Стосунки були, є і будуть важливою частиною нашого життя. Якісні стосунки благотворно впливають на наше здоров’я, зміцнюють імунітет, зменшують негативний вплив стресу. Простіше кажучи, вони мають левову частку нашого задоволення від життя. Ось чому важливо вміти піклуватися про свої стосунки і знати, коли нас вже недостатньо для проблем у них. Психотерапія, як індивідуальна, так і парна, може допомогти нам розвинути нашу здатність спілкуватися з іншими та зміцнити навички в партнерстві, сім’ї чи роботі.

Як познайомитися і почати стосунки в наш час?

Кожен хотів би зустрітися природним шляхом. Однак, як тільки ми залишаємо шкільне середовище і влаштовуємося на одну роботу, наші можливості для природного знайомства зменшуються. Навпаки, знайомства в Інтернеті сьогодні є поширеною і для молодого покоління цілком природною альтернативою. Ви можете не тільки зустрітися з колегами, яких навряд чи зустрінете в офлайн-світі, ви також можете відкрити нові місця і, не в останню чергу, покращити свої знайомства. Важливо залишатися відкритим, не покладатися занадто жорстко на перше враження і давати потенційним партнерам шанс. Навіть під час природних побачень потрібен деякий час, щоб емоції спалахнули. Постарайтеся бути природним, оптимістичним і чітко передати свої очікування від виконання.

А якщо людина далеко? Як ви підтримуєте стосунки на відстані?

Завдяки технологіям і глобальній глобалізації відносини на великі відстані набагато легші та стійкіші, ніж будь-коли раніше, але вони викликають багато труднощів. У стосунках на відстані важливо повідомляти про свої потреби та працювати разом, щоб знайти шляхи (і як часто) йти між партнерами по спілкуванню та взаємодії. У майбутньому доцільно планувати, коли і де партнери зможуть проводити час разом і коли вони будуть залежати від онлайн-технологій. Також важливо говорити про спільне майбутнє та створити спільне бачення в ідеалі та з часовими рамками. Це допомагає обом партнерам долати перешкоди і боротися за стосунки, навіть коли вони вже втомилися від постійної нестачі, і таким чином рухатися до співіснування.

Як боротися з невірністю? Чи можна пробачити невірність у стосунках?

Невірність часто є сигналом про те, що у відносинах щось не працює. Замість того, щоб говорити про те, хто є винуватцем, а хто жертвою, корисно працювати як з партнерами, так і з самими стосунками. Як це сталося? Що ми відчуваємо у наших стосунках? через що ми переживаємо? Що спричинила нам невірність? Психотерапія пари пропонує безпечний простір, де обидва партнери можуть говорити про свої потреби, травми та емоції, які супроводжують їхні стосунки, і вони можуть шукати відповіді на ці запитання. Під час свідомої роботи, спрямованої на покращення стосунків, образливість і загрозлива невірність можна розглядати як симптом, коли стосунки потрібно виправити, і можуть дати цінний поштовх для виправлення та відновлення близькості та задоволення партнера.

У нас проблеми у стосунках. Як їх зберегти?

Кожне партнерство (незалежно від його форми) рано чи пізно зіткнеться з проблемами відносин. Вони є результатом різноманітності та унікальності партнерів, а також їхніх різних ідей, очікувань, потреб і можливостей спільного проживання. Найпоширеніші проблеми у стосунках – це просто різні потреби в сексі, фінансах, проведенні вільного часу тощо. Прийняття того, що проблеми у стосунках можуть бути частиною стосунків, і сприймати їх як можливість розвивати задоволеність партнера – це перший крок до підтримки здорове та функціональне партнерство..

Коли звертатися до психотерапевта з проблемами стосунків?

Корисно звертатися до експерта, коли партнери відчувають невдоволення тим, як вони вирішують проблеми і конфлікти у стосунках. Оскільки вони, як правило, розпалюють, поглиблюють або загострюють конфлікт і завдають один одному ще більше болю, це заклик про допомогу. Психотерапевт може надати партнерам безпечний і, головне, нейтральний грунт, запропонувати нові перспективи та альтернативи для вирішення конфлікту. Не в останню чергу експерт також допомагає партнерам розвивати комунікативні навички, щоб у майбутньому вони могли самостійно вирішувати проблеми у стосунках.

Як зрозуміти, що краще розлучитися? Як припинити стосунки

Природно, що ми стикаємося з проблемами, які нас турбують, але це не означає, що ми повинні відразу розлучатися. Тим не менш, можуть виникнути перешкоди, коли розлука може бути правильним вибором. Явними причинами розлуки можуть бути наявність насильства (як фізичного, так і психічного) або залежності одного або обох партнерів. В інших ситуаціях це залежить від особистого досвіду. Загалом, однак, можна сказати, що якщо стосунки не наповнюють вас протягом тривалого часу, викликають у вас проблеми з психікою чи здоров’ям, і ви взагалі думаєте, що без цих стосунків вам було б краще, то добре подумати про їх припинення.

Як психотерапія допомагає припинити стосунки?

Якщо вам важко визначитися, звернення до психотерапевта може допомогти в цьому питанні. Психотерапевт може дати вам уявлення про те, як може виглядати ваше життя після розриву, не тільки з особистої, а й з економічної, соціальної та матеріально-технічної точки зору, і разом з вами подумати про всі можливі наслідки. Якщо ви вирішили піти, бажано чітко повідомити про своє рішення і в той же час з повагою до іншого. Якщо у вас є діти або спільне майно, важливо уточнити подальший порядок у вихованні чи перерозподілі майна. Тут також може бути корисним візит до психотерапевта, оскільки він надасть вам нейтральну основу, де ви зможете знайти життєздатне рішення для обох сторін.

relationships-ua.jpg

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Я почав ходити на терапію після свого сьомого розриву. Я ніколи не знав людей. Завдяки терапії я дізнався, що мої труднощі у підтримці стосунків пов’язані з тим, що я не дуже довіряю людям, тому що у мене були складні стосунки з мамою в дитинстві. Дякую. Пробачивши маму і зрозумівши, звідки взялася моя проблема, я більше не передаю свою недовіру іншим.”

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від більш серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя Перша Терапія: Як Підготуватися Та Що Очікувати

Моя Перша Терапія: Як Підготуватися Та Що Очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna