Звідки береться безсоння і куди дівається сон?

Сон є основною потребою людини. Не випадково його відсутність стає темою сучасного суспільства. В ім’я продуктивності ми зраджуємо свій природний біоритм і піддаємо себе постійному стресу. В результаті ми страждаємо від розладів сну, особливо безсоння, особливо в пізньому віці. Що робити, тривалий час у вас проблеми зі сном, і ви не можете заснути до самого ранку?

Так що ж таке безсоння?

Безсоння – це розлад сну, який характеризується ускладненим засинанням вночі, прокиданням рано вранці без можливості знову заснути, частим прокиданням протягом ночі, а також зміною дня і ночі, так зване нічне пробудження.

 

Які причини безсоння?

Форма сну кілька разів різко змінювалася в історії. Самотній сон у закритій кімнаті, на який у нас ліміт у 8 годин, є відносно сучасною справою, і ми зобов’язані цим промисловій революції. На той час, до того ж, робота була ще фізично важка. Сьогодні більшість людей займається розумовою працею. Коли ми лягаємо спати вночі, заснути допомагає наше виснажене тіло, а наш розум не дає заснути. Похилий вік, біль або психічні чи неврологічні захворювання, зміна часового поясу, а також невідповідне середовище для сну також сприяють безсонню.

 

Як лікується хронічне безсоння?

Безсоння не обов’язково пов’язане з неспокійним розумом. Це може бути побічним ефектом інших захворювань. Якщо безсоння турбує вас тривалий час, то бажано довіритися лікарю загальної практики, який потім направить вас в лабораторію сну, де потрібно буде пройти комплексне обстеження.

Медикаментозне лікування є останнім заходом для хронічного безсоння і служить лише для відновлення природного ритму сну.

Як я можу допомогти собі, якщо я страждаю від безсоння?

Ідеально, якщо ви знаєте його причини. Для кожного вони різні. На тлі може бути поточний стрес (минуще або гостре безсоння), або це результат тривалого і виснажливого способу життя (хронічне безсоння). Перша допомога — дотримання правил так званої гігієни сну (свіже повітря в кімнаті, відсутність кофеїну та алкоголю, спокійна активність перед сном тощо). Якщо ви вже пробували ці спроби і досі не виспалися, психотерапія може бути ідеальним вибором.

internetinė terapija

Як лікувати безсоння за допомогою психотерапії?

Перша послуга, яку надасть вам психотерапія, — зменшення стресу, який відчувають багато «сплячих» перед тим, як заснути. Вони хвилюються, чи засну я, коли прокинуся і як впораюся зранку і напротязі всього дня. Це допоможе вам уважніше розглянути моделі вашого сну та знайти зв’язки між очевидними деталями, які часто впливають на сон.

Психотерапія також пропонує техніки, які ви можете спробувати перед сном. Але що найцінніше в психотерапії? Це вчить нас підходити до себе як до індивідів, унікальних особистостей. Іноді виявляється, що достатньо виконати свої потреби – прийняти пообідню сієсту в життя, замість того, щоб кататися в ліжку рано вранці, щоб потренуватися або відразу піти на роботу.

 

Як онлайн-психотерапія може допомогти мені, якщо я впораюся з безсонням?

Онлайн-психотерапевт надасть вам усі послуги, які ви отримали б під час стандартної особистої сесії. Перевага полягає в тому, що ви безпосередньо спілкуєтеся з терапевтом, який є експертом у вашій темі. Точне націлювання може пришвидшити пошук балансу у вашому житті. Крім того, ви можете завершити сеанс безпосередньо, не виходячи з дому, після остаточного розслаблення, яке є ідеальним союзником у боротьбі з безсонням, тож ви можете приємно продовжувати спати і, отже, максимально використовувати його можливості.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Мене вже давно мучить безсоння, з віком все більше. Я не п’ю таблеток, тож допомагаю собі заснути під телевізор. Але потім настала третя ранку, і я прокинувся з відчуттям, що не можу дихати. Наступної години я намагався заснути, а вранці мене просто загіпнотизував будильник. Про гігієну сну я дізналася від свого психотерапевта. Поступово мені вдалося покращити свій сон, змінивши деякі свої звички. Завдяки керованим релаксаціям я навчилася засинати навіть після нічного пробудження. Зараз у мене обстеження в лабораторії сну, на кону діагностика апное сну. До цього часу я зосереджуюсь на управлінні стресом на роботі. Ніби мої обов’язки не дозволяли мені навіть нормально спати.”

abúzus

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.