Батьківство – одне з найгарніших, але водночас найскладніших завдань у житті. Шукаючи свій стиль виховання, ми часто виходимо з того, як було у нас вдома, коли ми були маленькими. У кращому випадку ми повторюємо те, що нам сподобалося, у гіршому знаємо, як не хочемо цього робити. Психотерапія може допомогти нам не тільки в пошуку оптимального стилю виховання.

Батьківство. Як це зробити?

Aha Parenting – так називається книга Лори Маркхем, яка, на відміну від інших авторів, пише про те, як змінити власну поведінку як батьків і розвивати наших дітей так, як ми бажаємо. Прочитання книги – хороший початок на шляху до відповідального батьківства, але цього не завжди достатньо. Нормально сходити до психолога і порадитися з ним, як діяти в конкретних виховних ситуаціях.

Як будувати стосунки з дітьми?

Кожній дитині потрібна любов. Чим більше ми виявляємо любов до своєї дитини, тим більше ми зміцнюємо довіру між нами і поглиблюємо наші стосунки. Більше турботи, інтересу та уваги означає менше покарань і конфліктів у дитинстві та пізніше в підлітковому віці. Шукайте і відкривайте ситуації, в яких вам і вашим близьким добре, коли ви чудово проводите час всією сім’єю і свідомо створюйте більше таких можливостей.

rodina_problemy.webp

Які проблеми найчастіше виникають у сім’ї?

У кожній родині можуть виникнути проблеми, які порушують стосунки між окремими членами сім’ї. Найпоширенішими проблемами в сім’ї є сварки між батьками, які потенційно можуть закінчитися розлученням, домашнім насильством, недогляністю, конфліктами братів і сестер, фінансовими проблемами, поганими стосунками з новим партнером батьків тощо. Важливо бачити проблеми та вчасно їх вирішувати, щоб мінімізувати негативні наслідки, які можуть викликати довгострокові проблеми.

Як вирішити проблеми в сім’ї?

Кожна проблема вирішується. Тому важливо не закривати очі, а якомога швидше назвати її та вирішити її разом, як родина. У цьому відношенні може бути корисною сімейна психотерапія, коли члени сім’ї (які постраждали від проблеми) або вся сім’я разом працює з фахівцем з покращення. Але так само кожен окремий член сім’ї може самостійно звернутися за професійною допомогою. Хоча я самостійно не можу змінити інших членів сім’ї, я можу впливати на себе, на те, як я переживаю те, що відбувається в сім’ї, як я на це реагую, і налагоджувати здоровіший і щасливіший спосіб взаємодії в сім’ї.

Як вирішувати проблеми з дітьми?

Рано чи пізно ми можемо перестати розуміти своїх дітей і, як результат, матимемо проблеми в сім’ї. Природно спочатку подумати, що щось пішло не так, і що наша дитина не така, як ми думали, або що ми чимось знехтували. На дитину легко сердитися і хотіти виправити її. Тим не менш, на проблеми з дітьми необхідно дивитися як на проблему всієї сімейної системи. Діти роблять це не навмисне, і часто просто вони не можуть інакше реагувати на конкретну ситуацію. Довіра між дитиною та батьками та зв’язок їхніх стосунків є ключем до успішного вирішення проблеми.

Як онлайн-психотерапія може допомогти у сімейних стосунках?

Онлайн-психотерапія може бути особливо корисною на початку, коли ми помічаємо, що сімейні стосунки якось ускладнюють або охолоджують нас. Зустріч з експертом може дати нам новий погляд на ситуацію, запропонувати можливі рішення та надихнути нас на спілкування з іншими членами сім’ї.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Я була повністю виснажена. Не так я собі уявляла материнство – не спати через нічне годування, нерви через постійно плачучого сина, прибирання купи памперсів і посуду і повна відсутність часу на себе. Терапевтка допомогла мені з’ясувати, що я пред’являю до себе дуже високі вимоги і саме я не дозволяю собі відпочити. Мені довелося навчитися знаходити час для відпочинку, навіть коли вдома був безлад, і не змушувати себе бути ідеальною мамою. Я вже знаю, що достатньо бути «просто» хорошою мамою.”

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna