Психотерапія є одним із найбільш важливих та ефективних інструментів, які можна використовувати для допомоги людям, залежним від речовин або залежним від процесів (азартні ігри, ставки). Ефективними є як психотерапія, спрямована на зміну особистості та стосунків, підтримку зростання та дозрівання особистості (психоаналіз, психодинамічна та міжособистісна психотерапія, екзистенційна та гуманістична психотерапія), так і психотерапія, орієнтована на (симптоматичну) зміну поведінки, – це включає поведінкову та когнітивну терапію, а також системні, структурні та комунікативні методи лікування, відомі в основному з роботи з сім’єю.

závislost

Що таке залежність і як вона виникає?

Суть залежності полягає у втраті контролю над вживанням речовини або поведінкою. Це відбувається на фізіологічному рівні, на рівні мислення, а згодом і поведінки. Супроводжується неконтрольованим бажанням, відстороненістю, нездатністю зупинити і припинити залежну поведінку. Причини залежності дуже складні. Найчастіше це складне поєднання фізіологічних (вроджених чи набутих), психологічних і соціокультурних факторів.

Від чого всі залежні?

Розлад залежності може бути пов’язаний з певною речовиною (наприклад, алкоголем), класом речовин (наприклад, опіоїди) або більш широким спектром різних речовин. Найпоширенішими є залежності від алкоголю, тютюну, нелегальних наркотиків (марихуана, метамфетамін, героїн …) та наркотиків (седативні, снодійні, опіоїдні знеболюючі). Залежність від азартних ігор класифікується як залежність та імпульсивні розлади, але в практиці лікування цих розладів вона розглядається спільно або дуже схожим чином як залежність від певного об’єкта. Нейробіологічні дослідження все більше доводять, що і психоактивні речовини, і азартні ігри однаково стимулюють нейробіологічні системи і систему винагороди дофаміном, якому відводиться фундаментальна роль у розвитку та підтримці залежності.

Як дізнатися, чи я залежний/-а? Які симптоми залежності?

Однією з основних характеристик залежності є голод, який є непереборним потягом, який змушує нас приймати речовини або виконувати дії, які приносять нам приємний стан. Крім того, саме стан відміни викликає неприємні моменти, коли речовина нам недоступна. Існують труднощі з самоконтролем, коли ми не можемо контролювати кількість прийнятої речовини, а також початок і кінець вживання або гри. Толерантність зростає, нам доводиться вживати все більше і більше речовин для досягнення бажаного стану. Ми поступово нехтуємо своїми обов’язками, насолодою чи іншими інтересами на користь використовуваної речовини чи гри. Зрештою, виявляється, що ми використовуємо цю речовину, хоча є очевидні докази її шкідливості, які усвідомлює або опосередковує наше оточення.

Як позбутися залежності?

Якщо людина зацікавлена ​​в позбавленні від залежності, необхідна мотивація. Йому необхідно усвідомити, що негативного в його залежності, і в той же час, яку користь це принесе йому, якщо людина буде утримуватись. Якщо ми хочемо позбутися залежності, необхідні зміни. Зміна полягає не тільки в тому, щоб припинити вживання або відтворити речовину, що викликає звикання. Утримання є необхідною умовою, але воно само по собі недостатнє і не гарантує задоволеності життям. Важливо вносити зміни і в інші сфери життя. Тому іноді доводиться шукати спеціалістів, які можуть у цьому допомогти: психіатра, нарколога, психотерапевта, соціального працівника та інших.

Як психотерапія допомагає в боротьбі з залежністю?

Психотерапія – це професійно-кваліфікована діяльність, змістом якої є лікування або вплив на психічний стан та допомога у досягненні змін, необхідних для розвитку потенціалу психічного здоров’я. Цілі психотерапії відповідають певній спрямованості, яку можна визначити з точки зору залежності, як-от повне одужання, полегшення симптомів або зменшення їх частоти, поведінкова корекція та покращення психосоціальної адаптації, підтримка особистісного росту та дозрівання, а також ширшого сенсу користі від подолання та вирішення життєвих проблем і криз.

Справжня історія клієнта і як йому допомогла терапія:

“Окрім абсолютно катастрофічного дитинства, у мене з братом ділові стосунки. Саме він привів мене на онлайн-психотерапію. Він сказав, що це йому допомогло. Але в усіх відношеннях мене набагато більше відзначило минуле. Щоб піти від усього цього, я переїхав на інший кінець світу, рідко засинав тверезим і майже ніколи сам, секс був моєю одержимістю. Я знав, що це боляче, але неможливо було зупинитися. На довгий час терапія стала єдиною сильною стороною цього хаосу, який я називав своїм життям. Що я маю зі своїм терапевтом? Те, що він зі мною, коли я стикаюся зі своїм минулим. Я не хочу більше бігати, я нарешті живу.”

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Що таке психотерапія? І для кого вона?

Що таке психотерапія? І для кого вона?

Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від більш серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.
Показати повністю
Моя Перша Терапія: Як Підготуватися Та Що Очікувати

Моя Перша Терапія: Як Підготуватися Та Що Очікувати

Перед першим сеансом терапії у кожного виникає багато питань. Потрібна сміливість, щоб довірити незнайомій людині свої особисті проблеми. Але найважче – зробити перший крок. Ось чому ми зібрали в цій статті все, що може вас зацікавити про ваш перший сеанс терапії, щоб зробити цей перший крок якомога легшим для вас.
Показати повністю
Чи справді онлайн терапія працює?

Чи справді онлайн терапія працює?

Згідно з дослідженнями, онлайн-психотерапія настільки ж ефективна, як і психотерапія віч-на-віч, і клієнти вважають її практичним способом надання психотерапевтичних послуг.
Показати повністю
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna