У дитинстві ми заводили дружбу «на все життя» на майданчику за лічені хвилини, але в дорослому віці це трохи складніше. Постійно знаходитися серед нових людей та намагатися першим почати розмову – це майже жахіття, особливо для інтровертів.

І хоча без такого етапу ніяк не обійтися, у нас є багато практичних порад, які допоможуть вам полегшити цей процес знайомства. В результаті, рано чи пізно ви зможете зустріти людину, з якою по-справжньому порозумієтесь.

Через дружбу до міцного здоров’я

Потрібно трохи мотивації, щоб розпочати? Згідно з даними, дружба впливає на наше фізичне здоров’я та довголіття. Вчені вважають, що це пов’язано зі зниженням серцевого тиску, запалення або ризику діабету. Згідно з довгостроковим дослідженням Гарварду, дружба навіть є ключовим фактором відчуття щастя. Сім’я надзвичайно важлива, але недобре зациклюватися лише на ній.

Цілком нормально, що дружба розпадається між людьми, яким більше, ніж 25 років. Ми створюємо сім’ї, будуємо кар’єру і маємо все менше вільного часу. Це зовсім не означає, що ви «дивак», і вам, звичайно, не потрібно докоряти собі. У середньому у дорослої людини є 3-5 близьких друзів. У інтровертів це число може бути ще менше. Якщо в такому форматі вас все влаштовує, у цьому немає нічого поганого. Але якщо ви почуваєтеся самотніми, настав час знайти нових друзів. Ми покажемо вам як.

přátelé

7 практичних порад, де шукати друзів

Ви відчуваєте, що продовжуєте зустрічати одних і тих самих людей? Спробуйте відвідати деякі з цих місць:

 • Робота – звичайно, ви постійно ходите на роботу. Але чи знаєте ви людей поза вашою безпосередньою командою? В сусідніх приміщеннях вашого офісу може сидіти багато нових та цікавих людей. Спробуйте познайомитися на роботі або навіть на кухні з людьми, яких ви ще не знаєте.
 • Курси та майстер-класи – відновіть заняття англійською, запишіться на уроки танців, малювання, кулінарії. Ви обов’язково знайдете те, що хотіли б покращити. Особливо на більш тривалих курсах у вас буде можливість по-справжньому пізнати один одного.
 • Волонтерство – можливостей так багато! Ви можете працювати з дітьми, піклуватися про покинутих тварин або допомагати на природі. Але ви також можете запропонувати допомогу організації у вашій галузі. Ви швидко станете частиною команди.
 • Групові спортивні та розважальні заходи – через групи у Facebook ви обов’язково знайдете групу людей, які разом займаються волейболом, ходять у гори на вихідних або займаються на спортмайданчиках просто неба. Є багато людей, які шукають спортивного партнера для себе.
 • Робочий нетворкінг – шукайте цікавий робочий захід або записуйтеся на групове менторство.
 • Заведіть собаку або кота – тільки якщо ви цього дуже хочете. На прогулянках, тренуваннях та виставках тварин ви зустрінете багато цікавих людей.
 • А як щодо відновлення старої дружби? – Можливо, у вас був чудовий друг у школі, але після закінчення школи чи університету з’явилися нові обов’язки, і ваші шляхи розійшлися. Якщо ви зацікавлені в дружбі, спробуйте написати йому чи їй та запросити на каву. Це зовсім не важко.

Просто знаходьтеся серед людей

Ви не повинні відразу впускати у своє життя всіх, до кого звернетеся. Але чим більше людей ви зустрічаєте, тим більша ймовірність, що ви справді з кимось подружитеся. Крім того, ви можете зустріти людей в абсолютно несподіваних ситуаціях. Тому не бійтеся відповідати «так» навіть запрошенням, які не змушують вас стрибати від радості. Ніколи не можеш знати напевне, з ким зустрінешся і в якій саме ситуації.

Проте, майте на увазі, що потрібен час, щоб побудувати більш глибоку дружбу. Вчені підрахували, що для того, щоб подружитися, потрібно близько 164 годин спільного спілкування.

Hiking.jpg

Як краще вплинути на те, щоб люди захотіли з вами поговорити?

Ви вже знаєте, куди піти, щоб познайомитися з новими людьми. Але, можливо, ви відчуваєте, що насправді ніхто не хоче з вами говорити. Тому що іноді ми несвідомо посилаємо сигнали, які роблять нас недоступними. Перші враження важливі.

Йдеться зовсім не про зміни в собі, а про дотримання кількох психологічних порад, які змусять людей почуватися комфортно у вашій компанії.

