Чи відчуваєте ви, що робите так багато справ одночасно, що не можете нічого закінчити? Ви забуваєте про зустрічі, і часто виявляється, що замість того, щоб слухати свого друга, ви слухаєте фонову музику, яка миттєво переносить вас у відпустку? Це не обов’язково означає, що у вас РДУГ. Однак, якщо вищезгадані ситуації є небажаною частиною вашого повсякденного життя, знайте, що існує багато способів взяти під контроль неспокійний розум. Одним з найефективніших є психотерапія.

Що таке РДУГ?

РДУГ – це скорочення від розладу дефіциту уваги і гіперактивності. Це розлад розвитку нервової системи, який викликається порушенням роботи частин мозку, які відповідають за підтримку або концентрацію уваги, планування, передбачення та самоконтроль. РДУГ є вродженою проблемою, тому її прояви помітні з дитинства. Оскільки мозок дозріває поступово, РДУГ може зникнути сам по собі, і у половини дітей з діагнозом не виявляють жодних симптомів у дорослому віці.

Які симптоми РДУГ у дітей? І як це проявляється в дорослому віці?

Дефіцит уваги при гіперактивності у дітей проявляється у схильності дитини до швидкої зміни діяльності, неможливості сидіти на місці, перебивати інших у розмові або видавати різні звуки, не помічаючи їх. Ці гіперактивні симптоми РДУГ мають тенденцію поступово зменшуватися з віком. У дорослих вони більше проявляються як занепокоєння, наприклад, під час очікування в черзі, поспіх у спілкуванні, гірший емоційний контроль або знижений рівень толерантності до фрустрації. Дефіцит уваги призводить до частих невдач у плануванні й організації часу, наприклад, до проблем із виконанням завдань. Це також може призвести до занадто частого забуття або порушення здатності сприймати те, що говорить інша людина, що часто неправильно тлумачиться оточенням як нахабство у дітей або зарозумілість у дорослих.

Наскільки достовірно ми можемо діагностувати РДУГ у дитини та у дорослого?

На жаль, не існує простого і надійного тесту на РДУГ. Остаточний діагноз залежить від ряду тестів, найпоширенішими з яких є діагностична бесіда, самооцінка, анкетування або нейропсихологічні тести. Необхідно також виключити інші захворювання, щоб у разі потреби можна було рекомендувати оптимальні препарати. Діагноз ставить дитячий психіатр або психіатр.

Як лікується РДУГ?

Лікування РДУГ в основному означає полегшення його симптомів. Універсальний препарат, який назавжди вилікує хворобу, поки не відомий. Доросла людина має потенціал до досягнення прогресу своїми власними зусиллями, а у випадку з дітьми ми покладаємося на волю та рішучість батьків. Першим кроком є ​​адаптація, виховання та навчання дитини. Батьки мають більше контролю над організацією діяльності та планами дитини. Вони підтримують це за допомогою належної мотивації, а також належної похвали. Діти з РДУГ чутливі до своєї самооцінки і часто більш вразливі до критики через свою хворобу, яка може сприйматись ними як погана чи неадекватна. Для дорослих це налаштування робочого середовища на більш організоване. Для дорослого способу життя встановлення рутини та регулярності допомагає залишатися спокійними. Психотерапія, особливо когнітивно-поведінкова терапія або коучинг, також є важливою підтримкою. Допоміжними є також препарати, призначені лікарем-психіатром.

illustration image

Як психотерапія може допомогти мені лікувати РДУГ?

Когнітивно-поведінкова терапія є одним із перевірених допоміжних засобів у лікуванні РДУГ. Вона може допомогти клієнту поглянути на свої власні процеси мислення, які часто можуть ускладнювати життя. Поступово дисфункціональні переконання замінюються новими, а отже змінюється поведінка клієнта. У стресовій ситуації замість того, щоб розгубитися, людина може свідомо сповільнити свій “швидкий” розум до точки, коли він зосередиться на одному рішенні. Таким чином, це позбавляє значної емоційної напруги та підвищує відчуття власної компетентності. Крім КПТ є й інші терапевтичні напрямки, які позитивно впливають на якість життя людини з РДУГ. Вони пропонують, наприклад, тренування комунікативних і соціальних навичок, роботу над самоприйняттям, впевненістю в собі або усвідомленням позитивних моментів, які також привносить до життя РДУГ – творчість, здатність глибоко зосередитися або швидко мислити.

Як онлайн-психотерапія може допомогти з РДУГ?

Онлайн-психотерапевт також може бути вашим провідником у налагодженні та дотриманні вашої рутини. Саме через регулярність і порядок ми можемо вийти з хаосу, який часто ускладнює життя. Можливо, ви є батьком дитини з РДУГ і шукаєте підтримки, розуміння або інформації, яка полегшить вам щоденний догляд. Ви можете зв’язатися онлайн з експертом на певну тему, не виїжджаючи з дому і вже зараз.

Пройти тест на РДУГ

Наступний опитувальник можна використовувати як відправну точку, щоб допомогти вам розпізнати симптоми РДУГ у дорослих. Просто дайте відповідь на 6 запитань, щоб отримати відповідь, яку ви зможете обговорити зі своїм терапевтом для планування подальших кроків.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Мене розчарувало те, що все, що я намагалася зробити у своєму житті, закінчувалося десь на півдорозі. Я завжди відстаю, хоча відчуваю, що майже не зупиняюся. Після всіх цих років я засумнівалася в собі. Що я роблю не так? Коли я була ще самотня, це можна було виправдати юнацькою поведінкою, але коли я стала мамою двох синів, моє життя перетворилося на справжній хаос. Коли я дізналася про онлайн-психотерапію, я не вагалася ні хвилини. Завдяки своєму терапевту я швидко виявила, що на думку спало так багато речей, що я плуталась, що робити в першу чергу. Неважливо, чи це домашня організація чи довгострокові плани. Перше, що мені допомогло – це свідоме заспокоєння через проведену релаксацію. Пізніше я навчилась бачити свої думки як спостерігач. Іноді це працює краще, іноді гірше. В обох випадках я знаю, що я не одна.”

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna