Як прийняти смуток у своєму житті і зрозуміти його сенс?

Щоб відчувати радість, ми повинні пізнати і горе. Це принцип світу, в якому народилися наші тіла і який включає наші емоції та переживання. Якщо смуток врівноважується радістю, це збагачує наше психічне життя і приносить нам інформацію, без якої наша особистість та її розвиток інакше б застопорилися. Але як впоратися з сумом, який стає стражданням і, здається, не має ні початку, ні кінця?

Що таке смуток?

Смуток є частиною основного “обладнання” нашого емоційного життя. Іноді це може з’явитися без видимих ​​причин, іноді – бурхлива реакція на конкретні ситуації. Він діє як на рівні тіла (стрес, що викликає смуток, зміни на рівні мозку), так і на рівні душі (печаль переживається як стан страждання).

 

Які ситуації найчастіше супроводжують горе?

Смуток – це наша реакція на втрату – втрата близької людини, смуток після розриву з партнером, це справжні втрати. На рівні нашого розуму, який має дар уяви, ми можемо сумувати навіть через уявні втрати – втрачені можливості, свободу, втрату безпеки (фінансової чи емоційної – наприклад, туга за батьками). Ці втрати тісно пов’язані з сьогоднішнім середовищем і становлять виклик для кожного з нас.

 

Що означає горе?

Смуток приходить у той момент, коли наш розум вирішує, що немає причин для боротьби, і ми не маємо можливості вплинути або змінити ситуацію, в якій ми перебуваємо. Мета смутку – сповільнити роботу організму після попереднього стресу. Це створює простір, в якому ми можемо обробити те, що сталося, і водночас залікувати свої рани і повільно повернути наше життя в нормальне русло.

 

Як подолати смуток, якщо ми його вже переживаємо?

Горю потрібен свій час. Але сьогодні наш внутрішній голос часто спонукає нас якомога швидше позбутися будь-якого смутку чи іншої незручності. Перша рекомендація – запастися терпінням. Психотерапевтичний процес, однак, може допомогти вам зняти смуток, що в діалозі з фахівцем дозволить вам «пережити його на здоровий лад», а в майбутньому озброїти себе такими внутрішніми ресурсами, які допоможуть вам впоратися з подібними моментами легше.

pirmoji sesija

Що робити, коли горе триває занадто довго?

Важливим аспектом горя є те, що через деякий час він зникає, він закінчується. Якщо ви несете у своє життя старі каяття або ваше внутрішнє горе не зникає, це, ймовірно, обходиться ціною якості вашого життя і навіть вашого здоров’я (тривалий смуток може посилити запалення у вашому організмі). Розмова з експертом, чи то через онлайн-терапію, чи особиста зустріч, може стати хорошим трампліном для роботи над темами, яких ваш розум може уникати, якщо вони занадто загрозливі для нього.

 

Як психотерапія може допомогти мені з горемі смутком?

Горе не потрібно лікувати, це не хвороба, а свідчення того, що все «на своїх місцях». Завдання, однак, полягає в тому, щоб навчитися працювати з ним – зрозуміти його, дати йому достатній простір у нашому житті і зробити його нашим партнером, а не ворогом. Онлайн-психотерапія проведе вас через цей процес. Замість страждань це допоможе вам внести розвиток у своє життя і дозволить вам свідомо переживати не тільки смуток, а й усі інші емоції.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Навесні і восени мені нічого не хочеться робити, я дратівлива і без сил. Чим більше я намагаюся це подолати, тим гірше мені стає. Я ніколи не зверталася до спеціаліста, тому що я не в депресії, я це знала. Але потім подруга сказала, що не треба залишатися наодинці зі своїм горем і порекомендувала свого психотерапевта. Відчуття, що хтось не применшує те, що ви переживаєте, і не намагається продати вам гарантовану пораду, було безцінним. Прислухаючись до себе, ви зрозумієте, що саме ви можете допомогти собі найкраще. І я виявила, що, як і природі, мені іноді потрібно сповільнитися, приділяти більше часу тому, що мені подобається, а головне — поговорити з близькими про свої потреби. Тепер я не боюся свого смутку, я взяла його в життя як свого внутрішнього порадника, який буде стукати мене по руці щоразу, коли я забуду про себе.”

Dühkezelés a pszichológia segítségével

Спробуйте психотерапію через відеодзвінок

Лише терапевти, які відповідають критеріям професійних організацій
Вікторія Приходько (1000+ годин практики)
СТРЕС СИНДРОМ ВИГОРАННЯ ЖИТТЄВІ ЗМІНИ МОТИВАЦІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Моя мета – допомогти вам набути більше усвідомленості і розуміння себе. Саме розуміння себе допоможе вам реалізувати свій потенціал, жити наповнено, яскраво і відважно.“
34 Євро / сесія
Оксана Жабрі (1000+ годин практики)
ТРИВОГА СТРЕС САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ ГНІВ І АГРЕСІЯ
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапевт не маг і не чарівник, він тільки підсвічує напрямки. Шлях завжди обирає клієнт.“
34 Євро / сесія
Ксенія Єлістратова (1000+ годин практики)
САМООЦІНКА І Я-КОНЦЕПЦІЯ РОЗЛАДИ ХАРЧУВАННЯ СТОСУНКИ ПСИХОСОМАТИКА
Перевірена терапевтична підготовка
„Психотерапія допомагає вилікувати те, що не треба терпіти, та приймати те, що не можливо змінити“
34 Євро / сесія
terapeuti

Необхідна допомога з вибором психотерапевта?

На основі нашого спеціального тесту ми можемо підібрати 3-х терапевтів, які найкраще відповідають Вашим вподобанням та запитам.