 • Перш за все, важливо посміхатися. Банальна річ, але ми часто забуваємо про це і несвідомо хмуримось.
 • Не схрещуйте руки, а краще покажіть долоні. Особливо під час розмови. Ви будете виглядати відкритими та чесними.
 • Коли ви з кимось розмовляєте, дивіться співбесіднику прямо в очі. Ви навіть можете трохи нахилитися вперед, щоб показати, що ви справді слухаєте.

meeting_2.png

Для невербального спілкування цього буде достатньо. Тепер давайте подивимося, як почати розмову, щоб вона тривала більше, ніж кілька речень:

 • Починати відразу з вашого представлення або банального «Як справи?» не найкращий варіант. Спробуйте невимушено почати діалог «по темі». Наприклад, «Чи зрозуміли ви завдання? Я якось пропустив його». Після цього ви можете зробити комплімент і, наприклад, сказати, що вам подобаються його/її кросівки, і запитати, де їх можна придбати. Лише кілька гарних речень, і ви вже почнете знайомитися ближче.
 • Ставте відкриті запитання, щоб не було простої відповіді «так/ні».
 • Намагайтеся запам’ятовувати імена і часто використовуйте їх у розмові. З психологічної точки зору нам подобається чути своє ім’я. З іншого боку, якщо хтось його забуває або перекручує, він нам одразу менше подобається.
 • Дайте співрозмовнику простір для розмови й не перетягуйте на себе всю увагу. Проявіть щирий інтерес і вислухайте.
 • Не діліться занадто особистими речами з самого початку. Подробиці розлучення, сварки з батьками чи будь-які інтимні стосунки — це не те, про що варто говорити під час першої чи другої розмови.
 • Не намагайтеся бути ідеальними, натомість покажіть свої вади та вразливі місця. Ми, природно, не любимо людей, які ідеальні і не мають видимих недоліків. Просто нам дуже важко зрозуміти їх та поставити себе на їхнє місце.

Ще більше таких порад ви знайдете в цікавій книзі «Як здобувати друзів і впливати на людей», яка десятиліттями залишається бестселером.

Настав час зустрітися віч-на-віч

Ви вже регулярно бачите один одного на заходах, у клубах за інтересами чи навіть на курсах. Але як запросити його/її кудись так, щоб це виглядало природно, а вам не було незручно? Спробуйте щось накшталт:

 • «Я хотів би випити кави і знаю чудове кафе тут неподалік. Хочеш зі мною?”
 • «Мені б дуже хотілося подивитися один фільм, але цей жанр нікого з моїх друзів особливо не цікавить. Можливо, ти хочеш піти зі мною?» (В ідеалі, якщо мова йде про жанр, який цікавий вам обом).
 • «Я планував піти на теніс на вихідних, але друг захворів і не зможе долучитися. Хочеш пограти?» (Виберіть декілька видів спорту, якими вони точно займаються).
 • «Я веду Сашка в парк розваг на вихідних, хочеш піти з нами? Хлопці можуть погратися разом» (Для мам з маленькими дітьми).

non verbal_2.png

Якщо ви інтроверт, це може бути дійсно складним завданням. Ми цілком це розуміємо. Але якщо ви прагнете знайти нових друзів, вам потрібно познайомитися з новими людьми, а іноді навіть почати спілкування першим.

Ви можете відчувати, що це взагалі не для вас, і, хоча ви почуваєтеся самотніми, ви відчуваєте тривогу поруч з людьми. Згодні? Тоді радимо спробувати роботу з професіоналом. Соціальна тривожність – це тема, з якою досить важко впоратися самостійно. Проте дружити може кожен, а отже, можете і ви!

У Hedepy ми пропонуємо терапію онлайн – швидко та комфортно, не виходячи з вашого дому. Все, що вам потрібно зробити, це пройти тест, на основі якого ми порекомендуємо трьох найбільш підходящих для вас терапевтів. І пам’ятайте: ви не повинні почуватися самотньо.

Не залишайтеся на самоті

Нарешті, ми хотіли б сказати вам останню і, мабуть, найважливішу річ. Цілком природно у складній ситуації пережити хвилю емоцій, яких ми раніше не відчували. Кожна криза, якою б вона не була, має початок, але вона також має кінець. І ваша теж. Тому, якщо ви навіть замислюєтесь про це, зверніться за допомогою до психолога, психіатра, психотерапевта або коуча. Не залишайтеся на самоті. Ви можете отримати допомогу від понад 50 терапевтів на нашому сайті, з яких ви можете вибрати того, хто відповідає вашим потребам, і домовитися про сеанс вже на наступний день. А потім ви зможете зв’язатися з терапевтом онлайн, не покидаючи комфорту вашого дому.

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від доволі серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Моя перша терапія: як підготуватися і чого очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna