Уявіть, як могло б виглядати ваше життя, якби ви дійсно вірили в себе? Якби ви щиро себе любили? Багато чого могло б бути інакше, а головне - вам би просто було легше на душі. Тож приєднуйтеся до нас у цій подорожі до любові до себе. Ми покажемо вам практичні кроки для її побудови, та поведінкові шаблони, яких вам варто позбутися.

Ваша любов до себе має вплив на всі ваші стосунки

Навіть якщо ви робите це в першу чергу для себе, любов до себе також допоможе вам мати здоровіші стосунки з іншими – з партнером, родиною та друзями. Як?

 • Вам буде легше отримувати любов і підтримку від інших, тому що ви будете вірити, що заслуговуєте на це - просто за те, що ви є, а не тому, що ви жертвуєте собою заради інших.
 • Ви будете менше залежати від людей навколо. Це зробить ваші стосунки більш здоровими та збалансованими. Ви більше не будете чекати, що інші завжди врятують чи покарають вас.
 • Ви зможете встановлювати особисті кордони, що є дуже важливою складовою здорових стосунків. Вони допоможуть вам уникнути розчарування, образи та покращать якість спілкування.
 • Якщо ви ставитесь до себе з повагою та розумінням, вам буде простіше в спілкуванні з іншими. І ви будете менше їх засуджувати.

любов до себе

З вами все гаразд, навіть якщо хтось стверджує протилежне

Будучи маленькими дітьми, ми не маємо проблем із любовʼю до себе. І тільки з життєвим досвідом наші стосунки з собою починають страждати. Можливо, хтось колись сказав вам, що ви абсолютно неспроможні у певному виді спорту. Можливо, хтось насміхався з вашої зачіски. Або ви виросли в родині, де існувала лише критика.

Але знаєте, часто ці негативні коментарі говорять набагато більше про людину, яка їх сказала, ніж про вас. Ми просто приймаємо їх як істину.

Спробуйте подумати про те, звідки взялися ваші негативні переконання про себе. Ймовірно, ви виявите, що вони не ваші, а хтось навʼязав їх вам в певний момент життя. І ці хтось, можливо, були зовсім не праві. Або вони намагалися принизити вас, щоб самим почуватися краще. Чи, можливо, вони думали, що критика спонукає вас працювати краще. Може, це були ваші батьки? Ці переконання не ваші, і ви можете від них відмовитися. Це перший і дуже важливий крок до прийняття себе.

Любов до себе - це дати собі підтримку коли доводиться робити непростий вибір
Софія Покровкова
Софія Покровкова

Отже, як почати любити себе?

Побудова любові до себе — це шлях, який потребує часу та терпіння. Це веде до самосприйняття та йде рука об руку з розвитком впевненості в собі. Готові вирушити в цю подорож? Для початку розберемося з моделями поведінки, від яких необхідно почати відмовлятись.

Від чого ваша самооцінка страждає

 • Ви ставите потреби інших на перше місце – ви говорите собі, що вони важливіші за вас самих. Але турбота про себе – це не егоїзм, а необхідність.
 • Негативно говорите про себе – “Подивись, як ти погано виглядаєш сьогодні!” “Ти облажався з цим завданням!” Ви щось подібне говорите собі? Це потрібно змінити.
 • Ви мовчите, коли з чимось не згодні – ймовірно, ви боїтеся конфлікту чи відмови. Але ваша думка та ставлення так само важливі, як і думки інших.
 • Ви порівнюєте себе з іншими – з колегами, людьми в соціальних мережах, можливо, з братами і сестрами. Але всі ми маємо абсолютно різні сильні сторони, і, повірте, хтось інший рівняється на вас.
 • У дитинстві оточуючі висували вам дуже високі вимоги – ви ніколи не відчували, що вас «достатньо», і ви зберігаєте це переконання.
 • Ви погано вчились в школі, тому не вірите в себе - але ваші результати не визначають вашу самооцінку. Є багато успішних і щасливих людей, які навіть не закінчили навчання.

