Як проходить перша сесія?

Перший сеанс може проходити по-різному. Коли справа доходить до онлайн занять, окрім того, що вони проводяться на комп’ютері, вони не надто відрізняються від “живих” сеансів.

Терапевт буде зацікавлений у ваших очікуваннях

Зазвичай на початку терапевт запитує, про що ви думаєте, що вас турбує або чого ви очікуєте від його допомоги. Від вас залежить, як ви йому скажете, важливо відчувати себе в безпеці. Відповідно до цього  розгортається наступний курс дій. Іноді тема зрозуміла з самого початку і починає розвиватися вже на першій годині, а іноді клієнт постає з відносно складним питанням, і тому терапевт більш орієнтований. Деякі терапевти запитують про історію проблеми, сімейне походження та інші питання. Це також залежить від терапевтичного напрямку.

V2_hedepy-mundlina-2-w

Ви можете відчути себе краще вже після першого сеансу

У кожного це трохи по-різному і комусь потрібно більше часу, але часто перший сеанс дуже допомагає. Від вас залежить, скільки ви говорите, важливо відчувати себе добре. Терапія – це «про людей», важливо, щоб клієнт і терапевт були впевнені, що вони можуть і хочуть працювати разом, що вони готові. Частиною першої сесії є домовленість про те, над чим ви будете працювати, як часто або як довго. І якщо ви не переконані, що терапевт вам підходить, не поспішайте і не примушуйте себе до співпраці. Крім того, ви можете спробувати когось іншого.

V4_hedepy-natalie-3-w_montaz
Ви не повинні бути на самоті

Іноді найважче – почати