Психотерапія може допомогти нам зрозуміти, що для нас дійсно важливо. Ми можемо відповідно коригувати наші професійні, особисті та сімейні обов’язки, щоб досягти прийнятного балансу.

work-life balanc

Що це таке?

Простіше кажучи – це баланс між вашою роботою та особистим життям. Але ці поняття не можна так просто розділити, робота і навчання також є частиною життя, і їх сенс змінюється на різних етапах життя. Краще думати про гармонію цих процесів, яка сприяє загальному задоволенню життям. Багато людей вже давно віддають перевагу роботі, замість особистого життя та відпочинку, що може призвести до маси особистих проблем і навіть вигорання.

Як покращити баланс між роботою та особистим життям?

Ключем є чесна відповідь на питання, які наші життєві пріоритети на даному етапі. Саме на них варто звернути увагу, а не намагатися робити все водночас і бути ідеальним у всьому. Важливо знаходити час на відпочинок, сон і піклування про себе, а не тільки про інших. І якщо ви відчуваєте, що «мусите» наполегливо працювати, спробуйте знайти, звідки це почуття і що означає це «мусите» працювати. Психотерапія може допомогти вам в цьому процесі. Методики тайм-менеджменту також можуть допомогти організувати роботу та сімейне життя.

Які основні процедури управління часом?

Мотивація необхідна, без неї зміни в тайм-менеджменті є складними. На початку важливо зрозуміти, що ми робимо, чому і скільки часу це займе. Потім подумайте, що можна обмежити або делегувати. Створіть список процесів, що забирають найбільше вашого часу, та подумайте, як можна їх усунути. Тоді потрібно спланувати графік, коли і що робити. Того графіку, що ви запланували, необхідно дотримуватися, наскільки це можливо. У цьому вам можуть допомогти прийоми концентрації. Також обов’язково виділіть час на відпочинок і перерву. Важливо пам’ятати: жодна техніка тайм-менеджменту не є ідеальною, ми повинні знайти те, що найбільше підходить саме нам.

Як проявляється трудоголізм?

Трудоголік ставить роботу вище всього, тільки робота дає йому відчуття сенсу і корисності. Він забезпечує собі високу продуктивність і часто вимагає цього від інших. У трудоголіка немає захоплень, він обмежує час, проведений з сім’єю або друзями. Коли він не працює, він може відчувати провину. Трудоголік зазвичай працює, щоб компенсувати внутрішню проблему, відсутність стосунків, відсутність впевненості в собі і т. д. Трудоголізм часто призводить до синдрому вигорання.

Як лікується трудоголізм?

Мотивація є ключовою, трудоголік повинен усвідомлювати свою залежність і хотіти з цим щось робити. Важливим елементом лікування є психотерапія, яка допомагає зрозуміти причини залежності, переоцінити пріоритети та шукати інші джерела внутрішнього задоволення. Необхідно обмежити професійну діяльність, зміцнити суспільні відносини, знайти нові або відновити старі інтереси. Допоможуть також методики розслаблення та загалом здоровий спосіб життя. Це довгий процес, і краще не проходити його самостійно.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Вигорання застало мене на терапії. Після семи років керівництва, працюючи по дванадцять годин на день, переживаючи величезний стрес і не маючи часу на сім’ю, у мене стався нервовий зрив. Дружина поставила мені ультиматум: або терапія, або розлучення. У психотерапії я виявив, що через свій крайній перфекціонізм я виснажував себе. Я не міг делегувати завдання іншим, хотів зробити все сам, щоб було якомога краще. Я все ще вчуся, як не мати таких високих очікувань, а особливо як знаходити час для відпочинку. Я переоцінив свої пріоритети і тепер ставлю сім’ю на перше місце.”

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna