Як психотерапія може допомогти з жорстокістю і насильством?

Що спільного між жорстокістю, домашнім насильством та знущаннями? Усі перераховані вище поняття є злочинами. Вони виникають у стосунках, які природно порушені і зазвичай не є поодинокими актами, а, навпаки, роками переслідування. Оскільки подібне насильство в переважній більшості випадків відбувається за закритими дверима, немає свідків, а часто навіть неспростовних доказів. Тож як вийти з цього порочного кола страху та болю?

Що таке домашнє насильство?

Основною особливістю домашнього насильства є те, що воно відбувається між членами, які поділяють спільне житло, будь то партнери, діти чи літні люди. Найбільше ризикують жінки. Повідомляється, що більше третини жінок зазнали у своєму житті певної форми домашнього насильства. До особливо вразливих до насильства груп належать також люди похилого віку, інваліди та діти, а значний відсоток домашнього насильства також стосується чоловіків. Домашнє насильство може приймати різні форми. Буває і так, що людина в небезпеці сама тривалий час не знає, що дії її партнера або близької людини потроху виходять за межі його прав. Загалом розрізняють фізичне насильство (побиття, штовханина, виривання волосся), психологічне (приниження, ігнорування), словесне (лайка, образи), економічне (знищення/пошкодження особистих речей, припинення грошових виплат), соціальне (запобігання контакту із зовнішнім світом, арешт вдома) і сексуальні (примусовий секс, зґвалтування).

 

Як проявляється психологічне насильство щодо дитини?

Психологічне насильство над дітьми є найменш помітним, оскільки воно не впадає в очі на перший погляд. Однак зазвичай воно супроводжується іншими формами знущань. Психологічне насильство над дітьми полягає в тому, щоб закріпити перевагу і владу, які кривдник має над дитиною і не боїться цим скористатися. Це можуть бути часті лайки, вимоги до дитини, постійне порівняння з іншими дітьми. Це також може бути утриманням уваги, що призводить до повного ігнорування. Інша форма психологічного насильства – коли дитина стає свідком насильства над іншим членом сім’ї. Такі діти можуть вести себе замкнено, уникати соціальних контактів, не зосереджені, нервові, налякані. Ви можете помітити заїкання або тики, вони можуть мочитися вночі або скаржитися на часті шлункові або головні болі.

Як я можу впоратися з домашнім насильством?

Ви самі знаєте, що те, як ваш партнер ставиться до вас, вже давно є неправильним. Ніхто нічого не знає, але ви знаєте, що у вас закінчується енергія, і перш ніж вона зовсім вичерпається, ви повинні спробувати щось змінити. Перш ніж трапиться будь-яке подальше насильство, ви можете зв’язатися з одним із центрів допомоги людям, яким загрожує домашнє насильство. Ці установи надають соціальну та юридичну підтримку, а також психологічну допомогу. Окрім практичної інформації, яка ознайомить вас із вашими можливостями, експерти допоможуть підготувати т.зв. план безпеки. З його допомогою ви зможете краще оцінити критичну ситуацію і втекти, захистивши себе і, можливо, інших домочадців.

Jaké jsou příznaky deprese

Які можуть бути наслідки домашнього насильства?

На рівні психічних переживань прямим наслідком насильства є шок і тривала травма, тобто посттравматичний стресовий розлад. Часто виникає невпевненість у собі, яка систематично породжувалась людиною, яка застосовувала насильство, почуття провини та сорому.

 

Як психотерапія може допомогти мені, якщо я став жертвою домашнього насильства або насильства?

Можливо, ви живете у стосунках, щодо яких більше не маєте жодних ілюзій. Ви не впевнені, чи любите ви свого партнера, чи ненавидіте його, у будь-якому випадку, вами керує страх. Ти боїшся піти. А у вас є сумніви. Невже ти можеш це зробити сам? Розгубленість і страх – це те, з чим не потрібно залишатися наодинці. Метою психотерапії, крім розуміння та підтримки, є також мобілізація внутрішніх ресурсів та впевненості в собі. Тоді ми маємо приховану сміливість і усвідомлення того, що я можу жити щасливо по-іншому. Однак партнер-маніпулятор зазвичай досить чутливо відчуває, коли вам потрібно змінити своє ставлення. Він шукає зближення через вибачення, обіцянки та уявні плани на спільне майбутнє. Важко в це не повірити, хоча все це було неодноразово. Психотерапевтичний процес допоможе вам зрозуміти, як працює динаміка у ваших стосунках. Можливо, ви вже провели своє дитинство в тіні домінантного батька. Уявлення, які допоможе вам отримати ваш терапевт, і контексти, які нададуть вашій ситуації глибше значення, допоможуть вам закласти гарну основу для ваших інших відносин.

 

Як онлайн-психотерапія може допомогти мені з домашнім насильством?

Ви можете бути стурбовані тим, що у вашій області немає експерта, який би допоміг вам у вашій ситуації. Онлайн-психотерапія дає вам можливість зв’язатися з експертом із домашнього насильства з будь-якої локації онлайн. Особливо важливим для клієнта, особливо під час перших зустрічей, може бути розсуд онлайн-психотерапії, яка, очевидно, не вимагає поїздки на робоче місце терапевта. Онлайн-психотерапевт може бути вашою підтримкою на всіх етапах процесу. Незалежно від того, чи буде він першою людиною, якій ви довіряєте, чи тим, з ким ви відчуєте наслідки своїх попередніх відносин.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Я вперше відвідала терапевта після того, як пішла від чоловіка, який протягом дванадцяти років ображав мене фізично та психічно. Мені потрібно було в усьому довіритися, а головне — визнати, що я дозволяю йому так поводитися зі мною. Ми з терапевтом виявили, що моя віра в те, що я заслужила такого відношення від свого чоловіка, була тим, що тримало мене в шлюбі. Я дізналась, що ношу його з собою з дитинства. Тому я почала працювати над усуненням цієї моделі мислення та підвищенням своєї впевненості.”

eric-ward-akT1bnnuMMk-unsplash

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Зверніться до терапевтів, які спеціалізуються на жорстокості та домашньому насильстві
Анна Корольова (5000+ годин практики)
ТРИВОГА ТРАВМА АБʼЮЗ, ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО ІНТИМНІСТЬ І СЕКСУАЛЬНІСТЬ
Перевірена терапевтична підготовка
„Допомагаю Вам побачити власну тінь, прийняти себе, опанувати та полюбити.“
34 Євро / сесія

Přemýšlíte nad psychoterapií?

V tom případě stojí za to ji vyzkoušet