Удосконалення лідерських навичок часто є сферою коучингу. Психотерапія може допомогти вам зрозуміти внутрішні конфлікти або страхи, які заважають вам бути кращим лідером. Крім того, зазвичай це призводить до поліпшення сприйняття власних почуттів. Це може допомогти покращити ваші навички слухання та емпатії до інших. Все це необхідно для сучасного лідерства.

leadership

Що таке лідерство?

Лідерство – це стиль управління людьми без застосування насильства. Лідер ставить перед собою бачення або цілі, а інші, природно, слідують йому. У той час як лідер керує баченням і розвиває внутрішню мотивацію в команді, менеджер більше зосереджений на плануванні, організації завдань і отриманні прибутку. Менеджерським навичкам можна навчитися, проте важлива особиста зрілість лідера. Керівник також може стати лідером.

Як правильно керувати людьми?

І лідер, і хороший менеджер ставлять цілі, прислухаються до людей і підтримують їх внутрішню мотивацію. Вони піклуються про ріст і розвиток членів команди, підбирають на ролі талановитих людей і не бояться, що ті їх переростуть. Вони орієнтуються на позитивні результати, шукають стратегії та рішення складних ситуацій, не приписують провини. Вони надають зворотній зв’язок і водночас відкриті для нього. Хороші лідери також автентичні та читабельні для інших. Для всього цього також необхідно, щоб керівник розбирався в собі, знав свої сильні сторони, а також недоліки та проблеми. У цьому йому може допомогти і психотерапія.

Як мотивувати співробітників?

Надзвичайно важливо, особливо у випадку інтелектуальної роботи, підтримувати внутрішню мотивацію співробітників. Поставте цілі і дозвольте їм працювати так, як вони вважають за потрібне, підтримуйте їх навчання, залучайте їх до подій і процесу прийняття рішень. Разом із завданнями делегуйте й відповідальність. Цінуйте роботу людей і давайте чесний і розвиваючий зворотній зв’язок замість негативної критики.

Як надавати зворотній звʼязок?

Ефективний зворотний зв’язок орієнтований на майбутнє і показує можливості для подальшого розвитку, надається індивідуально та вчасно. Бажано на початку попросити співробітника оцінити його роботу і приділити йому достатньо часу та уваги. Конструктивний зворотний зв’язок описує, зокрема, спостережувану поведінку або результати роботи та їх наслідки, як позитивні, так і негативні. Менеджери іноді бояться давати зворотний зв’язок, бояться протидії чи конфлікту, але якщо вони дотримуються основних правил і щиро зацікавлені в іншій людині, результатом може стати діалог фактично, який підтримує розвиток співробітника. Знання того, як відокремлювати факти від ваших власних почуттів і вміти описати обидва з них, значно полегшує закладення основи для хороших відгуків.

Як вплинути на стиль менеджера?

Кожен керівник має свій стиль роботи з людьми, від якого залежить, чи він авторитарний чи демократичний, чи довіряє він людям, чи постійно контролює їх. На стиль впливають освіта, особистість і культура. Багато менеджерів використовують, часто несвідомо, той самий стиль, що й їхній керівник. У психотерапії можна розповісти, як людина насправді почувається як керівник, чи не намагається поводитися таким чином, що суперечить його природі. При цьому пропагується автентичність, що важливо для керівника і підвищує його авторитет.


Як онлайн-психотерапія може допомогти з лідерством?

Менеджери та керівники компаній стикаються з важкими ситуаціями на роботі, в тому числі і з конфліктами, і при цьому часто скаржаться, що їм нема з ким поділитися і що їм через це відверто погано. Тому варто звернутися до експерта, який вислухає і запропонує безпечний простір для обміну емоціями. Менеджери також часто дуже зайняті, тому онлайн-психотерапія може стати способом заощадити час на поїздках або, наприклад, поєднати психологічну консультацію з прогулянкою.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Я працюю на новій посаді менеджера проекту та очолюю команду людей, від яких отримав негативні відгуки. Я приймаю рішення повільно, тому що боюся зробити помилку. Боюся, що це змусить мене втратити роботу. Тому в терапії я навчився протистояти своєму страху і практикувати помилки, я намагався робити помилки свідомо, щоб усвідомити, що нічого страшного не станеться. Завдяки цьому я більш гнучкий на роботі і швидше вирішую термінові справи, завдяки чому не затримую інших.”

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna