Досить полізти в кишеню, і за лічені секунди ми призначимо зустріч на обід або покличемо друга на свято. Без обмеження кількості символів, без обмежень за часом. Соціальні мережі допомагають нам підтримувати, а іноді навіть знаходити нові стосунки.

Але вони також можуть зробити їх досить складними. Порівняння, ревнощі, залежність, яка заважає проведенню спільного часу… Як захистити наші стосунки від пасток соціальних мереж?

Чому ти мені не відповідаєш?

Соціальні мережі зробили наш спосіб спілкування набагато швидшим. І це має негативну сторону. Наші близькі часто очікують, що ми завжди доступні. І не тільки вони. Якщо ви тільки почали зустрічатися з кимось і не відповідаєте протягом кількох годин, вони можуть сприйняти це особисто. Ще гірше, якщо ви прочитали повідомлення.

člověk na mobilu

Що робити? Є два варіанти:

  • Говоріть про це відкрито та встановіть межі для онлайн-спілкування. Не всім зручно писати один одному протягом дня. І це нормально. Спробуйте пояснити свою точку зору та запевнити іншу людину, що це не доказ того, як сильно ви її (не)любите.
  • Якщо ви не встигли звʼязатись протягом дня, як щодо дзвінка пізніше? Так ви продемонструєте свою турботу, все важливе скажете швидше і не буде напруженої атмосфери.

Якщо телефонувати частіше, ви також переконаєтеся, що ви на одній хвилі. Повідомлення легко виглядають не так, як ви того хотіли б. Люди не можуть бачити ваше обличчя, вони можуть інтерпретувати емодзі по-своєму, і вони можуть звертати увагу на те, скільки часу вам знадобилося, щоб відповісти. Під час дзвінка все інакше.

Чи можемо ми зустрітися офлайн?

Той, хто не мав хоча б короткої онлайн-зустрічі, повинен кинути камінь. Багато людей кажуть, що не мають достатньо вільного часу, щоб продовжувати зустрічатися з людьми. Через Tinder або Instagram це ефективніше, тому що ви знайомитесь з більшою кількістю людей.

Це так. Але в такому разі ми також обираємо насамперед на основі зовнішнього вигляду та закохуємося в ту версію людини, яку вони відкривають світу. Тому краще якнайшвидше зустрітися особисто, хоча б швидко випити кави, щоб знати, чи справді ви підходите. З усією обережністю, звичайно.

být na sociálních sítích

Порада: допоможе також записати, чого ви очікуєте від свого майбутнього партнера. Якими якостями він або вона повинні володіти. Легше зрозуміти, чи справді вам підходить нове інтернет-знайомство, чи ви скоріше ідеалізували його онлайн-версію.

4 способи не дозволити соцмережам втручатися в наші стосунки

Ми все ще можемо керувати межами знайомств і спілкування без зайвих проблем. Але соціальні мережі мають більші підводні камені, які можуть призвести до зациклення наших стосунків. Дослідження 2021 року показало, що довший час, проведений в Instagram, призводить до зниження задоволеності стосунками та підвищення рівня конфліктів.

1. Уникайте порівняння

Про нездорове порівняння себе з усіма красивими та успішними людьми в соціальних мережах уже активно говорять. Як у самих мережах, так і в мейнстрімових ЗМІ. Але мало хто згадує про порівняння себе з нашими стосунками чи безпосередньо з нашими партнерами. Чому він теж не дарує мені екзотичну відпустку на мій день народження? Чому ми не такі закохані? Чому ми не такі блискучі?

Правда полягає в тому, що завантажується багато таких відео про кохання, а те, що ви бачите в мережах, — це лише маленька частка життя партнера. Тому спробуйте припинити порівнювати не лише себе, але й свого партнера та всі ваші стосунки.

2. Подумайте, чи реалістичні ваші очікування

Нереалістичні очікування у стосунках можуть бути викликані прикладами “на публіку”. Словом, у соціальних мережах вони зображують себе кращими, ніж насправді. Вони мають краще волосся, білішу посмішку або навіть здоровіший спосіб життя – вони завжди в спортзалі в мережі, але насправді публікують фотографії одного відвідування спортзалу протягом тижня. Потім, коли ми познайомилися з ними ближче, зустрічаємось із розчаруванням. Тож варто не будувати занадто високих очікувань.

Однак на наші очікування також можуть впливати всі успішні та часто прикрашені історії людей, яких ми бачимо в Інтернеті. Ми поставили уявну планку дуже високо, і звичайні люди в офлайн-світі здаються нудними та неадекватними.

Тож намагайтеся триматися землі й не сприймайте реальність соцмереж як дійсну. Базуйте свої очікування на власних цінностях і реальному світі.

3. Працюйте з ревнощами

Ревнощі – велика тема у стосунках, яку можуть розпалити соцмережі. Ви можете виявити, що ревнуєте до когось, якщо ваш партнер відповів на їх допис: «Що йому в ній подобається, а в мені ні?» Або навпаки, якщо хтось відгукнувся на контент вашого партнера – «Чому колега по роботі коментує її фото в спортзалі?».

Але цьому можна зарадити. Давайте обговорювати це відкрито і, що важливіше, давайте не робити того, що заважатиме нам у нашому партнері. Давайте повідомляти про наші кордони, щоб наш партнер знав, що нам боляче, і давайте довіряти одне одному. Якщо ревнощі є великою проблемою у ваших стосунках, онлайн-терапія для пар може допомогти.

partnerka žárlí

4. Не дозволяйте соцмережам красти ваш час, коли ви разом

Ви домовилися разом повечеряти, але як тільки дзвонить телефон, він у вас у руці. А якщо ви щось пропустите? Якщо ви хочете зміцнити ваші стосунки, вам потрібно приділяти один одному всю увагу, коли ви проводите час разом. Якщо вас відволікають сповіщення, вимкніть їх або видаліть додатки на кілька годин. Пізніше ви зможете завантажити їх знов за лічені хвилини.

Але це не обов’язково стосується партнерських відносин. Ви також коли-небудь сумували через те, що вам не вистачає часу для друзів, і ви з вашим партнером проводите весь свій вільний час вдома? Перевірте статистику на своєму телефоні, щоб побачити, скільки часу ви витрачаєте на мережі щодня. Уявіть, як змінилося б ваше життя, якби ви провели його половину з близькими вам людьми.

Як ви знаєте, чи соціальні мережі контролюють вас, чи ви контролюєте їх?

Наше життя настільки переплелося з нетворкінгом, що справді важко зрозуміти, коли цього вже забагато. Якщо ви самі не впевнені, ось кілька попереджувальних ознак того, що мережі надто сильно втручаються у ваше життя:

  • Перше, що ви робите, коли прокидаєтеся – перевіряєте свої облікові записи в соцмережах.
  • Якщо ви з якоїсь причини не можете бути онлайн, ви все одно думаєте про це.
  • Ви отримуєте більше задоволення від часу, проведеного в Інтернеті, ніж від часу, проведеного з близькими.
  • Коли ви ділитеся публікацією, ви з нетерпінням перевіряєте реакцію кожні кілька хвилин.
  • Платформи соціальних мереж – це останнє, що ви бачите перед сном.
  • Ви часто не встигаєте за своїми планами через час, який витрачаєте на соціальні мережі. Будь то робота чи вчасно прийти на зустріч.

Чи знайомі вам ці ситуації? Якщо ви відчуваєте, що втрачаєте контроль над своїми стосунками в соціальних мережах, не залишайтеся на самоті. Мережевої залежності, як і будь-якої іншої, нелегко позбутися назавжди.

Ви думали про терапію? Досвідчений терапевт може допомогти вам знайти спосіб взяти під контроль ваш нетворкінг безпечно та без особливих проблем. Щоб вони не вплинули негативно не лише на стосунки, а й на повсякденне життя.

З Hedepy ви можете легко приєднатися до терапії онлайн всього за кілька хвилин. У нашому розпорядженні понад 60 сертифікованих терапевтів, і ми раді допомогти вам вибрати найбільш підходящого. Просто заповніть п’ятихвилинну анкету, і ми порекомендуємо вам трьох терапевтів.

Не залишайтеся на самоті

Нарешті, ми хотіли б сказати вам останню і, мабуть, найважливішу річ. Цілком природно у складній ситуації пережити хвилю емоцій, яких ми раніше не відчували. Кожна криза, якою б вона не була, має початок, але вона також має кінець. І ваша теж. Тому, якщо ви навіть задумуєтеся про це, зверніться за допомогою до психолога, психіатра, психотерапевта або коуча. Не залишайтеся на самоті. Ви можете отримати допомогу від понад 50 терапевтів на нашому сайті, з яких ви можете вибрати того, хто відповідає вашим потребам, і домовитися про сеанс вже на наступний день. А потім ви зможете зв’язатися з терапевтом онлайн, не покидаючи комфорту вашого дому.

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna