички, які ви будете використовувати, щоб впоратися з іншими обов’язками, з якими ви зіткнетеся у своєму житті.

І остання примітка: позбутися прокрастинації не означає позбутися зустрічей з друзями і бути ще більш продуктивним. Навпаки, мова йде про встановлення рівноваги, яка, можливо, зникла з нашого життя, і прокрастинація є сумним свідченням цього.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Мама записала мене на мою першу психотерапевтичну сесію. Вона сказала, що не може дивитися, як я весь час сиджу вдома, нікуди не ходжу, а потім не сплю вночі, наздоганяючи в школі та на роботі, все в останню хвилину. Я завжди з усім справлялася, школу не дуже любила, але вчилася непогано, а на роботі колеги навіть були в захваті від мене. Але все більше я відчувала, що моє життя вислизає крізь пальці. Я заздрила своїм друзям, їхнім хобі, подорожам і новим партнерам. Прийшла на прийом до психотерапевта, втрачати було нічого, достатньо було сісти на диван і долучитися до розмови.
Навіть тоді, після першої години, я відчула невимовне полегшення. Уміння довірити себе іншій людині, бути зрозумілою і не засудженою – це сама по собі терапія. З терапевтом ми зосередилися на тому, як я організовую свій час і як я знаю, що щось забирає мою енергію, а щось заряджає. На мій подив, найбільше мені допомогло навчитися планувати вільний час. Ніби помахом чарівної палички в мені зникло бажання відкласти це. Навпаки, я з нетерпінням очікувала того, що мене чекало.”

prokrastinace

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.