Як психотерапія допомагає підтримувати баланс між роботою та особистим життям?

Психотерапія може допомогти нам зрозуміти, що для нас дійсно важливо. Ми можемо відповідно коригувати наші професійні, особисті та сімейні обов’язки, щоб досягти прийнятного балансу.

Що таке баланс між роботою та особистим життям?

Простіше кажучи – це баланс між роботою та особистим життям. Але це не можна розділити, робота і навчання є частиною життя, і їх сенс змінюється на різних етапах життя. Краще думати про гармонію, яка сприяє загальному задоволенню життям. Багато людей вже давно віддають перевагу роботі особистому житті та відпочинку, що може призвести до маси особистих проблем і навіть вигорання.

 

Як покращити баланс між роботою та особистим життям?

Ключом є чесна відповідь на питання, які наші нинішні життєві пріоритети. Саме на них варто звернути увагу, а не намагатися все робити і бути ідеальним у всьому. Не можна бути одночасно і керівником, і матір’ю на повний робочий день. Важливо знаходити час на відпочинок, сон і піклування про себе, а не тільки про інших. І якщо ви відчуваєте, що «мусите» наполегливо працювати, спробуйте знайти, звідки це почуття і що означає «мусить» працювати. Психотерапія може бути корисною. Методики тайм-менеджменту також можуть допомогти організувати роботу та сімейне життя.

Які основні процедури управління часом?

Мотивація необхідна, без неї зміни в тайм-менеджменті є складними. На початку важливо зрозуміти, що ми робимо, чому і скільки часу це займе. Потім подумайте, що можна обмежити або делегувати. Створіть карту наших марнотратників часу та подумайте, як ми можемо їх усунути. Тоді потрібно спланувати, коли і що робити. Те, що ми запланували, необхідно дотримуватися, наскільки це можливо. У цьому допомагають прийоми концентрації. Також необхідно виділити час на відпочинок і перерву. Жодна техніка тайм-менеджменту не є ідеальною, ми повинні знайти те, що нам найбільше підходить.

hedepy-david-2-w

Як проявляється трудоголізм?

Трудоголік ставить роботу вище всього, тільки робота дає йому відчуття сенсу і корисності. Він забезпечує собі високу продуктивність і часто вимагає цього від інших. У трудоголіка немає захоплень, він обмежує час, проведений з сім’єю або друзями. Коли він не працює, він може відчувати провину. Трудоголік зазвичай працює, щоб компенсувати внутрішню проблему, відсутність стосунків, відсутність впевненості в собі і т. д. Трудоголізм часто призводить до синдрому вигорання.

 

Як лікується трудоголізм?

Мотивація є ключовою, трудоголік повинен усвідомлювати свою залежність і хотіти з цим щось робити. Важливим елементом лікування є психотерапія, яка допомагає зрозуміти причини залежності, переоцінити пріоритети та шукати інші джерела внутрішнього задоволення. Необхідно обмежити професійну діяльність, зміцнити суспільні відносини, знайти нові або відновити наявні інтереси. Допоможуть також методики розслаблення та загалом здоровий спосіб життя. Це довгий процес, і краще не проходити його самостійно.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Вигорання застало мене на терапії. Після семи років вищого керівництва, працюючи по дванадцять годин на день, переживаючи величезний стрес і не маючи часу на сім’ю, у мене стався нервовий зрив. Дружина поставила мені ультиматум: або терапія, або розлучення. У психотерапії я виявив, що через свій крайній перфекціонізм я виснажу себе. Я не міг делегувати завдання іншим, хотів зробити все сам, щоб було якомога краще. Я все ще вчуся, як не мати таких високих очікувань, а особливо як знаходити час для відпочинку. Я переоцінив свої пріоритети і тепер ставлю сім’ю на перше місце.”

dylan-gillis-KdeqA3aTnBY-unsplash

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.