Якщо ви впізнаєте себе в таких ситуаціях, настав час почати свідомо їх змінювати. Як це зробити?

любов до себе

Це посилить любов до себе та впевненість у собі

Говоріть із собою позитивно

Якби подруга провалила важливий іспит, що б ви їй сказали? Ймовірно, ви б її підтримали і підбадьорили, що наступного разу вона точно зможе з цим впоратися. Ви заслуговуєте на ту саму доброту і підтримку - спробуйте розмовляти із собою так, ніби ви самі собі найкращий друг. Почніть з простого. Наприклад, вранці, дивлячись в дзеркало, скажіть собі, що ви чудово виглядаєте.

Якщо ви не знаєте, з чого почати, спробуйте повторювати собі ці фрази:

 • Я вірю в себе і свої можливості.
 • Я приймаю себе такою/-им, яка/-ий я є.
 • Моя думка має значення.
 • З кожним днем ​​я люблю себе все більше.
 • Я заслуговую на любов, просто тому що я - це я.

Зосередьтеся на прогресі, а не на тому, щоб довести все до досконалості

У гонитві за досконалістю ми часто не бачимо, якого прогресу ми вже досягли. Спробуйте розбити свою велику мету на менші частини. Нагороджуйте себе за кожен досягнутий рівень. Зупиніться на мить, щоб насолодитися прогресом.

любов до себе

Усвідомте, у чому ви насправді успішні

Ви неймовірно готуєте? Віртуозно граєте на піаніно? Бігаєте в горах? Ніхто не може зробити це краще за вас. У всіх нас різні таланти і здібності, тому немає сенсу порівнювати себе з іншими. Завжди знайдеться те, що вам підійде або не підійде. Зосередьтеся на своїх сильних сторонах і розвивайте їх далі.

Пробачте себе за минулі помилки

Те, що вам не вдалося зробити в минулому, не визначає, ким ви є зараз. Якщо ви навчилися на минулих помилках, справді немає причин продовжувати звинувачувати себе в них і озиратися назад. Ви зараз вже набагато далі.

Оточіть себе потрібними людьми

Можливо, краще сказати, що не варто оточувати себе людьми, які вас не підтримують. Деякі дружні стосунки можуть бути токсичними. Якщо ваш партнер підриває вашу впевненість у собі, це може бути небезпечним способом маніпуляції. Подумайте, чи є у вашому оточенні хтось, хто вас пригнічує.

Психотерапія проведе вас на шляху до любові до себе

Змінити ваші стосунки з самим собою та всіма переконаннями, якими ви жили роками, може бути дійсно складним завданням. Якщо ви вирішили попрацювати над питанням любові до себе, психотерапія може дуже допомогти в цьому.

Професійний психотерапевт або психолог допоможе вам розпізнати та поступово змінити свої самокритичні моделі мислення, навчитися бути добрими до себе та усвідомити свою цінність. У безпечному та конфіденційному середовищі. Повністю онлайн на Hedepy. Дізнайтеся, як працює онлайн психотерапія і незабаром все може почати змінюватися на краще.

Не залишайтеся на самоті

Нарешті, ми хотіли б сказати вам останню і, мабуть, найважливішу річ. Цілком природно у складній ситуації пережити хвилю емоцій, яких ми раніше не відчували. Кожна криза, якою б вона не була, має початок, але вона також має кінець. І ваша теж. Тому, якщо ви навіть задумуєтеся про це, зверніться за допомогою до психолога, психіатра, психотерапевта або коуча. Не залишайтеся на самоті. Ви можете отримати допомогу від понад 50 терапевтів на нашому сайті, з яких ви можете вибрати того, хто відповідає вашим потребам, і домовитися про сеанс вже на наступний день. А потім ви зможете зв’язатися з терапевтом онлайн, не покидаючи комфорту вашого дому.

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna