Не недооцінюйте свої стосунки з психотерапевтом. Як дізнатися, чи все у вас добре, і як знайти потрібного фахівця?

Не недооцінюйте свої стосунки з психотерапевтом. Як дізнатися, чи все у вас добре, і як знайти потрібного фахівця?


Поділитися статтею

Кожен день ми обговорюємо наші любовні чи сімейні стосунки, а як щодо стосунків із терапевтом? Якщо ви проходите терапію, на це точно варто звернути увагу. Тому що вони мають величезний вплив на успіх вашого шляху до психологічного благополуччя. Ми розберемося, як визначити, чи підходить вам ваш терапевт, і що робити, якщо не вийшло з першого разу.

Обрати правильного терапевта – половина успіху

Перш ніж зробити великий крок і записатися на наш перший сеанс терапії, ми, природно, сумніваємося, чи це взагалі допоможе. Але наші стосунки з терапевтом відіграють ключову роль у тому, чи дадуть вони результати. Тепер справа не стільки в тому, наскільки добре терапевт виконує свою роботу, скільки в тому, чи підходите ви один одному. Просто як люди, а також у тому, як він або вона працює.

výběr terapeuta online

Ще в 1913 році Зигмунд Фрейд говорив про те, що стосунки між терапевтом і клієнтом є вирішальними для успішного лікування. І з тих пір кілька досліджень підтвердили це. До 50% позитивного ефекту психотерапії зумовлено нашими стосунками з терапевтом.

Як дізнатися, чи ваш психотерапевт «той самий»?

Природно прислухайтесь до своєї інтуїції. Ось хороші ознаки того, що ваші стосунки з психотерапевтом на вірному шляху:

  • Ви можете розслабитися та поговорити на складні теми під час терапії.
  • Ви повністю довіряєте своєму терапевту.
  • Ви відчуваєте повагу до психотерапевта та його/її роботи.
  • Він або вона може вас мотивувати.
  • Ви відчуваєте щирий інтерес з його/її боку.
  • Ви взаємно погодилися щодо цілей терапії та разом працюєте над їх досягненням.

Що ви робите, якщо не все йде добре?

Таке може трапитись. Терапевти – теж люди, і неможливо підходити всім і кожному. Якщо ви відчуваєте, що це не те, та людина, яка вам підходить, не бійтеся змінити терапевта. Ви не перша і не остання людина, яка це зробить, і будь-який професіонал це зрозуміє.

Найголовніше, щоб вам було комфортно під час терапії. Це має бути конфіденційне та безпечне середовище для вас, де ви не боїтеся говорити про свої найглибші почуття та життєвий досвід. Тільки так фахівець може вам дійсно допомогти.

Як обрати психотерапевта, щоб це дійсно працювало?

Ви збираєтеся шукати психотерапевта і хочете бути підготовленими? Ось чотири критерії, на яких слід зосередитися, щоб отримати найкращі результати.

Особиста близькість

Це – початок якісних стосунків. Але як дізнатися, чи сподобається вам терапевт, якщо ви ще не мали нагоди з ним зустрітися? По фото важко сказати. Тому в Hedepy ми записуємо відеозвернення з кожним терапевтом, де вони представляють себе та описують свою роботу.

online terapie na notebooku

Сертифікати та рекомендації

Також переконайтеся, що терапевт має необхідну підготовку та досвід. Іноді ви зустрінете в Інтернеті самопроголошених експертів, які, на жаль, не мають відповідної освіти та підготовки, і тому не можуть працювати з вами належним чином. У Hedepy ми вже перевірили для вас усіх терапевтів, і ви можете знайти всю інформацію про їх освіту в профілях.

Рекомендації клієнтів також є чудовим орієнтиром. Ви побачите, що вони виділяють у роботі терапевта, і чи це для вас важливо. Ви також можете запитати своїх близьких, чи є у них досвід терапії. Вони могли б порекомендувати когось, з ким самі працювали.

