Тривога, панічні атаки та спека. Чому влітку погіршується самопочуття?

Ви відчуваєте, що ваша тривога та панічні атаки посилилися з літньою спекою? Ти не самотній. Згідно з науковим дослідженням, симптоми цих станів можуть посилюватися з підвищенням температури. Дізнайтеся, чому та як ви можете їм запобігти, щоб ви могли насолоджуватися прекрасним літом.

Не тільки депресія може бути сезонною

Можливо, ви чули про сезонний афективний розлад, коли холодний сезон приносить психологічні проблеми – головним чином депресію. Хоча зима зазвичай вважається меланхолійним сезоном, вона не є єдиним періодом, що може спричиняти психологічний дискомфорт.

Якщо подумати, літо асоціюється з відпустками, подорожами та радісними подіями, такими як вечірки на свіжому повітрі та барбекю. Сонце світить яскравіше, і завдяки цьому наше тіло виробляє більше вітаміну D, що сприяє покращенню настрою. Але коли літо переходить у свій найспекотніший сезон, воно також може спричинити тривогу і панічні атаки. Винуватець – спека та дуже довгі дні.

нестерпна спека

Чому тривога може посилюватися влітку?

Спека підвищує рівень кортизолу, гормону стресу, який сприяє появі симптомів тривоги. Він впливає на мозковий центр страху і тим самим викликає збільшення тривожних думок. Влітку ви можете відчувати задишку, нудоту, втому, неспокій, запаморочення, прискорене серцебиття, тремор і зневоднення. Це фізіологічні причини, чому ви можете відчувати більше тривоги влітку.

Але з літом приходять інші виклики, які можуть посилити тривогу. Наприклад:

  • Зміна розпорядку дня – розпорядок дня допомагає запобігти тривожності. Але влітку відбувається стільки подій, що встигнути непросто. Нові види діяльності передбачають більше фізичних і розумових зусиль, і наш баланс під загрозою.
  • Страх втрачених можливостей – ви чули про FOMO (fear of missing out)? Навколишнє середовище та ми самі тиснемо на себе, щоб скористатися можливістю літніх розваг і нічого не пропустити. Таким чином, ми маємо менше часу для себе і звинувачуємо себе, якщо щось пропускаємо. Це викликає стрес, який, у свою чергу, призводить до тривоги.
  • Менше сну – дні стають довшими, тому ми лягаємо спати пізніше, або не можемо заснути через світло. Це збиває наш циркадний ритм і режим сну порушується. Але якісний сон необхідний для психічного благополуччя.
  • Підвищене вживання алкоголю – літні вечірки можуть означати, що іноді ми вживаємо більше алкоголю, що негативно впливає на нашу нервову систему.
менше спати

Як запобігти нападам тривоги та паніки у спекотні дні?

Насолоджуйтесь літом у спокої та радості. Ці п’ять простих порад допоможуть вам запобігти нападам тривоги та паніки влітку або принаймні зменшити їх, наскільки це можливо.

  1. Не перебувайте довго на сонці – вам, звичайно, не потрібно постійно сидіти в чотирьох стінах, але будьте обережні, щоб не потрапити в ситуації, коли спека створить вам фізичний дискомфорт. Ви можете запланувати заходи на ранок або вечір і знайти тінь біля води.
  2. Не плануйте надто багато – одна поїздка за одною, чітко спланована активна відпустка та запрошення на заходи можуть легко вас перевантажити. Будьте турботливі до себе та заплануйте достатньо часу для відпочинку, коли вам не потрібно нічого робити, окрім як піклуватися про себе.
  3. Пийте більше води та менше алкоголю – це здається кліше, але стежити за своїми звичками щодо споживання алкоголю та уникати алкоголю дійсно допомагає. Фізичні симптоми зневоднення викликають тривогу, а алкоголь порушує якість сну.
  4. Подаруйте собі якісний сон – у спеку буває важко заснути. Якщо у вашій спальні багато світла, придбайте затемнювальні штори. Також подумайте про кондиціонер або хоча б про потужніший вентилятор. Вам буде легше засинати.
  5. Виконуйте дихальні вправи – вони допоможуть вам легше заснути або зменшать симптоми тривоги, коли вони виникають протягом дня.
дихальні вправи

Боротися з тривогою нелегко. Однак з нею можна працювати і полегшувати неприємні симптоми. Розмова з психотерапевтом може принести вам швидке полегшення. Терапевт також навчить вас різним вправам, які допоможуть вам впоратися з тривогою, коли вона з’явиться знову. Ви не повинні бути з цим на самоті.

У Hedepy ви можете легко приєднатися до терапії онлайн, вам навіть не потрібно виходити з дому. Неважливо, якщо ви не можете назвати, що саме вас турбує. Терапевт буде супроводжувати вас і разом ви знайдете вихід.

На основі короткого тесту ми порекомендуємо вам трьох найбільш підходящих терапевтів. Першу сесію можна провести вже завтра. Просто зробіть перший крок і почніть шлях до кращого психічного благополуччя.

 

Пройдіть тест і знайдіть терапевта

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.