Прилив енергії, весняна втома або навіть депресія – все це можливо. Який психологічний вплив має весна?

Наші тіла пов’язані з природними циклами. Не дивно, що ми сповнені енергії вдень і виснажені вночі. Однак пори року мають величезний вплив на наше тіло та розум.

Який психологічний вплив на нас має весна? Чому весняна млявість інколи замінює прилив життєвих сил і як ми можемо скористатися пробудженням природи для нашого психічного здоров’я?

Сонце нас відроджує, але весняна втома існує.

Багато досліджень підтвердили вплив сонця на психіку. Однак вам не потрібно шукати докази в науковій літературі; просто стежте за своїм тілом. Тому сонце часто називають природним антидепресантом (хоча воно аж ніяк не замінює традиційну терапію серйозних психічних захворювань).

Сонце нас відроджує

Незважаючи на наше бажання випити кави в саду або походити по траві, весна може принести швидше млявість і поганий настрій, ніж прилив життєвих сил.

Існують різні пояснення цього явища, зокрема:

  • Наш організм потребує відновлення після зимового напівсну, коли ми прокидаємося в темряві, мало часу проводимо на вулиці, споживаємо менше свіжих фруктів і овочів. У нас немає кнопки, щоб перевести наше тіло у весняний режим, тому після довгої зими може настати весняна втома.
  • Можливо, ви звикли до весни і покладаєте на неї великі сподівання. Однак після кількох сонячних днів у футболці повертався мороз чи дощ і геть псували вам  настрій. У результаті ваш рівень енергії впав навіть нижче, ніж був наприкінці зими.
  • Або ви кинулися у весну з таким ентузіазмом і грандіозними намірами, що перевантажили свій організм і він не витримав. Вистрибнути із зимової сплячки та піти на тренуваннями в купальниках, прибрати всю квартиру та перше барбекю з гостями можуть повністю виснажити вас.

Як впоратися з весняною втомою

Весняна втома є наслідком тривалої зими і щороку вражає до чверті населення, причому частіше страждають жінки. Це не хвороба, а скоріше реакція нашого організму на кількамісячну відсутність сонячного світла, прогулянки на свіжому повітрі та природну важку дієту. Кому в розпал зими хочеться холодного салату?

весняна втома

Як наслідок, немає нічого ефективнішого проти весняної втоми, ніж дбайливе ставлення до власного тіла:

  • більше відпочивайте і виходьте на сонце. Не обов’язково відразу починати займатися спортом, якщо у вас немає сил. Довга прогулянка також приносить задоволення.
  • Скористайтеся зеленими полицями супермаркетів і запасіться свіжими фруктами та овочами. Барвистий смузі або фруктовий салат скрасять ваш день.
  • Спіть стільки, скільки вимагає ваше тіло. Не будьте надто суворими до себе; незабаром ви будете сповнені сил і зможете завершити всі свої плани. Сім годин на день – це абсолютний мінімум. Депривація сну негативно впливає на наше психічне здоров’я.
  • Ви також можете інтегрувати харчові добавки. Нашому виснаженому організму після зими може не вистачати вітамінів A, B, C, D, E і K, магнію та заліза, і коензим Q10 може допомогти.

Що, якщо це не просто весняна лихоманка?

Ви вірите, що ваша весняна млявість триває більше кількох тижнів? Тоді не відкидайте це; це може бути більш серйозна проблема. У гіршому випадку, скажімо, синдром хронічної втоми. 

Крім того, мало відомо про те, що навесні, як і восени, ми більш схильні до депресії чи інших розладів настрою. Також згадується «весняна депресія».

Якщо ви не почуваєтеся емоційно добре, не бійтеся звернутися по допомогу. Компетентний терапевт може допомогти вам знайти рішення та повернути вам задоволення від життя. У Hedepy у нас працює понад 20 кваліфікованих терапевтів, і ви можете приєднатися до сеансу в комфорті та приватності свого власного дому.

весняна депресія

Весна як новий початок

Новий етап кругообігу природи кличе нас до нових етапів нашого життя. Весна – ідеальна пора для нового старту. Це мотивує нас і може сприяти підтримці змін. Це може включати припинення куріння, регулярні фізичні вправи або практику медитації. Однак весна спонукає нас вирішити проблеми, які раніше ігнорувалися. Наприклад, сімейні проблеми або проблеми в стосунках.

Які б зміни ви не зробили, будьте добрішими до себе та уникайте занадто високих вимог. Тільки так можна прибути до місця призначення з усмішкою та життєвими силами.

Запишіться на онлайн терапію, якщо ви хочете позбутися труднощів у своєму житті, які довго не вирішувались і завдають шкоди вашому ментальному здоров’ю. Ваш перший сеанс може відбутися вже через кілька днів.

Пройдіть швидкий тест, і ми порекомендуємо трьох терапевтів, які вам підійдуть.

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.