Як психотерапія може допомогти вам у вихованні дітей?

Батьківство – одне з найгарніших, але водночас найскладніших завдань у житті. Шукаючи свій стиль виховання, ми часто виходимо з того, як було у нас вдома, коли ми були маленькими. У кращому випадку ми повторюємо те, що нам сподобалося, у гіршому знаємо, як не хочемо цього робити. Психотерапія може допомогти нам не тільки в пошуку оптимального стилю виховання.

О, батьківство. Як це зробити?

Aha Parenting – так називається книга Лори Маркхем, яка, на відміну від інших авторів, пише про те, як змінити власну поведінку як батьків і розвивати наших дітей так, як ми бажаємо. Читання книги – хороший початок на шляху до відповідального батьківства, але цього не завжди достатньо. Нормально сходити до психолога і порадитися з ним, як діяти в конкретних виховних ситуаціях.

 

Як будувати стосунки з дітьми?

Кожній дитині потрібна любов. Чим більше ми виявляємо любов до своєї дитини, тим більше ми зміцнюємо довіру між нами і поглиблюємо наші стосунки. Більше турботи, інтересу та уваги означає менше покарань і конфліктів у дитинстві та пізніше в підлітковому віці. Шукайте і відкривайте ситуації, в яких вам і вашим близьким добре, коли ви чудово проводите час всією сім’єю і свідомо створюєте більше таких можливостей.

Які проблеми найчастіше виникають у сім’ї?

У кожній родині можуть виникнути проблеми, які порушують стосунки між окремими членами сім’ї. Найпоширенішими проблемами в сім’ї є сварки між батьками, які потенційно можуть закінчитися розлученням, домашнім насильством, бездоглядністю, проблемами братів і сестер, фінансовими проблемами, стосунками з новим партнером батьків тощо. Важливо бачити проблеми та вчасно їх вирішувати, щоб мінімізувати негативні наслідки, які можуть викликати довгострокові проблеми.

internetinė terapija

Як вирішити проблеми в сім’ї?

Кожна проблема вирішується. Тому важливо не пропустити проблему, а якомога швидше назвати її та вирішити її разом, як родина. У цьому відношенні може бути корисною сімейна психотерапія, коли члени сім’ї (які постраждали від проблеми) або вся сім’я працюють з фахівцем з покращення. Але навіть як особистість я можу звернутися за професійною допомогою. Хоча я не можу змінити інших членів сім’ї, я можу впливати на себе, на те, як я переживаю те, що відбувається в сім’ї, як я на це реагую, і налагоджувати здоровіший і щасливіший спосіб роботи в сім’ї.

 

Як вирішувати проблеми з дітьми?

Рано чи пізно ми можемо перестати розуміти своїх дітей і матимемо проблеми. Природно спочатку подумати, що щось пішло не так, і що наша дитина не така, як ми думали, або що ми чимось знехтували. На дитину легко сердитися і хотіти виправити її. Тим не менш, на проблеми з дітьми необхідно дивитися як на проблему всієї сімейної системи. Діти роблять це не навмисне, і часто просто вони не можуть інакше реагувати на конкретну ситуацію. Довіра між дитиною та батьками та зв’язок їхніх стосунків є ключем до успішного вирішення проблеми.

 

Як онлайн-психотерапія може допомогти у сімейних стосунках?

Онлайн-психотерапія може бути особливо корисною на початку, коли ми помічаємо, що сімейні стосунки якось ускладнюють або охолоджують нас. Зустріч з експертом може дати нам новий погляд на ситуацію, запропонувати можливі рішення та надихнути нас на спілкування з іншими членами сім’ї.  

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Я була повністю виснажена. Не так я собі уявляла материнство – не спати через нічне годування, нерви через постійно плачучого сина, прибирання купи памперсів і посуду і немає часу на себе. Терапевтка допомогла мені з’ясувати, що я пред’являю до себе дуже високі вимоги і я не дозволяю собі відпочити. Мені довелося навчитися знаходити час для відпочинку, навіть коли вдома був безлад, і не змушувати себе бути ідеальною мамою. Я вже знаю, що достатньо бути «просто» хорошою мамою.”

poporodní deprese

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.