Як завести друзів у дорослому віці? Практичні поради

У дитинстві ми заводили дружбу «на все життя» на майданчику за лічені хвилини, але в дорослому віці це трохи складніше. Постійно знаходитися серед нових людей та намагатися першим почати розмову – це майже жахіття, особливо для інтровертів.

І хоча без такого етапу ніяк не обійтися, у нас є багато практичних порад, які допоможуть вам полегшити цей процес знайомства. В результаті, рано чи пізно ви зможете зустріти людину, з якою по-справжньому порозумітися.

Через дружбу до міцного здоров’я

Потрібно трохи мотивації, щоб розпочати? Згідно з даними, дружба впливає на наше фізичне здоров’я та довголіття. Вчені пов’язують це пов’язано зі зниженням серцевого тиску, запалення або ризику діабету. Згідно з довгостроковим дослідженням Гарварду, дружба навіть є ключовим фактором відчуття щастя. Сім’я надзвичайно важлива, але недобре зациклюватися лише на ній.

Цілком нормально, що дружба розпадається між людьми, яким більше, ніж 25 років. Ми створюємо сім’ї, будуємо кар’єру і маємо все менше вільного часу. Це зовсім не означає, що ви «дивак», і вам, звичайно, не потрібно докоряти собі. У середньому у дорослої людини є 3-5 близьких друзів. У інтровертів це число може бути ще менше. Якщо в такому форматі вас все влаштовує, у цьому немає нічого поганого. Але якщо ви почуваєтеся самотніми, настав час знайти нових друзів. Ми покажемо вам як.

друзі

7 практичних порад, де шукати друзів

Ви відчуваєте, що продовжуєте зустрічати одних і тих самих людей? Спробуйте відвідати деякі з цих місць:

 • Робота – звичайно, ви постійно ходите на роботу. Але чи знаєте ви людей поза вашою безпосередньою командою? В сусідніх приміщеннях вашого офісу може сидіти багато нових та цікавих людей. Спробуйте познайомитися на роботі або навіть на кухні з людьми, яких ви ще не знаєте.
 • Курси та майстер-класи – відновіть свою англійську, запишіться на уроки танців, малювання, кулінарії. Ви обов’язково знайдете те, що хотіли б покращити. Особливо на більш тривалих курсах у вас буде можливість по-справжньому пізнати один одного.
 • Волонтерство – можливостей так багато! Ви можете працювати з дітьми, піклуватися про покинутих тварин або допомагати на природі. Але ви також можете запропонувати допомогу організації у вашій галузі. Ви швидко станете частиною команди.
 • Групові спортивні та розважальні заходи – через групи у Facebook ви обов’язково знайдете групу людей, які разом займаються волейболом, ходять у гори на вихідних або займаються у спортзалі просто неба. Є багато людей, які шукають спортивного партнера для себе.
 • Робочий нетворкінг – шукайте цікавий робочий захід або записуйтеся на групове менторство.
 • Заведіть собаку або кота – тільки якщо ви цього дуже хочете. На прогулянках, тренуваннях та виставках тварин ви зустрінете багато цікавих людей.
 • А як щодо відновлення старої дружби? – Можливо, у вас був чудовий друг у школі, але після закінчення школи чи університету з’явилися нові обов’язки, і ваші шляхи повільно розійшлися. Якщо ви зацікавлені в дружбі, спробуйте написати йому чи їй та запросити на каву. Це зовсім не важко.

 

Просто знаходьтеся серед людей

Ви не повинні відразу впускати у своє життя всіх, до кого звернетеся. Але чим більше людей ви зустрічаєте, тим більша ймовірність, що ви справді з кимось подружитеся. Крім того, ви можете зустріти людей в абсолютно несподіваних ситуаціях. Тому не бійтеся відповідати «так» навіть запрошенням, які не змушують вас стрибати від радості. Ніколи не можеш знати напевне, з ким зіткнешся і в якій саме ситуації.

Проте, майте на увазі, що потрібен час, щоб побудувати більш глибоку дружбу. Вчені підрахували, що для того, щоб подружитися, потрібно близько 164 годин спільного спілкування.

Туризм

Як краще вплинути на те, щоб люди захотіли з вами поговорити?

Ви вже знаєте, куди піти, щоб познайомитися з новими людьми. Але, можливо, ви відчуваєте, що насправді ніхто не хоче з вами говорити. Тому що іноді ми несвідомо посилаємо сигнали, які роблять нас недоступними. Перші враження важливі.

Йдеться зовсім не про зміни в собі, а про дотримання кількох психологічних порад, які змусять людей почуватися комфортно у вашій компанії.

 • Перш за все, важливо посміхатися. Банальна річ, але ми часто забуваємо про це і несвідомо морщимося.
 • Не схрещуйте руки, а краще покажіть долоні. Особливо при розмові. Ви будете виглядати відкритими та чесними.
 • Коли ви з кимось розмовляєте, дивіться співбесіднику прямо в очі. Ви навіть можете трохи нахилитися вперед, щоб показати, що ви справді слухаєте.
зустріч

Для невербального спілкування цього буде достатньо. Тепер давайте подивимося, як почати розмову, щоб вона тривала більше, ніж кілька речень:

 • Починати відразу з вашого представлення або банального «Як справи?» не найкращий варіант. Спробуйте невимушено почати діалог «по темі». Наприклад, «Чи зрозуміли ви завдання? Я якось пропустив його». Після цього ви можете зробити комплімент і, наприклад, сказати, що вам подобаються його/її кросівки, і запитати, де їх можна придбати. Лише кілька гарних речень, і ви вже почнете знайомитися ближче.
 • Ставте відкриті запитання, щоб не було простої відповіді «так/ні».
 • Намагайтеся запам’ятовувати імена і часто використовуйте їх у розмові. З психологічної точки зору нам подобається чути своє ім’я. З іншого боку, якщо хтось його забуває або перекручує, він нам одразу менше подобається.
 • Дайте співрозмовнику місце для розмови й не перетягуйте на себе всю увагу. Проявіть щирий інтерес і вислухайте.
 • Не діліться занадто особистими речами з самого початку. Подробиці розлучення, сварки з батьками чи будь-які інтимні стосунки — це не те, про що варто говорити під час першої чи другої розмови.
 • Не намагайтеся бути ідеальними, натомість покажіть свої вади та вразливі місця. Ми, природно, не любимо людей, які ідеальні і не мають видимих недоліків. Просто нам дуже важко зрозуміти їх та поставити себе на їхнє місце.

Ще більше таких порад ви знайдете в цікавій книзі «Як здобувати друзів і впливати на людей», яка десятиліттями залишається бестселером.

 

Настав час зустрітися один на один

Ви вже регулярно бачите один одного на заходах, у клубах за інтересами чи навіть на курсах. Але як запросити його/її кудись так, щоб це виглядало природно, а вам не було незручно? Спробуйте щось накшталт:

 • «Я хотів би випити кави і знаю чудове кафе тут неподалік. Хочеш зі мною?”
 • «Мені б дуже хотілося подивитися один фільм, але цей жанр нікого з моїх друзів особливо не цікавить. Можливо, ти хочеш піти зі мною?» (В ідеалі, якщо мова йде про жанр, який цікавий вам обом).
 • «Я планував піти на теніс на вихідних, але друг захворів і не зможе долучитися. Хочеш пограти?» (Виберіть декілька видів спорту, якими вони точно займаються).
 • «Я веду Сашка в парк розваг на вихідних, хочеш піти з нами? Хлопці можуть погратися разом» (Для мам з маленькими дітьми).

Якщо ви інтроверт, це може бути дійсно складним завданням. Ми цілком це розуміємо. Але якщо ви прагнете знайти нових друзів, вам потрібно познайомитися з новими людьми, а іноді навіть почати спілкування першим.

Ви можете відчувати, що це взагалі не для вас, і, хоча ви почуваєтеся самотніми, ви відчуваєте тривогу поруч з людьми. Згодні? Тоді радимо спробувати роботу з професіоналом. Соціальна тривожність – це тема, з якою досить важко впоратися самостійно. Проте дружити може кожен, а отже, можете і ви!

У Hedepy ми пропонуємо терапію онлайн – швидко та комфортно, не виходячи з вашого дому. Все, що вам потрібно зробити, це пройти тест, на основі якого ми порекомендуємо трьох найбільш підходящих для вас терапевтів. І пам’ятайте: ви не повинні почуватися самотньо.

невербальна комунікація

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.