Ви зволікаєте з прийняттям рішення? Ви, скоріше за все, не самотні в цьому питанні. Значна частина суспільства відкладає виконання своїх завдань на невизначений термін. Це невиконання завдання приносить негайне полегшення, але потім більш суворе покарання у вигляді стресу і навіть провини. Ми самі беремо участь у обох цих видах діяльності. Для нашої внутрішньої дитини і наших внутрішніх батьків. Тож як нам працювати з цими двома голосами в голові і правильно оцінювати свої можливості, якщо ми беремо на себе все більше і більше обов’язків?

Що таке прокрастинація?

Прокрастинувати – означає відкладати виконання завдань і обов’язків. Можливо, ви також знайомі з прокрастинацією, бо вона досить буденна. Виявляється, у своєму житті з нею зустрічалося до половини населення. І це неприємно. Прокрастинація часто супроводжується почуттям провини, стресом і тривогою.

Яка різниця між лінню та прокрастинацією?

Лінь – це стан, при якому людині по суті добре. Немає бажання це змінити, тому це не супроводжується тривогою, що я роблю щось інше, а не те, що треба. З іншого боку, прокрастинація проявляється у людей, які зазвичай продуктивні, але часто також перевантажені низкою завдань. Таким чином, зволікання є неприємним станом.

Які причини прокрастинації?

Прокрастинація – це явище нашої епохи, у яку, з одного боку, виробляється величезна кількість інформації, а з іншого – висуваються величезні вимоги до діяльності людей. Це збільшує потребу в людській дисципліні та навичках, таких як визначення пріоритетів та планування часу. Саме відсутність цих навичок сприяє прокрастинації. Коли мова йде про особистісні вимоги, ми можемо говорити, наприклад, про знижену здатність впоратися з критичним ступенем фрустрації. Така людина воліє уникати певних форм поведінки, якщо вони її перевантажують.

Як боротися з прокрастинацією?

Перевірені способи боротьби з прокрастинацією – це зосередитися на плануванні часу та розстановленні правильних пріоритетів. Що мені потрібно зробити зараз, а що може почекати до наступного тижня? Також непогано розбивати великі проекти на менші частини. Раптом ми подолаємо страх, що не знаємо, з чого почати. Також буде корисно призначити терміни для менших цілей. Розклад, можливо, не суворий, але він буде рухати нас вперед.

Але ви не повинні залишатися на самоті з прокрастинацією. Ви можете об’єднати зусилля з персональним коучем або терапевтом, який допоможе налаштувати вашу систему разом із вами онлайн.

Чи є прокрастинація хворобою?

Прокрастинація – це не хвороба. У м’якій формі ви впораєтеся з цим самі. Однак, якщо це триває довго, збільшується і рівень стресу. В результаті може з’явитися тривога або інші соматичні скарги. При цьому ви можете зіткнутися з такими наслідками, як несвоєчасна сплата штрафів або інші санкції.

Якщо порочне коло прокрастинації і страху перед наслідками вже розвивається у вашому житті, не залишайтесь з ними на самоті. Крім того, якщо ви боїтеся довіритися близькій людині, психотерапевт може стати для вас ідеальним партнером у такій ситуації. У цих випадках достатньо короткочасної терапії або одного сеансу, щоб допомогти вам у гострій фазі.

žena neví co dělat

Як психотерапія допомагає мені з прокрастинацією?

Психотерапевт допоможе вам достукатись до вашої «внутрішньої дитини», яка любить уникати обов’язків. Завдяки психотерапії ви дізнаєтесь, що їй потрібно, щоб не було так моторошно від завдань, а якщо вже так, то дізнаєтеся, які є причини того. Якщо ви віддаєте перевагу структурі, а не пошуку причин, психотерапія також пропонує інструменти для ефективного планування часу. Терапія також допоможе вам активізувати свої навички, які ви будете використовувати, щоб впоратися з іншими обов’язками, з якими ви зіткнетеся у своєму житті.

І остання примітка: позбутися прокрастинації не означає позбутися зустрічей з друзями і бути ще більш продуктивним. Навпаки, мова йде про віднаходження рівноваги, яка, можливо, зникла з нашого життя, і прокрастинація є сумним свідченням цього.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Мама записала мене на мою першу психотерапевтичну сесію. Вона сказала, що не може дивитися, як я весь час сиджу вдома, нікуди не ходжу, а потім не сплю вночі, наздоганяючи то в школі, то на роботі, все в останню хвилину. Я завжди з усім справлялася, школу не дуже любила, але вчилася непогано, а на роботі колеги навіть були в захваті від мене. Але все більше я відчувала, що моє життя вислизає крізь пальці. Я заздрила своїм друзям, їхнім хобі, подорожам і новим партнерам. Прийшла на прийом до психотерапевта, втрачати було нічого, достатньо було сісти на диван і долучитися до розмови.
Навіть тоді, після першої години, я відчула невимовне полегшення. Уміння довірити себе іншій людині, бути зрозумілою і не засудженою – терапія як вона є. З терапевтом ми зосередилися на тому, як я організовую свій час і як я знаю, що щось забирає мою енергію, а щось заряджає. На мій подив, найбільше мені допомогло навчитися планувати вільний час. Ніби помахом чарівної палички в мені зникло бажання відкладати справи. Навпаки, я з нетерпінням очікувала того, що мене чекало.”

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna