Як психотерапія може допомогти вам з самотністю?

Можна бути на самоті і не відчувати себе самотнім. Але й навпаки. Підтримувати зв’язок з коханими ніколи не було так просто, як сьогодні. Технологічний прогрес, доступність для подорожей та покращення умов життя підвищили нашу гнучкість та мобільність. І все ж люди як ніколи самотні, живуть на самоті або (хоча й оточені людьми) відчувають самотність. Виходом із цієї ситуації може стати психотерапія.

Яка різниця між самотністю та усамітненням?

Хоча слова самотність і усамітнення схожі і походять від однієї основи, ми сприймаємо їх зовсім по-різному. Хоча усамітнення є добровільним станом, який часто може бути корисним і полегшуючим, самотність шкідлива і може призвести до психічних і фізичних проблем у довгостроковій перспективі.

 

Як подолати самотність і усамітнення?

Якщо ви відчуваєте тривогу через самотність, корисно мати під рукою кілька порад, які допоможуть вам почуватися краще. Ви можете скласти список речей, контактів і видів діяльності, які приносять нам загальну радість, і мати його при собі на випадок надзвичайної ситуації. Остерігайтеся соціальних мереж, які створюють враження, що ми не самотні, а навпаки, погіршують наш загальний стан. Навпаки, прогулянка на свіжому повітрі, розмова з другом або приємна музика може допомогти нам. Однак, якщо ми тривалий час відчуваємо себе самотніми, причина може бути більш глибокою, і тоді може бути корисно звернутися за професійною допомогою.

Самотність і депресія, як це вчасно діагностувати?

Бувають дні, коли ми ні для кого не в настрої і нам потрібно побути на самоті. Але коли ви виявляєте, що не розмовляєте з іншими днями чи тижнями, у вас немає сил навіть підняти слухавку і зателефонувати комусь, настав час визнати, що з вами може бути щось не так. Онлайн-психотерапія може бути ненасильницьким кроком до покращення вашого стану.

Jaké jsou příznaky deprese

Як я можу впоратися із самотністю у стосунках?

На перший погляд може здатися, що все добре. Ви перебуваєте у стосунках, розумієте свого партнера. Проте іноді ми можемо опинитися в стані, коли, незважаючи на щасливе життя, ми відчуваємо сум і самотність. Ми ізолюємося від інших і замикаємося в собі. Якщо ми відчуваємо, що партнер нас не розуміє і не знає, що з нами відбувається, добре почати з ним про це говорити. Психотерапія може бути безпечним місцем для розмови партнера, особливо коли попередні спроби закінчилися непотрібним конфліктом.

Самотність після розлучення – як її позбутися?

Розлучення – це дуже напружена життєва подія, яка несе з собою різні проблеми, в тому числі і відчуття самотності. Не дивно, оскільки ви прожили зі своїм партнером частину свого життя, ви багато чого робили разом. Після розлучення ви раптом відчуваєте, що залишилися з усім наодинці. Приємно знати, що це лише тимчасовий стан. Щоб звести до мінімуму можливий відчай, важливо спланувати свій день, включити свої хобі та зустрітися з людьми. Це може допомогти вам пережити перші кілька тижнів і знову почати щасливе життя.

 

Як психотерапія може допомогти мені боротися із самотністю?

Психотерапія створює безпечний простір, де ми можемо знайти розуміння та підтримку у боротьбі з ситуацією чи станом, у якому ми перебуваємо. Просто звернення до фахівця може принести негайне полегшення, але довготривала співпраця може допомогти людині виробити стратегії та звички, які можуть запобігти подібним ситуаціям у майбутньому.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Мені завжди подобалося грати. Ми з друзями регулярно ходили грати у волейбол, а з колегами ходили на п’ятничні концерти. Я любив свою маленьку квартиру, поки вона не стала моїм офісом і фактично моїм місцем для всього. Завдяки впорядкованому домашньому офісу та іншим заняттям, на додаток до своєї робочої етики, я втратив всю рутину, до якої звик. Це був перший раз, коли я зрозумів, що я один. Інші ходили до своїх сімей або народжували дітей, або принаймні ходили в кіно зі своєю половинкою. У мене навіть собаки не було. Від своєї першої онлайн-терапії я в основному очікував поради, як з усім цим впоратися. Згодом я зрозумів, що, хоча я живу сам, я ніколи не проводив час з собою. Все, що я робив до цього часу, робилося з кимось на вулиці. Найбільший парадокс полягає в тому, що втрата страху перед самотністю і навчання бути разом нарешті найбільше збагатили мої стосунки з тими, хто мене оточує.”

člověk v depresi

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.