Теми, на яких фокусується терапевт

Кожен психотерапевт спеціалізується на певних темах або, принаймні, має теми, які йому до душі. Він або вона також можуть пройти додаткову спеціалізовану підготовку. Деякі зосереджені на депресії та тривозі, інші – на самооцінці та Я-концепції, або травмі чи залежності.

Окрім індивідуальної психотерапії, ви також можете відвідувати терапію для пар із вашим партнером або організувати терапію для вашої дитини. Крім того, можна також ходити на терапію всією сім’єю. Просто виберіть терапевта, який займається сімейними проблемами, і повідомте про це заздалегідь.

párová terapie

Те, як він/вона працює

Існують різні види терапії, які визначають методи, з якими працює терапевт. Ось чотири найпоширеніші:

  • Екзистенціальна психотерапія – розглядає такі теми, як сенс життя, свобода, відповідальність, старіння, смерть або самотність. Це допомагає вам подолати розчарування та страхи.
  • Гештальт-терапія – фокусується на особистій відповідальності та житті в теперішньому моменті. Терапевт допоможе вам зрозуміти власні почуття, емоції та потреби. Ви краще пізнаєте себе та навчитеся поважати свої потреби.
  • Психоаналіз і регресотерапія – фокусується на роботі з несвідомим і минулим, що впливає на ваше теперішнє життя. Це чудово працює, наприклад, для боротьби з травмою, але іноді ви можете навіть не знати, що ваші проблеми походять з минулого.
  • Когнітивно-поведінкова терапія – в основному використовується для лікування фобій, тривоги або депресії. Вона працює з розумом, щоб ми могли свідомо змінювати свою поведінку у відповідь на подразники.

Якщо ви не впевнені, який метод вам підійде, не хвилюйтеся. Кожен терапевт зазвичай володіє більш ніж одним і зможе впоратися. Керуйтеся в основному темою, якої хочете торкнутися.

Це може спрацювати з першого разу, але може й ні

Іноді ви знаєте, що знаходитесь у правильному місці після першої зустрічі, іноді здається, що ви застрягли. Це нормально звикати до терапевта і створювати довіру. Зрештою, ви довіряєте своєму терапевту свої найбільш особисті почуття та життєві події. Якщо після першого сеансу ви не почуваєтеся відверто некомфортно і щось від нього взяли, варто дати ще хоча б один шанс. Але якщо після трьох сеансів ви все ще не почуваєтесь комфортно, краще задуматись та змінити свій вибір.

У Hedepy ми намагаємося максимально полегшити ваш пошук терапевта. Ось чому ми створили швидку анкету, щоб порекомендувати вам трьох найбільш підходящих терапевтів. До того ж, кожен спеціаліст має детальний профіль із відеовізитівкою, де ви можете познайомитися з ними ближче.

У нас ви знайдете понад 50 перевірених терапевтів. Саме ваш спеціаліст обов’язково знайдеться. Зробивши вибір, ви можете легко забронювати сесію за допомогою календаря бронювання. Ви можете приєднатися до свого першого онлайн-терапевтичного сеансу всього за кілька хвилин.

А що, якщо не вийде і ви не задоволені своїм першим сеансом? Ми повернемо вам гроші.

Не залишайтеся на самоті

Нарешті, ми хотіли б сказати вам останню і, мабуть, найважливішу річ. Цілком природно у складній ситуації пережити хвилю емоцій, яких ми раніше не відчували. Кожна криза, якою б вона не була, має початок, але вона також має кінець. І ваша теж. Тому, якщо ви навіть замислюєтесь про це, зверніться за допомогою до психолога, психіатра, психотерапевта або коуча. Не залишайтеся на самоті. Ви можете отримати допомогу від понад 50 терапевтів на нашому сайті, з яких ви можете вибрати того, хто відповідає вашим потребам, і домовитися про сеанс вже на наступний день. А потім ви зможете зв’язатися з терапевтом онлайн, не покидаючи комфорту вашого дому.

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna