Якщо ви думаєте про психотерапію, спробувати однозначно варто. Психотерапія не повинна бути останнім засобом у кризових ситуаціях, так само як вона служить не лише тим, хто страждає від більш серйозних психічних проблем. Психотерапія підійде для всіх, хто хоче працювати над собою і краще розібратися в собі.

Що таке психотерапія?

Психотерапія – це лікування психологічними засобами, метою якого є полегшення або усунення проблем клієнта. В результаті зазвичай відбувається підвищення рівня самопізнання, самоприйняття, самореалізації та самооцінки. Психотерапія може допомогти нам отримати ширший погляд на себе, усвідомити усталені моделі мислення та поведінки, розкрити свій сенс і загалом досягти вищої якості життя та реалізації нашого потенціалу.

Коли варто розглянути питання про психотерапію?

Деякі люди звертаються за психотерапією через те, що вони тривалий час відчувають депресію, тривогу або злість. Інші можуть потребувати допомоги через хронічну хворобу, яка порушує їхнє емоційне чи фізичне благополуччя. Інші можуть мати короткострокові проблеми, з якими їм потрібна допомога. Вони можуть переживати розлучення, відчувати себе приголомшеними новою роботою або сумувати через смерть члена сім’ї.

Можливі знаки, що терапія може бути корисною для вас:

  • Ви відчуваєте тривале почуття безпорадності та смутку
  • Ваші проблеми не зникають, незважаючи на ваші зусилля та допомогу родини та друзів
  • Вам важко зосередитися на роботі або виконувати інші щоденні дії
  • Ви непропорційно багато хвилюєтеся, очікуєте гіршого або постійно напружені
  • Ваша поведінка, наприклад надмірне вживання алкоголю/наркотиків або агресія, шкодить вам або іншим
  • Ви хочете краще зрозуміти себе, зрозуміти свої стосунки та розвинути свій потенціал, щоб ваше життя було спрямоване на більше задоволення, відчуття наповненості та здоров’я

Полегшення може настати вже після першого сеансу

Ми всі різні, тому, можливо, комусь потрібно більше часу. Проте, інколи вже після першого сеансу клієнт відчуває полегшення. Ви самі вирішуєте наскільки багато розповідати терапевту, адже головне – щоб ви почувалися комфортно. Оскільки терапія — це «про людей», дуже важливо, щоб і клієнт, і терапевт були впевнені, що вони можуть і хочуть працювати разом, перш ніж розпочати терапію. Перший сеанс зазвичай включає домовленість про те, над чим ви будете працювати, як часто ви будете над цим працювати і, можливо, як довго ви будете над цим працювати. І якщо ви не впевнені, що терапевт підходить саме вам, не поспішайте і не змушуйте себе продовжувати цю співпрацю. До того ж, ви завжди можете спробувати когось іншого.

Завдяки регулярним сеансам ви відчуєте справжню силу терапії

З досвіду тисяч із вас ми знаємо, що справжню силу ви почнете відчувати після п’ятого сеансу. Ми методично відстежуємо вплив терапії за 8 параметрами (стрес, тривога, депресія, самопочуття, кількість ліків, стійкість, сон і концентрація). З цих параметрів ми розраховуємо так звану оцінку благополуччя.
Чим вища оцінка, тим позитивніший вплив терапії на життя.

UA_graph.png

Як отримати максимум з психотерапії?

  • Будьте чесними зі своїм терапевтом. Ви повинні чесно ділитися своїми думками, почуттями та переживаннями.
  • Будьте активним учасником терапії. Терапія найкраще працює як партнерство: вам також потрібно працювати над собою.
  • Присвятіть цьому час. Те, що ви вкладете в цей процес, повернеться до вас. Не дозволяйте результатам терапії вислизнути з ваших пальців. Спочатку це може бути важко, але зверніть увагу на те, чи справді ви зосереджуєтеся на речах, які для вас важливі.
  • Якщо щось не працює, подумайте про інший підхід або іншого терапевта. Поговоріть зі своїм терапевтом про те, чи інший психотерапевтичний підхід може бути більш корисним для вас. Крім того, дуже важлива хороша «хімія» з терапевтом, тому шукайте людину, з якою вам буде комфортно і яка викличе вашу довіру.

Чи підходить мій запит для терапії?

Ви можете прийти на терапію з широким спектром запитів - від поточного незадоволення через проблеми у стосунках, депресію чи тривогу до глибокої травми. Вона може допомогти вам у всьому, що впливає на ваш психічний стан. На початку ви ставите цілі разом із психотерапевтом і рухатиметеся до них протягом усієї терапії.

Подивіться на найпопулярніші запити, з якими люди звертаються до психотерапевтів.

У мене немає серйозних проблем, чи має для мене сенс взагалі терапія?

Психотерапія призначена не тільки для лікування серйозних психічних розладів. Ви можете навіть не мати сформованого запиту. Це можливість краще пізнати себе, зрозуміти динаміку наших стосунків і розвинути свій потенціал, щоб наше життя призвело до наповнення та здоров’я.

Психотерапія – чудовий засіб превентивної турботи про себе, а не лише вирішення кризових ситуацій.

Мені дуже погано, мені потрібна допомога, чи підходить мені Hedepy?

Якщо ви погано почуваєтеся, чекати нема чого. Поговоріть зі своїм психотерапевтом якомога швидше. Завдяки онлайн-середовищу у вас є доступ до психотерапевтів з усієї України, і ви можете дуже швидко записатися на прийом.
Якщо ви відчуваєте, що потребуєте негайної допомоги, перебуваєте в стані, коли вам може загрожувати небезпека, краще нічого не чекати, а негайно зверніться на кризову лінію за номером 7333.

Як обрати правильного терапевта?

З правильним терапевтом ви повинні відчувати себе розслабленими і впевненими. Лише тоді ви зможете бути чесними та відкрити в терапії, а це є базисом для її результативності.

Тому зазвичай кількох терапевтів просто «пробують» на початку терапії. Щоб допомогти вам з вибором, ми зняли короткі відео з терапевтами, які допоможуть вам пізнати його особистість хоча б трохи перед самим сеансом. Також варто прочитати відгуки інших користувачів. Прте не хвилюйтеся, вам не потрібно переглядати всі 50+ профілів терапевтів. На основі 5-хвилинного тесту, ми підберемо трьох спеціалістів саме під ваш запит.

Думаєте про терапію?

Однозначно варто спробувати
Щоб терапія була ефективною, ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту, впродовж 5 хвилин, ми допоможемо вам знайти людину, яка вислухає вас
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Ми ретельно обираємо наших терапевтів
Перш ніж приєднатися до нашої спільноти, терапевти проходять тривалий процес відбору, підтверджують свою освіту та підготовку.
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
Ми допоможемо вам знайти найкращого терапевта
За допомогою короткого тесту ми підберемо вам трьох найбільш підходящих терапевтів відповідно до ваших вимог
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Ми доповнимо терапію відеоуроками
Для підписників ми пропонуємо 60 онлайн-відеоуроків про ментальне здоров’я, які ви можете переглянути в будь-який час
Розпочати тест
Hedepy
Підпишіться на розсилку Hedepy
Поради, знижки, новини
Підписуючись, ви погоджуєтеся з нашими принципами обробки персональних даних.
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna