Як психотерапія може допомогти при СДУГ?

Чи відчуваєте ви, що робите так багато справ одночасно, що не можете нічого закінчити? Ви забуваєте про зустрічі, і часто виявляється, що замість того, щоб слухати свого друга, ви слухаєте фонову музику, яка миттєво переносить вас у відпустку? Це не обов’язково означає, що у вас СДУГ. Однак, якщо вищезгадані ситуації є небажаною частиною вашого повсякденного життя, знайте, що існує багато способів взяти під контроль неспокійний розум. Однією з найефективніших є психотерапія.

Що таке СДУГ?

СДУГ – це скорочення від синдрому дефіциту уваги і гіперактивності. Це синдром розвитку нервової системи, який викликається порушенням роботи частин мозку, які відповідають за підтримку або концентрацію уваги, планування, передбачення та самоконтроль. СДУГ є вродженою проблемою, тому її прояви помітні з дитинства. Оскільки мозок дозріває поступово, СДУГ може зникнути сам по собі, і до половини дітей з діагнозом не виявляють жодних симптомів у дорослому віці.

 

Які симптоми СДУГ у дітей? І як це проявляється в дорослому віці?

Дефіцит уваги при гіперактивності у дітей проявляється у схильності дитини до швидкої зміни діяльності, неможливості сидіти на місці, перебивати інших у розмові або видавати різні звуки, не помічаючи їх. Ці гіперактивні симптоми СДУГ мають тенденцію поступово зменшуватися з віком. У дорослих вони більше проявляються як занепокоєння, наприклад, під час очікування в черзі, заплутана поспіх у спілкуванні, гірший емоційний контроль або знижений рівень толерантності до фрустрації. Дефіцит уваги призводить до частих невдач у плануванні й організації часу, наприклад, до проблем із виконанням завдань. Це також може призвести до занадто частого забуття або порушення здатності сприймати те, що говорить інша людина, що часто неправильно тлумачиться оточенням як нахабство у дітей або зарозумілість у дорослих.

Наскільки достовірно ми можемо діагностувати СДУГ у дитини та у дорослого?

На жаль, не існує простого і надійного тесту на СДУГ. Остаточний діагноз залежить від ряду тестів, найпоширенішими з яких є діагностична бесіда, самооцінка, анкетування або нейропсихологічні тести. Необхідно також виключити інші захворювання, головним чином, щоб у разі потреби можна було скорегувати оптимальні препарати. Діагноз ставить дитячий психіатр або психіатр.

hedepy-jana-2-w

Як лікується СДУГ?

Лікування СДУГ в основному означає полегшення його симптомів. Універсальний препарат, який надійно вилікує хворобу, поки не відомий. Можливий прогрес у руках самої людини, а у випадку з дітьми ми покладаємося на волю та рішучість батьків. Першим кроком є ​​адаптація, виховання та навчання дитини. Батьки мають більше контролю над організацією діяльності та планами дитини. Вони підтримують це за допомогою належної мотивації, а також належної похвали. Діти зі СДУГ чутливі до своєї самооцінки і часто більш вразливі до критики через свою хворобу, можуть сприйматися як погані чи неадекватні. Для дорослих це налаштування робочого середовища на більш організоване. Для дорослого способу життя встановлення рутини та регулярності допомагає залишатися спокійним. Психотерапія, особливо когнітивно-поведінкова терапія або коучинг, також є важливою підтримкою. Допоміжними є також препарати, призначені лікуючим психіатром.

 

Як психотерапія може допомогти мені лікувати СДУГ?

Когнітивно-поведінкова терапія є одним із перевірених допоміжних засобів у лікуванні СДУГ. Вони можуть допомогти клієнту поглянути на свої власні мисленнєві процеси, які за своєю дикістю часто можуть ускладнювати життя. Поступово дисфункціональні переконання замінюються новими, а отже змінюється поведінка пацієнта. У стресовій ситуації замість того, щоб розгубитися, він може свідомо сповільнити свій швидкий розум до точки, коли він зосередиться на одному рішенні. Таким чином, це позбавляє значної емоційної напруги та підвищує відчуття власної компетентності. Крім КПТ є й інші терапевтичні напрямки, які позитивно впливають на якість життя людини з СДУГ. Також вони пропонують, наприклад, тренінг комунікативним і соціальним навичкам, роботу над самоприйняттям, впевненістю в собі або усвідомленням позитивних моментів, які також привносить до життя СДУГ – творчість, здатність глибоко зосередитися або швидко мислити.

 

Як онлайн-психотерапія може допомогти зі СДУГ?

Онлайн-психотерапевт також може бути вашим тренером у налагодженні та дотриманні вашої рутини. Саме через регулярність і порядок ми можемо вийти з хаосу, який часто ускладнює життя. Можливо, ви є батьком дитини з СДУГ і шукаєте підтримки, розуміння або інформації, яка полегшить вам щоденний догляд. Ви можете зв’язатися онлайн з експертом на певну тему, не виїжджаючи з дому або довго чекати зустрічі.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Мене розчарувало те, що все, що я намагалася зробити у своєму житті, закінчилося десь на півдорозі. Я завжди відстаю, хоча відчуваю, що майже не зупиняюся. Після всіх цих років я засумнівалася в собі. Що я роблю не так? Коли я була ще самотня, це можна було виправдати юнацьким чуттям, але коли я стала мамою двох синів, моє життя перетворилося на справжній хаос. Коли я дізналася про онлайн-психотерапію, я не вагалася ні хвилини. Завдяки своєму терапевту я швидко виявила, що на думку спало так багато речей, що я плуталась, що робити в першу чергу. Неважливо, чи це домашня організація чи довгострокові плани. Перше, що мені допомогло – це свідоме заспокоєння через проведену релаксацію. Пізніше я навчилась бачити свої думки як їхній спостерігач. Іноді це працює краще, іноді гірше. В обох випадках я знаю, що я не одна.”

pexels-cottonbro-4769486

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.