Гнів, злість або агресія. Ми всі їх знаємо. Не знати їх неможливо, адже вони є частиною нашої природи і нормального психічного розвитку. Ще більшим парадоксом є те, наскільки вони не прийняті сучасним суспільством. Страх перед осудом може змусити нас придушити гнів, що є лише кроком до хвороби чи спалаху люті. Але як контролювати свій гнів і правильно керувати ним?

vztek

Що таке гнів?

Гнів і злість — це емоції, які поділяються за ступенем інтенсивності, з якою ми їх переживаємо. Тоді як агресія визначається більше як інстинкт, внутрішня енергія, яка є вродженою, і на її прояви значною мірою впливає середовище, в якому ми народилися.

Як я можу впоратися з гнівом?

Щоб навчитися контролювати свій гнів, корисно спочатку з’ясувати, що його викликає. Навчіться питати себе. Якщо ваш внутрішній голос чинить опір і не реагує, зверніться за допомогою до спеціаліста, тренера чи психотерапевта. Ви неодмінно змусите свій внутрішній голос говорити простими, але потужними запитаннями. Причини вашого гніву зрештою стануть вашим помічником у куреванні ним.

Як правильно виплеснути свій гнів?

Якщо ви знаєте свої «ланки запалювання», можливо, вам вдалося зменшити відчуття внутрішньої напруги, яке приходить із гнівом. Але якщо це зовнішнє, як не задушити і при цьому не зашкодити собі чи комусь іншому? Гнів, як і будь-яка інша емоція, недовговічний. Тому знання того, що це не триватиме вічно і незабаром розвіється, може допомогти вам.

Чого уникати, коли ми відчуваємо наближення гніву?

Придушення гніву збільшує ризик того, що рано чи пізно ви втратите контроль над собою, і це проявиться як спалах. І якщо вам вдасться заглушати свій гнів досить довго, це, швидше за все, призведе до травми. Рекомендується дозволити своєму гніву проявлятись, але в такій формі, яка принесе полегшення, не завдаючи шкоди нікому, включаючи вас. Емоційні тренери або психотерапевти допоможуть вам створити власні ритуали, які встановлять правила, що керують вашим гнівом.

Що таке істерики? А що робити зі злістю у дітей?

Істерики, ймовірно, є результатом накопиченого розчарування або стресу. Схильність до істерик може мати генетичну основу, а також вплив середовища, в якому ми живемо або жили в дитинстві. Якщо ви вже потрапили в порочне коло неконтрольованої люті, уповільніть рух і поверніться в часі до того моменту, де вона стала для вас занадто великою. Поговоріть з кимось, хто може допомогти вам знайти шлях, з близькою людиною, або з онлайн-терапевтом.

На рівень гніву у дітей також впливає як генетика, так і оточення (родина). Якщо істерики часті, зазвичай рекомендується сімейна терапія, яка є комплексною, переважно з залученням усіх членів сім’ї.

Як психотерапія може допомогти мені впоратися з агресією?

Якщо ви відчуваєте, що ваша агресія завдає вам проблем, і ви занадто часто контролюєте гнів і злість, психотерапія — це спосіб змінитися. Терапія чудово допоможе вам зрозуміти, для чого потрібен ваш гнів і яка його роль у вашому житті. Вона покаже вам співвідношення між причинами, чому цей стиль поведінки переважає над іншими (розуміння). І це допоможе вам обирати інакші способи впоратися зі стресовими ситуаціями. Це можуть бути вправи для зміцнення самосвідомості, комунікативних навичок або тренування напористості.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Коли я вперше зрозумів, що маю почати щось робити зі своїм гнівом? Вночі моя дівчина зібрала валізи й пішла. Чесно кажучи, я не був здивований. Я ніколи не був спокійним, але останні кілька днів мені навіть не потрібен був хороший привід, щоб повернутись до неї спиною. Терапевт – моя повна протилежність, добрий і розуміючий. Завдяки йому я зміг розшифрувати справжні причини свого гніву. Моя проблема в тому, що коли мене щось засмучує або я просто оточений занадто великою кількістю подразників, я транслюю це на своїх близьких. Я роблю це не навмисно, просто так. Але зараз все змінюється. Тому я хотів би підтримати інших, які переживають щось подібне зі злістю – потрібно лише навчитися правильно працювати над цим. Якщо я можу це зробити, ви також можете це зробити.”

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna